Спецпроєкти

10 місць для сільського туризму в Україні


2020 рік – це не тільки рік металевого щура, як ви думали. Передусім це рік сільського туризму в Україні. Аби допомогти вам з вибором напряму для наступної незакордонної мандрівки, ми відібрали 10 українських сіл, в яких можна знайти справжній меджик. Знайти садибу для проживання можна на сайті, присвяченому зеленому туризму. Поїхали?

1.  с. Космач, Івано-Франківська область

Фото взяте зі спецпроєкту IGotoWorld 

Село Космач вважається осердям Гуцульщини. Жителі докладають чимало зусиль, щоб зберегти давні традиції. Тож як втомишся споглядати зелені краєвиди, то крокуй на обід із вурду і будзи, а потім впадай у денний сон на вуликах із бджолами. В інший день спробуй гуцульське писанкарство та гончарство. А як вирішиш розім’яти кістки, то велкам до пішохідних прогулянок. Ну і зніми шапку, як хтось згадає Олексу Довбуша, – так роблять місцеві, то роби й ти.

 2.  с. Дмитренки, Київська область

У невеличкому селі Дмитренки, що під Богуславом, є дві дуже цікаві садиби – «Калиновий кущ» та «Вишневий сад». Їхня власниця, пані Ніна Нестерова, відновила хатинки 30-х років минулого сторіччя, утворивши автентичний рай. Рівень колориту сягає майже 100%. У серпні тут також відбувається фестиваль вареників, тож ніякої дієти наприкінці місяця.

3. с. Колочава, Закарпатська область

Якщо для вас подорож не можлива без візиту до музеїв, то їдьте до Колочави. Тут їх аж 10. Після відвідування кожного з них можна набрати смаколиків та почати прогулянку селом: вона буде тривалою, адже довжина села – 15 км. Неподалік також є форелева садиба, де можна порибалити. Потім ваш улов обсмажать на вуглях – й вечеря готова.

 4.  с. Петрушівка, Чернігівська область

Хатинки, побут та місцеві розваги у селі Петрушівка пов’язані з козацтвом. Головний атракціон – це кінний театр з видовищними виставами. Можна замовити кінну поїздку селом або поплавати на човні, після чого скуштувати ароматні шкварки та прямувати до «Соколиного хутора». 

 5.  с. Розтоки, Чернівецька область

Не село, а філіал Швейцарії у Карпатах. Це ми не вигадали, а цитуємо тих, хто відвідав Розтоки та залишився у захваті. І є від чого. Полонини, зелені гірські краєвиди, Буковинські водоспади – це тільки клаптик краси, що розквітла на заході України. І до речі, саме тут завжди шукали червону руту. Ага, ту саму з однойменної пісні.

 6. с. Григорівка, Херсонська область

Село Григорівка розташоване на березі солоного озера Сиваш. Тут є чарівна садиба «Сиваські вечорниці», яка ніби зійшла зі світлин початку 20-го століття. Особливо сподобається тут тим, хто хотів би навчитися плести прикраси з бісеру та розібратися у степовому різнотрав’ї. Після купання в озері можна взагалі дійти пішки до заповідника «Асканія-Нова» – всього 5 кілометрів степу і ви на місці.

 7.  с. Ліски, Одеська область

Село Ліски – це полунична столиця України. В середньому тут збирають до 300 тонн ароматної ягоди, яку продають по всій країні. Як наїстеся полуниць (хіба ж це можливо!), то можна вийти за межі села і влаштувати пікнік на березі озера Ялкниш. 

 8.  с. Трипілля, Київська область

Це село, в кому можна познайомитися з трипільською культурою та звичками наших пращурів. Тут є два археологічних музеї, давньослов’янське капище та легендарний пагорб Дівичгора. Піднятися на нього легко, а сходити донизу бажання мало – панорама на Дніпро не відпускає.

 9. с. Славянка, Дніпропетровська область

Степ, степ, степ – це не початок R&B пісні, а те, за чим їдуть до села Славянка. Місцевий побут дуже простий, але затишний. Вдень на березі річки Бик випасається худоба, а вночі тут можна просто лежати на траві та занурюватися у зорі. Якщо обожнюєш спокійний відпочинок та тишу, тобі сюди.

 10. с. Струсів, Тернопільська область

Це село переповнене історичними пам’ятками та легендами. Одна з них пов’язана з 250-річною австрійською сосною у дворі палацу Струсів. Інша – з підземними сходами печерної церкви. Тут ще й дуже яскрава природа – краєвиди тішать погляд та вмовляють залишитися якнайдовше.

Перелічені 10 сіл – лише крихітна частина мальовничих місць для мандрівок Україною. Тож ми дуже сподіваємося, що наприкінці 2020-го зможемо написати статтю під назвою «Сільський туризм був головним трендом року». І все завдяки українським селам.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎