Спецпроєкти

Саморобні маски та тривога на березі океану: історія українки з Португалії


Ми розповідаємо історії українців, які зараз живуть, навчаються і працюють у різних країнах світу та готові поділитися з нашими читачами інформацією, як реагують на поширенням COVID-19 у їхній країні, які заходи вживає держава та як змінилося безпосередньо їхнє життя.

Сьогодні ми поспілкувалися з Вікою з Португалії, яке вже два роки мешкає поблизу Атлантичного океану. Вона поділилася з нами своєю історією про життя та роботу в умовах пандемії COVID-19. Станом на 20 березня у Португалії зафіксовано 2020 підтверджених випадків інфікування коронавірусом.

 

Про роботу, заходи безпеки і випадок інфікування по сусідству

Вже два роки мешкаю у Португалії, зараз у невеликому місті Vila Nova de Milfontes біля Атлантичного океану, працюю супервайзеркою на овочевій фірмі. 

Наша компанія продовжує працювати у штатному режимі, не працюють тільки ті, у кого діти, вони з ними вдома на карантині. А всі інші працюють «до першого чиха або кашлю».

Так, ввели певні правила: кожен має помити руки і продезінфікувати перед початком роботи, а також перед перервами, обідом і після прийому їжі. Наше підприємство навіть ввело невеликі штрафи за недотримання цих норм: забула помити і/або продезінфікувати руки – 5 євро. Але люди дуже по-різному ставляться до цього: дехто боїться, але є й такі, хто не дотримується правил, можуть чхати і не закриватися, наприклад. Звісно, ця ситуація допомогла задуматися деяким людям, що правила гігієни придумали не просто так, – думаю, що це добре.

Також буквально днями компанія купила обладнання, щоб вимірювати температуру всім працівникам – щоранку, в обід і ввечері. У мене поки що 36,6, усе добре.

Останніми днями в нас на підприємстві закінчилися маски і їх немає де купити, в результаті нам їх пошили з того, що було. Кожному видали по дві маски, їх потрібно самостійно прати і прасувати.

Але, якщо чесно, працювати тут вже стає доволі небезпечно, оскільки ми контактуємо з людьми, водіями, які нашу продукцію возять в інші країни Європи, де вже випадків інфікування COVID-19 значно більше, – це Іспанія, Франція, Норвегія. Для них кордони ніхто не закривав і вони будуть продовжувати їздити. 

Коли  водій приїжджає на загрузку овочів, він не має права вийти з машини і залишається на місці, а люди, які мають цю продукцію завантажувати, вдягають маску, захисні рукавички. Після того як продукцію завантажили, маски і рукавиці викидають, дезінфікують руки і навантажувачі, на яких працювали, вдягають нові маски і рукавиці. Папери також передаються в рукавичках. Але я думаю, що якщо вірус вже десь є, то нас це не врятує від зараження. Він же може і просто через повітря передатися, і маска не допоможе, доведеться сподіватися тільки на хороший імунітет. 

На одній із фірм, з якої до нас приїжджають водії на вантажних машинах, захворів механік, у нього виявили коронавірус, і деяких людей, які з ним контактували, залишили на карантині. Але водії продовжують звідти до нас приїжджати і за кордон їздити. Деталей я не знаю, але, коли водій з тієї компанії приїжджає до нас, то ми стараємося взагалі не виходити на вулицю, а всі робочі, які працюють на завантаженні, посилено все обробляють – і автомобіль, і інструменти.

 

Про ситуацію в країні та медицину

Я не вишукую спеціально інформацію про коронавірус, але вона всюди – у фейсбуку, в інстаграмі, в новинах на португальському телебаченні. Наскільки я знаю, в Португалії 447 осіб осіб інфіковано, 2 тисячі людей чекають на свої результати, 1 людина померла, і з кожним днем ці цифри ростуть (дані на середу 18 березня, зараз зафіксовано вже 1020 підтверджених випадків, 4 з яких – летальні, – прим. ред.).

Так, мені страшно, я знаю, яка в Португалії медицина, всі чомусь думають, що в Європі медицина набагато краща, ніж в Україні, можливо, в інших це справді так, але в Португалії все не дуже добре.
Місць, де ізолювати людей, немає, лікарень також дуже мало. Я пам’ятаю, що коли в нас на роботі трапилася надзвичайна ситуація – жінці відрізало палець, – я поїхала з нею в лікарню в інше місто. Це була досить велика лікарня, але нам сказали, що у них навіть немає нитки, щоб зашити палець, і відправили нас в Лісабон (столиця Португалії, – прим. ред.). Ось такий рівень медицини.

 

Про дефіцит товарів і постійну тривогу

Загальна атмосфера в місті дуже панічна. У супермаркетах, особливо в Lidl, Aldi, майже все пусто – немає м’яса, туалетного паперу. А от інша мережа супермаркетів, Continent, майже повністю забезпечена всім, що потрібно.

Якщо чесно, то мені страшно, не хочеться нічого торкатися. Мені вже здається, що цей вірус всюди – на столі, на ручці, на людині.
Але стараюсь опанувати себе, я розумію, що від інших хвороб люди також помирають щодня. Звісно, все залежить від імунітету. Я, наприклад, грип переношу дуже складно завжди, і в мене проблеми з серцем, тому і страшно.

Нещодавно я поверталася додому з роботи і бачила, як з індійського ресторанчика, розташованого поблизу, швидка забирала жінку. Я взагалі не знаю, що з нею сталося, можливо, це зовсім не пов’язано з коронавірусом, але відчуття тривоги все одно мене не полишає.

В Україну я навіть не думала повертатися і вважаю, що тим, хто живе за кордоном, непотрібно зараз це робити, щоб не наражати на небезпеку насамперед своїх рідних. Це, звичайно, добре, що наша держава і президент стараються попіклуватися про своїх громадян і всіх повернути додому, але мені здається, що потрібно поки що залишатися там, де ти є, і перечекати, щоб зайвий раз не розносити вірус по світу. Я дивилася відео про повернення українців з Італії, де деякі люди приймали жарознижувальні таблетки, щоб їх пропустили в Україну і не ізолювали, мене це дуже розізлило.

Я спочатку подумала піти у відпустку, але для мене два тижні просидіти вдома – це ж можна зійти з розуму. Звісно, в кого є можливість дистанційної роботи – це інша справа, до цього я ставлюся тільки позитивно.

 

P.S. Любий читачу, ми хочемо познайомитися з тобою ближче. Можеш, будь ласка, відповісти на кілька запитань? А ще там знайдеш інфо, як долучитися до секретного клубу з подарунками від наших партнерів ;) Let’s talk!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎