Спецпроєкти

Михайло Дацьо: «Коли ти стоїш за барною стійкою, світ стає кайфовий»


Хто такий бармен? Людина, яка міксує наші улюблені коктейлі? Той, кому можна розповісти свою історію за склянкою бурбону? Той, хто знає все про напої та про людей? Бармен — це в першу чергу особистість, яка має власні історії, цінності, мрії і традиції. Людина, яка походить із сім’ї.

Wild Turkey вважає, що саме сім’я — найголовніше в житті. Адже секрети виготовлення цього бурбону зберігає вже п’яте покоління династії Расселів.
Для проекту Family First ми обрали героїв не за кількістю професійних здобутків чи досвіду. У своїх інтерв’ю нам розповіли свої історії бармени, для кого сім’я понад усе. Так само, як і Wild Turkey, вони поважають сімейні цінності, спадок поколінь і традиції.

Наш наступний герой — Михайло Дацьо.

Шеф-бармен

 


Цікавий момент: пам’ятається, що в дитинстві хотілось бути кимось видатним, зробити щось видатне. Бути потрібним, але конкретної професії не було.

Я закінчив Львівську політехніку, електромеханічний факультет, проте жодного дня не працював за спеціальністю. З другого курсу вже почав працювати в барах, ресторанах, на той час мені було 19 років. Зі сторони побачив, як працює бармен, мені це здалося цікавим, тому вирішив підзаробити грошей таким чином, як бонус – приємно проводити час. І ось вже 15 років, як я працюю в цій сфері.

Я виховувався в християнській родині, тому ставлення до алкоголю було досить категоричне.
Можна було трохи випити на свята, але загалом це не схвалювалося. Коли я прийшов до бару, в мене був немов «розкол цінностей». З одного боку, я бачив, що напоювати людей, продавати алкоголь, то не найкраще місце для роботи. Згодом я почав вивчати цю тему. Зараз у мене вже є сформована думка: що алкоголь є певним досягненням розвитку цивілізації, цей продукт покликаний приносити людям певний вид емоцій, але ж, звичайно, з певним відчуттям міри.

Коктейль – це продовження алкогольної теми. Коли ти настільки зрозумів продукт, що він для тебе став повсякденним, casual, коктейль додає барв до цього смаку. Алкоголь – це втручання людини за кадром, коктейль – це процес роботи з продуктом, продовження історії алкоголю.

Коли ти стоїш за барною стійкою, світ стає кайфовий. Особливо коли ти усвідомлюєш, що зараз у людини відбувається якийсь приємний момент: святкують весілля, день народження чи просто закінчення робочого тижня. Ти нібито продюсер, який працює з емоціями людей, зкеровуєш їх у правильному напрямку. Відчуття, що ти знаходишся поряд зі світом і його яскравими моментами.

Про барменів: у моїх стосунках із колегами все залежить від віку. На початку шляху інші бармени для мене були джерелом натхнення, інформації. Я ходив по різних барах. Так круто було відчувати себе частиною ком’юніті. Потім, коли вже вийшов на певний рівень, почав користуватися авторитетом, то без радості зустрічав будь-яку критику, сприймав тих, хто критикує мене, за конкурентів. Зараз я знову люблю усіх барменів. Юність пройшла, а з нею й боротьба з цілим світом. У цілому зараз я не так багато часу проводжу за стійкою, 3−4 рази на місяць, тому особливо поважаю тих барменів, які ковбасять, як я в старі добрі часи.

Хтось із нашого кола барменів казав, що, якщо людина опинилася за стійкою, але працює за нею до 1 року – це може бути й випадково, а от якщо більше, 2−3 роки, розвивається, до чогось прагне, то це споріднені душі.

Барменів об’єднує їхнє ремесло, вони схожі за характером, споріднені особистості - це точно.

Про родину: ми дуже часто спілкуємося, хоча б по декілька годин на день. Але сьогодні не той випадок. Я йшов – діти спали, а повернусь додому біля другої ночі. Родина – це частина мене. Я в тісних стосунках із мамою, татом, братом. Із батьками бачимось раз на тиждень. Намагаюся таку атмосферу продовжити і в моїй сім’ї, але варто запитати у дружини, чи виходить це в мене.

Цікава історія: з дружиною я познайомився 8 років тому, мене знайома запросила на день народження. Там, власне, ми й зустрілися вперше, я робив барне шоу. Потім було дуже багато збігів обставин, коли ми випадково зустрічалися з нею в різних місцях.

Про родинні традиції: приготувати коктейль “Маргаріта” вдома, випити з дружиною, особливо коли діти не вдома, – це must have. Є ще одна хороша традиція – кожного року ми святкуємо день народження брата лише в чоловічій компанії, а на великі релігійні свята вся родина завжди збирається разом.

Про роботу та ставлення сім’ї: бабця вважала, що це погана та грішна професія. Тому я казав, що працюю в піцерії, подаю салати людям. Батьки не розуміли, що в мене за професія така, адже робота має відповідати освіті, кваліфікації. Усілякі події, барні конкурси, івенти, не скажу, що не сприймались, але і не схвалювались. Зараз батьки почали підтримувати дуже сильно, я навіть брата намагався затягнути до цієї сфери. Він трохи попрацював, але згодом купив фотоапарат та обрав свій шлях – фотографа.

Про спогади: їх багато. Наприклад, колись я продавав на базарі овочі з городу для того, щоб купити собі футбольний м’яч. Це зайняло в мене два місяці, проте я купив собі той м’яч. Батько любить ходити по лісі.

Згадую, як часто ми ходили з татом по гриби, могли до 20 км пройти тільки в один бік.

Про вплив: більш за все на мене вплинула мама, тато був на заробітках. Зараз ближче спілкуюся з мамою також, вона любить як різні історії розповідати, так і задавати багато питань. Згадую, як вона підтримала моє бажання грати на трубі, завдяки тому я провчився 5 років у музичній школі та закінчив її. До речі, на одному з барних конкурсів, де потрібно було представити себе, “тряхнул стариной” та заграв. Із батьком говоримо більш на загальні теми.

Ми дуже багато розмовляємо з моїми близькими про плани на майбутнє: подорожі, ідеї. Знаю, про що мріють мої батьки, але часом їх не розумію. Перший план, який приходить на думку, – зібратися усією родиною за святковим столом. Хоч, якщо подумати, було б добре збиратися частіше без приводу.

Історія династії Расселів

Джиммі Рассел робить бурбон Wild Turkey вже 64 роки. Він виріс усього в 5 милях від дистилерії Austin Nichols у місті Лоуренсбург, штат Кентуккі, і змалку вчився у свого батька та дідуся віковим традиціям і технікам, за якими виготовляють бурбон. Згодом він і сам почав працювати в дистилерії під керівництвом Ернеста Ріпі — молодшого, сина власників компанії, та Біла Хьюза, ще одного видатного майстра Wild Turkey.

Від первинного відбору зерна через дистиляцію і до процесу витримки, Джиммі Рассел поєднав увесь досвід і мудрість кількох поколінь, аби отримати бездоганний зразок американського духу. Всі ці знання та цінності він передав своєму сину Едді Расселу, представнику четвертого покоління Расселів, який, власне, і є зараз майстром дистилерії. Джиммі та Едді Рассели разом створили Russell’s Reserve — 10-річний бурбон лімітованої серії, що є найкращим свідченням сімейного здобутку, майстерності та традицій. Більше того, з 2015 року вони є єдиними на весь світ батьком і сином — діючими майстрами дистилерії. Сьогодні вже син Едді та онук Джиммі — Брюс Рассел — приєднався до команди Wild Turkey у якості національного амбасадора. Таким чином, вже п’яте покоління сім’ї Расселів зберігає секрети майстерності Wild Turkey.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram