Cпецпроєкти

Интервью с Оленой Даць – о новой коллекции, парижском признании и свежей выставке Who’s Next


Ukrainian Fashion Week начинается через неделю. Самым пунктуальным дизайнером, который всегда присылает пригласительные раньше всех, в очередной раз стала Оленка Даць:) Это один из немногих украинских дизайнеров, кого хорошо знают в столице мировой моды – Париже. Приурочив к наступающей Неделе Моды участие Оленки в парижской выставке Who's Next, мы взяли у нее интервью, которым хотим поделиться сегодня. #bit-cut#

Розкажіть, будь ласка, чому серед усіх подібних заходів ви обрали саме "Who's Next"? Що саме стало вирішальним? 

Для мене, як і для багатьох, Париж залишається столицею моди. Цього року відбулось об'єднання ATMOSPHERE’S та Who's Next. Це перетворило виставку на грандіозну подію, що зібрала разом усіх, хто має відношення до pret-a–porter. Надзвичайно цікаво перебувати в епіцентрі подій, де за один день ти можеш почути думку баєрів та професіоналів iз найвіддаленіших куточків світу моди. Також для мене особливою честю є те, що вже декілька років поспіль мої моделі обирають для показу тенденцій нового сезону на FORUM TENDANCE.

Як Ви вважаєте: той факт, що українські дизайнери досить масово їдуть на міжнародні виставки, сприяє популярності української моди в цілому, або лише надає нові можливості для цих окремих дизайнерів?

І так, і ні. Буває – спочатку бачиш зацікавлення самою колекцією , а потім вже питають про виробника, і далі тебе починає охоплювати гордість, коли з повагою хитають головою і кажуть «О, так, так – це добре». Я думаю, зараз вдалий час для Українських дизайнерів. Європа потребує свіжого, справжнього і за помiрну ціну. 

Коллекция Olena Dats' весна-лето 2012

 

Досить часто ми чуємо від учасників таких заходів, що стенди й покази українських дизайнерів привертають до себе підвищену увагу за кордоном. Чи це дійсно так? Що Ви можете сказати про свій стенд? Що відмітили для себе особливого у Вашій колекції європейські відвідувачі виставки?

Виставка Who's Next все таки в основі своїй – «мас-маркет». Мабуть, тому для відвідувачів бачити дизайнерський одяг, поставлений на професійну основу (виробництво, постачання, ціна і т.д.) є дуже привабливим. Адже мода – це все-таки мистецтво, і тому вдале поєднання бізнесу та творчості веде до успіху.

Якщо говорити про більш конкретні результати – чи Ваші сподівання від заходу були виправдані? Увагу кого з баєрів привернула колекція? Чи вже є конкретні замовлення?

Перед участю у мене завжди є план мінімум – зустріти всіх своїх постійних клієнтів; і план максимум – отримати нових. Цього року з гордістю скажу, що усе вдалося, а родзинкою стала нова екзотична країна Кот де Вуар!

Подорож та участь в експозиції довелося здійснювати за власний кошт? Чи турбує Вас факт відсутності державної підтримки та фінансування для українських дизайнерів? Або, можливо, Ви вважаєте, що українська мода має бути незалежною, і вирішувати свої проблеми самостійно?

Фінансова підтримка не завадила б, та не мені особисто, а в цілому – популяризації Української індустрії моди, i не тільки за кордоном, а і у своїй державі потрібно піднімати думку про престижність одягатись в Українське.

Платье из новой коллекции Olena Dats' осень-зима 2012-2013

 

Iз задоволенням почуємо про Ваші особисті емоції і враження від подорожі, а також самої виставки й її організації. Що вразило, сподобалось або не сподобалось, що запам'яталося найбільш за все?

Найперше – це відчуття того, що ти перебуваєш у центрі подій, та відчуття загального піднесення. Хочу сказати, що робота на виставці все ж-таки важка, але я завжди повертаюсь iз зарядом позитиву.

З якими складностями вам i командi довелося зіткнутись під час подорожі?

Це переважно все, що стосується транспортування, адже валізи з каталогами та колекцією надзвичайно важкі. І надзвичайно важливим є місце розташування стенду в салоні, а це завжди лотерея.

І наостанок, хотілося б дізнатись докладніше про саму колекцію. Розкажіть про її ідею та втілення. Чи була ця колекція представлена в Україні раніше? Чи буде вона представлена під час ювілейного 30-го UFW?

Виставка відбувається у січні, за нею – Paris Fashion Week, а далі – Ukrainian Fashion Week. Тому на Who's Next я беру своєрідне прев'ю колекції, далі я її доповнюю та відкидаю зайве. Також під час цих трьох подій є різні категорії клієнтів, яких цікавлять різні частини колекції, тому на кожній виставці я роблю акцент на різні моделі. Колекція зима '12-'13 – це iще порцiя роздумiв на тему класичної чорної сукні, доповнена пальто з альпаки. Цього разу основою колекції став гіпюр у поєднанні з ексклюзивним принтом. На показі глядачі ювілейного 30-го Ukrainian Fashion Week побачать (на мою думку) найбільш відшліфовані зразки колекції.

А вот и долгожданные пригласительные на показ:) Новую коллекцию Olena Dats' мы увидим в рамках Ukrainian Fashion Week 16 марта!

Фото: fashionweek.ua

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: