Спецпроєкти

Карантин не завада відпустці? Історія українки, яка полетіла на відпочинок


З 12-го березня на території України у зв’язку із загрозою поширення коронавірусу ввели карантин. Заходи безпеки спочатку були пов’язані з обмеженням роботи навчальних закладів, скасуванням масових заходів та тимчасовим припиненням роботи розважальних центрів та розважальних зон у ТРЦ. Після цього ми щодня дізнавалися про нові обмеження: закриття ресторанів, салонів краси, торгових центрів, рекомендації працювати з дому та обмеження у роботі транспорту. 

Увечері 13 березня президент України Володимир Зеленський звернувся до українців і закликав усіх, хто за кордоном, повернутися додому протягом трьох днів – з 00:00 годин 17 березня Україна припинила пасажирське авіасполучення. Варто зазначити, що офіційної заборони на виїзд для громадян не було, прозвучала лише рекомендація залишатися вдома. Чимало держав так само закрило свої кордони, тому варіантів для поїздки залишалося не так багато, також могли бути проблеми з поверненням додому, особливо в тих, хто подорожує самостійно, адже регулярні рейси в Україну з 17 березня були скасовані.

І хоча ми чули не одну історію про туристів, які застрягли в різних куточках світу або на кордонах держав, туроператори продовжують відправляти людей на відпочинок, оскільки прямої заборони на чартерні рейси не було, тим паче охочих «втекти від карантину» або не втратити свої гроші за тур – чимало.

Ми поспілкувалися з українкою, Аліною Федоренко, яка зараз у Єгипті, аби спробувати зрозуміти філософію людей, які, попри ситуацію у світі з поширенням COVID-19 та ймовірність мати проблеми з поверненням додому, все одно залишають територію держави і їдуть на відпочинок. Станом на 19 березня у Єгипті зафіксовано 210 випадків інфікування коронавірусом, 6 з яких були летальними.

Погляди редакції можуть не збігатися з думкою героїні. 

 

Історія Аліни

У середині січня я повернулася в Україну з Чехії, де працювала в ресторані. Ще тоді я планувала з’їздити у відпустку, але ні тур, ні квитки не купувала. Орієнтиром для відпустки було те, що в моїх мами і тата дні народження 20 і 21 березня, нам хотілося саме на ці дати поїхати всім разом на відпочинок.

12 березня ми почали розглядали варіанти, 13-го березня ми спілкувалися з турагенткою, яка нас переконувала, що потрібно пошвидше обирати тур і виїздити, оскільки місця закінчуються. Здається, саме тоді Зеленський оголосив карантин (увечері 13-го березня президент України оголосив про закриття кордонів на в’їзд і закликав українців повернутися додому, виїжджати не заборонили, але була рекомендація залишатися вдома, – прим. ред.), і ми до останнього не знали, вилітаємо чи ні.

Літак у нас був 14-го березня вранці, врешті наш рейс не скасували, все було добре.

Коли ми приїхали в аеропорт, то побачили, що там менше людей, ніж зазвичай, але сказати, що ми були налякані коронавірусом, не можу.

Ще в аеропорті «Бориспіль» я помітила жінку в масці та захисних рукавичках, з нею була старша жінка, напевно, її мама, та маленька дитина близько 1 року. Для мене ці рукавички і маска – це було вже трохи занадто. Але цікаво, що недавно я побачила її тут, в Єгипті, коли вона залазила на верблюда. Звісно, без маски і рукавичок. Ця історія для мене – це історія про крайнощі. 

Яка ситуація зараз у Єгипті? 

Оскільки ми на відпочинку, то тут усе добре: смачна їжа, тепле море, хороша погода. Звісно, ця тема (про короноваріс, – прим. ред.) у всіх на вустах, але люди, які відпочивають тут, трохи з насмішкою ставляться до того, що відбувається зараз у Києві. Я не бачу жодних проявів паніки в нашому готелі, ніхто нікого не виселяє і не депортує, всі гуляють. Ми не чули про те, що наш готель планують закрити, нових людей продовжують заселяти, а літаки, хоч і не так багато, як зазвичай, але все одно прилітають. У магазинах тут також паніки немає, туалетний папір ніхто не розкуповує.

Один готель, який від нас на відстані 6 км (Reef Oasis), справді закрили на карантин. Людей випускають надвір один раз на день, а їжу їм приносять у номери.

У нашому готелі в масках ніхто не ходить, так, біля входу в ресторан стоять санітайзери – на цьому додаткові заходи і закінчуються. Особисто я і моя сім’я також маски не носимо, почуваємося чудово, дезінфікуємо себе лише зсередини, ми ж на відпочинку, у відпустці. Після повернення плануємо самоізолюватися на 14 днів, посидіти вдома. 

У нас тур на 12 днів, тобто ми маємо повертатися 25-го березня, але поки ми ще не знаємо, як усе буде. Щодня з’являються якісь новини або плітки. Так, я читала, що Єгипет закриває повітряний простір з 19-го по 31 березня, але не знаю, як усе буде насправді. Сподіваюся, що ми повернемося 25-го березня, як і маємо, – чартери в Україну продовжують літати. 

Хоча й у нас є знайомий, який зараз також у Єгипті, він мав полетіти 4 дні назад, але не полетів, їх досі не забрав туроператор. 

Також я спілкувалася з однією дівчиною з нашого готелю, вона мала повертатися в Україну 19-го березня, але їм зателефонував представник турагенства і сказав, що вони летять 17-го, їх забрали. 

У будь-якому випадку я вважаю, що не варто піддаватися паніці і скуповувати туалетний папір. Так, потрібно мити руки, але я не знаю таких людей, які раніше цього не робили.  


Редакція bit.ua закликає своїх читачів залишатися вдома та дотримуватися карантинних заходів.

P.S. Любий читачу, ми хочемо познайомитися з тобою ближче. Можеш, будь ласка, відповісти на кілька питань? А ще там знайдеш інфо, як долучитися до секретного клубу із подарунками від наших партнерів ;) Let’s talk!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь