Спецпроєкти

Вітряки, дамби, заводи: 10 місць для промислового туризму в Україні


Промисловий чи індустріальний туризм розвивається в Україні поступово, але невпинно. І вже навіть має власну столицю – Кривій Ріг. У цьому місті зосереджено багато цікавих промислових об’єктів назовні та під землею. Загалом Україна багата на промислові об’єкти. Ми знайшли 10 місць по всій країні, до яких варто поїхати, щоб дізнатися більше про цю індустрію. Або просто класно провести час і додати оригінальних спогадів та світлин.

 1. Кар’єр «ЮГОК» (Кривій Ріг)

Південний гірничо-збагачувальний комбінат виробив один із найбільших у світі кар’єрів глибиною 400 метрів та довжиною 3 кілометри. Приїзжаєш сюди і одразу ж намагаєшся знайти щелепу, що падає від першого ж «ВАУ!». Це дивна, дика і трошки архаїчна краса. Сходи кар’єру спускаються донизу, як в амфітеатрі, а кольори ґрунту переходять від бурого до теракотового. У якийсь момент хочеш запитати в тих, хто поряд:«А ми не на Марсі? Впевнені?».

2.  Теребле-Ріцька гідроелектростанція (Закарпаття)

Ця ГЕС має 3 унікальні риси: це найвища ГЕС в Україні, вона «п’є» воду одразу з двох річок – Тереблі та Ріки, вона неймовірно чарівна. Хоча й старенька, вона добре відома місцевим та закордонним шанувальникам індустріального туризму. На території працює музей, де докладно розкажуть про виробництво електроенергії. І не забудьте зробити фото на тлі водосховища.

 3. Чорнобильська зона відчуження (Київська область)

Якби не жорстока трагедія 1986 року, то Чорнобиль так би й залишився одним зі звичайних міст України. Але все сталося інакше, і сьогодні це зона відчуження. Екскурсії туди дозволені, але радимо вам користуватися тільки перевіреними агенціями, які знаються на правилах безпеки. На території зони також розташована колись секретна, а зараз покинута радіолокаційна станція «Чорнобиль-2».

 4. Шахта Терновська  (Кривий Ріг)

 Дізнатися про те, як працюють шахтарі, можна на шахті Терновська. Яка температура тримається на найнижчому рівні, що відчуваєш у ліфті, який повільно їде повз пласти землі, що найнебезпечніше в роботі шахтаря – відповіді на ці та інші запитання сховані під землею, у справжній шахті.

5.  Фабрика ялинкових прикрас (Клавдієво)

Є бажання оновити сімейну колекцію ялинкових прикрас або подивитися на те, як шматок скла перетворюється на купу різнобарвних котиків, кульок і зірок? Тоді велкам на спеціалізовану фабрику. Авжеж, актуально їхати туди саме перед Новим роком. Тому радимо зробити нагадування на грудень 2020 року.

 6. Гребля Дніпровської ГЕС (Запоріжжя)

Дніпровська ГЕС не могла не потрапити в цей перелік. Зруйнована у 1941 році і відновлена після Другої світової війни, вона міцно стримує воду Дніпра. Вдень звідси відкривається панорама на острів Хортиця. Але особливо дивовижна ця споруда вночі, коли ввімкнено яскраву підсвітку.

 7. Типографія «Ранок» (Харків)

У школі ви напевне мали підручники, надруковані в «Ранку». І одразу шокконтент: типографія має власну «гільйотину», яка потрібна для підготовки стовпців паперу до друку. Протягом екскурсії можна дізнатися, як працює цей механізм саме в форматі типографії та побачити різні стадії виготовлення книжок. До речі, однойменне видавництво навіть співпрацювало з гігантом Disney.

8. Морський порт (Одеса)

Багато металу і ще більше води, гуркіт кранів та плескіт хвиль, запах іржі та солі – ось, що ти бачиш і відчуваєш, коли потрапляєш до морпорту. У кожній гавані постійно щось відбувається, але найцікавіше, коли спостерігаєш за розвантаженням корабліві. Неможливо уявити Одесу без морського порту, будівництво якого почалося ще в далекому 1794 році.

 9.  Завод Coca-Cola (смт. Велика Димерка)

Виробничу лінію, де розливають улюблені напої мільйонів, можна побачити на заводі Coca-Cola під Києвом. Також на території заводу є Музей Coca-Cola, в якому безліч цікавих експонатів. Наприклад, велика колекція лімітованих склянок та постерів.

 10. Ботієвська вітрова електростанція (с. Приморський Посад)

Ботієвська ВЕС – найновіша споруда в нашому переліку і найбільша станція такого типу в Україні. Тільки уявіть, довжина однієї лопаті вітряка – 55 метрів. Тож не вагайтеся і реєструйтеся на екскурсії сюди. І обов’язково сфотографуйтеся на тлі височенних білих вітряків у зеленому полі – це буде ніби кадр з фантастичного фільму.  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь