Cпецпроекти

Створені одне для одного. Як сильно сумісність пари впливає на їхніх майбутніх дітей?


Близько 15 відсотків пар мають проблеми із зачаттям дітей. І десь у половині випадків безпліддя когось з партнерів/-ок не має до цього жодного стосунку. Тож знайти причини, чому двоє здорових людей не можуть зачати малюка, буває непросто. І нещодавно фінські вчені наблизилися до розкриття цих причин. Розповідаємо про їхнє дослідження та його результати.

Сумісність на генетичному рівні

Дослідження, опубліковане в Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences, доводить зв’язок рухливості та життєздатності сперматозоїдів та церквіальної рідини жінки. Має місце також імунологічна сумісність – сперматозоїди, які сильніше відрізняються, мають більше шансів вижити та досягти яйцеклітини. Відповідно, можливість запліднення зростає в рази. 

Вчені з Університету Східної Фінляндії зібрали зразки церквіальної рідини дев’яти жінок та зразки сперми восьми чоловіків. Поєднавши їх між собою, дослідники спостерігали за рухомістю сперматозоїдів. Виявилося, що один зразок церквіального слизу сильніше активує сперму одних чоловіків і слабкіше – інших. Тобто відбір статевих клітин, підходящих для запліднення, частково відбувається вже у церквіальному каналі.

Тако з’ясувалося, що більша різниця амінокислотного складу біологічних рідин покращує рухливість сперматозоїдів – тобто вірогідність завагітніти зростає.

На що ще впливає генетична сумісність?

Дослідники впевнені – здоров’я нащадків пари напряму залежить від того, наскільки партнери імунологічно та генетично сумісні. Важливу роль відіграє відмінність генів – тоді геном їхніх дітей буде максимально різноманітним. Тож на генетичному рівні фраза «протилежності притягуються»‎ дійсно має сенс.

Вчені сподіваються, що результати їхнього дослідження допоможуть краще розбиратися у проблемах, пов’язаних із труднощами зачаття дітей.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: