Спецпроєкти

Останні дослідження: жінкам частіше доводиться чути білу брехню. Особливо на роботі


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Днями були оприлюднені дані дослідження щодо зв’язку «невинної» брехні та статі людини. Ми часто прагнемо пом’якшити неприємну інформацію та не бути надто різкими. Однак якщо з чоловіками люди звикли бути відвертішими, то жінок значно частіше шкодують та не вказувають їм безпосередньо на недоліки.

Особливо це помітно в робочих питаннях. Дослідники провели кілька експериментів. Найпоказовіший – це оцінка, як поводяться люди залежно від статі їхнього/-ої співрозмовника/-ці. Учасникам дали два неякісних есе та попросили оцінити їх. Тексти були підписані лише ініціалами, а гендер автора/-ки визначити було неможливо. Свою критику потрібно було докладно записати.

Після цього учасників просили поділитися своїми зауваженнями з авторами, щоб ті могли надалі краще писати. На цьому етапі учасники дізнавалися імена авторів поганих есеїв: одним був чоловік, другою – жінка. Їм учасники й висловлювали свої зауваження та поради щодо текстів.

Критикувати часто ставало ніяково, тож учасники починали вдаватися до улещень (хоча в їхніх записах було написане протилежне). Однак жінці-авторці брехали з приводу якости її тексту значно частіше, ніж чоловікові-автору.

Чому це шкодить жінкам?

Якщо працівнику/-ці надають невичерпну та необ’єктивну інформацію щодо якости роботи, це не дає розвиватися та покращувати власні навички. Критика (в неупередженій формі) є значно кориснішою для кар’єрноно зростання, ніж біла брехня, навіть якщо її використовують із найкращих міркувань.

Ба більше, спроба вести якомога «приємнішу» розмову з жінкою, попри небезпідставні професійні зауваження, свідчить про несерйозне сприйняття працівниці в певній галузі. Надалі така поведінка шкодить як фахівчині, так і загальному результату команди.

Отже, перед тим як наступного разу пробувати пом’якшити ситуацію, варто запитати себе: а чому саме я так роблю?

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь