Спецпроєкти
Все, що потрібно знати про домашнє фарбування
Перед кожною жінкою, яка вирішила змінити колір волосся, постає закономірне питання: звернутися до салону чи обрати домашнє фарбування? Відвідини салону потребують часу та коштів, а фарбування у домашніх умовах оповите великою кількістю страхів та забобонів.
На перший погляд, процедура домашнього фарбування складна та заплутана, проте ми разом з експертами бренду L'Oreal Paris вирішили розвіяти всі міфи, пов'язані із домашнім фарбуванням та відповісти на найбільш популярні питання споживачів.
З чого почати?
Для початку, потрібно визначитись, якого результату ви бажаєте досягти:
 • зробити колір волосся яскравішим,
 • зробити волосся натуральнішим,
 • пофарбувати по всій довжині,
 • пофарбувати тільки корені,
 • затонувати деякі пасма,
 • висвітлити деякі пасма,
 • тимчасового фарбування,
 • стійкого фарбування.

   Які бувають фарби?
   Фарби бувають аміачні та безаміачні. Аміачні фарби містять аміак, а, точніше, гідроксид амонію. Він відкриває зовнішній шар волосся для проникнення барвника всередину волосся. Далі перекис водню змінює натуральний пігмент волосся і разом з барвником забарвлює його у потрібний споживачу колір. У безаміачних фарбах роль аміаку виконує етаноламін. Він також розкриває кутикулу волосся, проте має менший вплив на структуру волосся, та результат виглядає більш натурально. Фарбування безаміачними фарбами дозволяє зробити волосся світлішим або дещо темнішим, а також надати інший відтінок вашому натуральному кольору: золотистий, мідний, попелястий або перламутровий.
   Які переваги та недоліки має безаміачна фарба?
   Переваги безаміачної фарби:
   • Не допускає ефекту відрослого коріння, завдяки незначній зміні кольору волосся.
   • Через те, що відтінок поступово змивається, не виникає разючої різниці між фарбованим та натуральним волоссям.
   • Після того, як відтінок вимиється, можна одразу фарбуватись у новий колір. Тобто, не потрібно продовжувати фарбуватись одним і тим самим кольором.
   • Освіжає колір волосся.

   Недоліки безаміачної фарби:
   • Фарбування напівстійке, колір вимивається через 5-10 разів використання шампуню.
   • Зафарбовує до 70% сивини
   • Не дозволяє кардинально змінити відтінок волосся, наприклад, перефарбуватись з брюнетки у блондинку.
   Фарбуватись вдома чи у салоні?
   Це питання постійно хвилює жінок, які вирішили змінити колір волосся.

   Переваги фарбування у салоні:
   • Професійний колорист підбере правильний відтінок, який буде відповідати бажаному кольору.
   • У салоні оцінять якість волосся та дадуть поради щодо правильного догляду за ним.
   • Не потрібно переживати про дотримання інструкції.
   Переваги фарбування у домашніх умовах:
   • Економія фінансів, оскільки салонне фарбування вимагає чималих затрат.
   • Можливість обрати для фарбування зручний час.

   Фарбування волосся у домашніх умовах може бути настільки ж ефективним, як і у салоні.
   Коли не бажано фарбувати волосся?
   Не можна фарбуватися протягом двох тижнів після хімічної завивки, випрямлення або знебарвлення волосся. Після цих процедур волосся ослаблене, йому потрібен час для відновлення. Якщо провести процедуру раніше, є шанс зробити волосся ламким та сухим.

   Процедура фарбування під час вагітності та грудного вигодовування є абсолютно безпечною. У цей період жіночий організм переживає гормональний спалах. Структура волосся змінюється – воно стає тоншим, розпушується, а волосяні лусочки (кутикула волосся) більше розкриваються. Тому процедуру потрібно проводити дуже обережно, адже ефект від фарбування може бути непередбачуваним. Варто надавати перевагу безаміачним фарбам з меншою шкодою для волосся. Деякі жінки можуть відчувати занепокоєння з цього приводу, тому рекомендуємо перед фарбуванням звернутись до лікаря.

   Фарби можуть викликати алергічні реакції. Найпоширеніша причина цього – речовина парафенілендиамін або PPD. Зазвичай, алергія проявляється у формі сильного свербіння шкіри голови, почервоніння, набряклості та утворення лупи. Тому обов'язково за 48 годин до фарбування проводити тест на алергію. У разі будь-якого занепокоєння після фарбування волосся, радимо звернутися до лікаря.
   На що варто звернути увагу при обранні фарби?
   У першу чергу, необхідно визначитися із бажаним результатом фарбування. Чого ви хочете: зафарбувати сивину, злегка або кардинально змінити відтінок волосся порівняно з натуральним, надати волоссю блиск, отримати стійкий результат фарбування чи максимально зберегти здоровий вигляд волосся. Відповідно до ваших бажань, слід обрати фарбу. Аміачна підходить для кардинальної зміни відтінку, зафарбовування сивини і стійкого результату. Безаміачна фарба підходить для невеликої зміни відтінку, тонування, додавання блиску і середньої стійкості результату.
   Чи обов'язково наносити бальзам-догляд після фарбування?
   Так. Бальзам допомагає закріпленню колоранту у волоссі. У результаті - колір стійкіший, а волосся – блискуче.

   Оновлена крем-фарба Casting Crème Gloss містить нові бальзами з інгредієнтами натурального походження, підібраними під колір волосся: з маслом кокосу для насичених відтінків брюнет, з маслом лісового горіху для сяючих каштанових відтінків, з ягодами Годжі для яскравих рудих і з медом для блискучого блонду.
   Як обрати тон?
   При виборі тону вперше, необхідно відштовхуватися від натурального відтінку волосся. Для домашнього самостійного фарбування не рекомендується змінювати свій натуральний відтінок більш ніж на три тони темніше або світліше – для досягнення результату, максимально близького до бажаного і вказаного на упаковці. У випадку фарб без аміаку – на два тони. При виборі відтінку слід брати до уваги кодування відтінків. У загальноприйнятому кодуванні перша цифра означає відтінок натурального ряду, до якого відноситься обрана фарба. Нумеруються вони від найтемнішого (цифра 1) до найсвітлішого (цифра 11). Друге число означає належність відтінку до певного колірного ряду, яких всього налічується вісім. Третя цифра, якщо вона є, – другорядний відтінок.

   Позначення цифр (другого і третього):
   1 - сріблястий / синій (холодний)
   2 - перламутровий / фіолетовий (холодний)
   3 - золотий (теплий)
   4 - мідний (теплий)
   5 - червоне дерево (теплий)
   6 - червоний (теплий)
   7 - матовий / зелений (нейтральний)
   8 - натуральний бежевий (нейтральний)
   Що впливає на результат?
   Вид барвника і його «сила», початковий відтінок волосся, обраний тон та структура і стан волосся. Крем-фарба Casting Crème Gloss дозволяє зберегти стійкий та сяючий колір до 28 разів використання шампуню.

   Яким чином структура волосся впливає на результат?
   Коли зовнішня поверхня волосся пошкоджена, вона втрачає гладкість і еластичність, волосся стає пористим. Пористе пошкоджене волосся сильніше «вбирає» барвник, тому результат фарбування вийде більш насиченим. У той же час, колір швидше тьмяніє та вимивається – пористе волосся активніше «віддає» пігмент через відкриті лусочки верхнього шару.
   Якщо тримати фарбу на волоссі довше, результат буде кращим?
   Це абсолютний міф. Зазначений виробником час «прояву» фарби – оптимальний для отримання бажаного результату. За цей час, зазвичай, проявляються і вичерпуються всі барвники у суміші, тому продовження часу витримування фарби на волоссі не має сенсу. Часто перетримання фарби на волоссі навпаки, призводити лише до небажаних та неочікуваних результатів.

   Завдяки технології фарбування у 3 кроки крем-фарба Casting Crème Gloss дозволяє пофарбувати волосся швидко та просто.

   Ділимось з вами відео-інструкцією, як правильно та легко пофарбувати волосся самостійно нижче.
   Коли варто повторно фарбувати волосся?
   Рекомендується фарбувати волосся не частіше, ніж 1 раз на 3-4 тижні, але все залежить від швидкості змивання відтінку та появи нефарбованих коренів.
   Як доглядати за фарбованим волоссям?
   Для найдовшого збереження красивого відтінку після фарбування слід:

   • Використовувати шампуні та кондиціонери для фарбованого волосся.
   • Мити голову не частіше ніж раз у три дні, адже з кожним миттям відтінок тьмянітиме та вимиватиметься.
   • Для ополіскування волосся використовувати теплу воду, оскільки гаряча вимиває фарбу.
   • Уникати хлорованої та солоної води, а також тривалого перебування на сонці.
   • Якомога менше використовувати фен, плойки та прасочки.
   • Мити голову не раніше 48 годин після фарбування.
   • Користуватись засобами для термозахисту.