Cпецпроекти

У Німеччині розпочинають тестування на імунітет до коронавірусу


У квітні в Німеччині хочуть розпочати масове тестування людей на антитіла до коронавірусу, щоб дізнатися, скільки людей уже мають імунітет до вірусу COVID-19.  Про це повідомляє Business Insider.

Позитивний тест на антитіла буде означати, що людина вже перехворіла на COVID-19, а тому більше не може ні заразитися сама, ні заразити інших.

«Особам з імунітетом можуть бути видані імунні сертифікати, які дозволять звільнити людину від обмежень, пов’язаних з пандемією», – зазначив епідеміолог з Центру дослідження інфекцій Жерар Краузе (Gerard Krause). Так само це дасть можливість отримати більш точні дані про реальну кількість інфікованих на коронавірус та частку померлих.

Процес тестування координує Центр дослідження інфекцій імені Гельмгольца разом з Інститутом Роберта Коха та іншими науковцями. Якщо дослідники отримають дозвіл від державних органів з охорони здоров’я, вже з початку квітня вони почнуть проводити перші тести, використовуючи зразки крови 100 тисяч людей. Тест буде повторюватися через регулярні проміжки часу для відстеження динаміки пандемії.

Однак лікарям і вченим поки невідомо, наскільки сильною залишиться імунна відповідь на вірус. COVID-19 ще недостатньо вивчений, і поки не можна говорити про розвиток антитіл до нього, які будуть ефективні тривалий період.

«Можливо, імунітет зберігається протягом року або навіть п’яти років, але ми не знаємо точно, тому що це новий вірус», — зазначає професор Пітер Опеншоу. За його словами, найгірший зі сценаріїв для перехворілих — лише часткова резистентність до вірусу протягом трьох місяців. Тому люди, які отримали «імунні сертифікати», залишатимуться під пильним наглядом, щоб уникнути повторного зараження. «Важливо переконатися, чи справді захищені ті, хто повертається до звичайного життя після хвороби», — каже пан професор.

«Є деякі непідтверджені докази повторних інфекцій, але ми не знаємо багато про це… У випадку зі звичайними коронавірусними інфекціями у людей немає до них стійкого імунітету. Ви можете заразитися знову і знову, і поки невідомо, чи стосується це нового коронавірусу», — пояснює епідеміолог з Університету Флориди Іра Лонгін.

Німеччина має один із найнижчих у світі показників смертности від коронавірусу (651 смерть на більш ніж 66 тисяч інфікованих). Експерти вважають, що це заслуга уряду Ангели Меркель, який від початку епідемії проводить масове тестування людей по всій території країни.

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: