Спецпроєкти
«Ми живемо у приголомшливий час»,

Лєра Бородіна про можливості техніки
у сучасному ритмі життя.

Коли очолюєш декілька бізнесів і маєш двох доньок, графік на день нагадує схему берлінського метрополітену. Ми зустрілися із засновницею брендів Oh, My Look та G.Bar Лєрою Бородіною. Поговорили про те, як вона знаходить час на себе, чи все встигає та як сучасна техніка полегшує насичений ритм життя.
Графік та час для себе
Раніше я відкривала очі і одразу бігла у якихось справах. Наприклад, поза літній період я встаю о 7 ранку і везу старшу дочку до школи. Не так давно до мене дійшло, що це неправильно. Ми забуваємо про час для себе. Адже ми закінчуємо школу та інститут, видихаємо і думаємо, що ось вона - свобода. Та нас ніхто не попереджав, що коли у тебе будуть діти - все почнеться спочатку. Тому коли Соня (старша дочка Лєри - прим.ред.) пішла до першого класу, я була у більшому шоці, ніж вона.
Зараз, коли літо, діти сплять до 10:00. А я встаю на півтори години раніше. Цей час присвячую собі – планую справи на день, займаюся пошуком інформації, читаю цікаві статті, на які не вистачало часу. І вже після цього йду готувати сніданок.
Графік у мене жахливий. Нещодавно я була на лекції з GTD (Getting Things Done) – планування і робота із вхідною інформацією. Там я зрозуміла, що абсолютно неправильно планую свій час. Мої зустрічі починаються о 10 та закінчуються о 20. Без запасних «вікон». Це обумовлено кількістю запитів - інтерв'ю із співробітниками, робочі зустрічі, наради. Тепер буду застосувати нові техніки і балансувати. Але вже зараз намагаюся розвантажувати себе у будь-який влучний момент: наприклад, переглядати презентації, вичитувати або створювати важливі документи у літаку. Сучасні легкі лептопи дуже полегшують життя у цьому плані. Мій вірний помічник MacBook Air важить рівно стільки, щоб цієї ваги не помічати. До того ж, якщо я їду на день, можу сміливо не брати зарядний пристрій. Без живлення лептоп спокійно тримає 36 годин. Звичайно, якщо не дивитися фільмів.
Я взагалі вважаю, що ми живемо у приголомшливий час і можемо перебувати у будь-якій точці світу із «мобільним офісом» у сумці.
Перший лептоп
Перший лептоп – це була дуже довгоочікувана покупка. Бренду зараз не згадаю, але важив він тоді, приблизно, як я. Довгий час у нас із ним все було добре. Але 13 років тому до життя увірвався мій перший MacBook Air. Тоді Маc коштував космічних для мене грошей. Приємно, що зараз техніка, у принципі, стала доступнішою. І способи її придбання теж.

Перший місяць я звикала до, на той час, незвичної операційної системи. Але зараз, коли мого комп'ютеру немає під рукою, і я беру у дівчат на роботі ноут, де стоїть інша ОС, відчуваю себе безпорадною, і не знаю куди натискати. За 13 років міцно звикла до Mac і вважаю, що це максимально проста і зручна операційна система з точки зору user experience.
Прагнення досконалості
Пам'ятаєте героїню серіалу «Секс і місто» Керрі Бредшоу? Вона працювала на гарненькому білому MacBook. Ось і у мене такий був. Коли Apple повністю змінив дизайн лептопів, складно було звикнути. Але згодом ці тонкі лінії почали подобатись. Я почала слідкувати за усіма оновленнями та періодично оновлювати комп'ютер. Зараз може здаватися, що наступна модель нічим не відрізняється від нової. Але це не так.
Нещодавно змінила свій MacBook на MacBook Air. На перший погляд, особливої різниці, крім розміру, немає. Але коли я відкрила його, була вражена передачею кольору дисплею Retina. Для мене це важливо, оскільки я багато працюю з айдентикою, віжуалом, відео. У нашому бізнесі дуже багато візуального контенту, більшу частину з якого я стверджую. І тут дисплей відіграє дуже важливу роль. Різниця у новому MacBook Air для мене очевидна. Також у моєму житті багато Excel. А при роботі із таблицями і графіками великий дисплей – це ще один плюс.
Паролі і безпека
Коли у нашому житті з'явилися електронна пошта і соціальні мережі – пароль був всюди однаковий. Чим старшою я ставала, тим більше розуміла, що так не можна. Всюди він повинен бути різним. І, звичайно, я неодноразово їх забувала. У якийсь момент я взагалі відмовилася від паролю на лептопі і телефоні. А ось Touch ID відмінно вирішує проблему безпеки. І більше не треба запам'ятовувати купу букв і цифр. До того ж, це спрощує онлайн-покупки. Ніяких карток, приклала палець – і все!
Улюблені фішки
З улюблених «фішечек» Macbook – Siri. У комп'ютері із нею дуже зручно працювати. При роботі з лептопом – це дуже корисний інструмент, і ти можеш робити кілька справ одразу, у чому Siri допомагає. Вона шукає інформацію, зберігає документи, поки я спілкуюсь у мессенджері або дивлюсь відео.

Найулюбленіша функція – це Photo Booth. Це фронтальна камера із усілякими приколами. Пам'ятаю, з її допомогою ми говорили Соні, що у неї буде сестра. В той момент вона нічого не зрозуміла і сказала щось на кшталт: «Ма, дай мені олівці, будь ласка». Я користуюся цим додатком рідко, але коли заходжу туди, знаходжу фото своїх дочок, які вони роблять самостійно. Кожного разу кумедний сюрприз.
Я естет. Мені дуже важливо володіти красивим, дивитися на красиве. Працюючи з MacBook Air –отримуєш естетичне задоволення.
Про незамінність та альтернативи
Одного разу у мене вкрали ноутбук. І я подумала: «А, не буду купувати новий. Все одно я не так часто ним користуюся». І вирішила, що телефону мені буде досить, а якщо гостра необхідність – в офісі у всіх є комп'ютери. Так не працює. Мене вистачило менш, ніж на місяць.
Сьогодні можливості телефонів досягли неймовірного рівня. Зізнаюся, що більшість роботи у мене відбувається там. Це що стосується комунікації. Але такі штуки, як Trello, набагато зручніше на компі. Незамінний і KeyNote при роботі із презентаціями. Робота зі звітами і таблицями у телефоні просто неможлива. Навіть стосовно текстів – за ноутом мені набагато простіше сконцентруватися. У телефоні у тебе завжди є можливість свайпнути і переключитися на Instagram. Комп'ютер – це завжди більш робочий настрій.
iOn
Купуй офіційний
MacBook Air
За підтримки офіційного дистриб'ютора і авторизованих магазинів Apple в Україні.