Спецпроєкти

«Робота по 12 годин не приносить
користі ні мені, ні проєктам»:
Даша Кацуріна про продуктивність
та турботу про себе

Керувати декількома бізнес-проєктами, виховувати доньку та знаходити час для себе – здається, завдання для надлюдини. Але коли маєш чіткі правила та пріоритети, немає нічого неможливого.

Саме так вважає Даша Кацуріна – бізнес-мама, засновниця бренду Katsurina, закладів «Китайский Привет» та «Вьетнамский Привет». Даша поділилася своїми лайфхаками з балансування між роботою, сім'єю та часу для себе.

Про мистецтво work/life balance
Я намагаюся не призначати ранкових зустрічей. Тому день починаю так: прокидаюся о 9-й, снідаю із сім'єю, а потім разом з чоловіком ми веземо Сашу (доньку Даші – прим. ред.) до садочка. Об 11:00 в мене заняття спортом, а з 12:15 починаються зустрічі... і понеслася: «Китайский Привет», офіс, офіс, офіс, «Китайский Привет», виробництво, офіс, манікюр, «Китайский Привет». О 18:45 ми з чоловіком забираємо Сашу із садочка і намагаємося більше не працювати і не говорити про роботу. Не завжди вдається, та ми намагаємося.
Я працюю не більше 8 годин на день і ще півдня суботи, неділя ж – завжди вихідний. Ранок і вечір приділяю родині та відпочинку. Кожен місяць ми хоч ненадовго, але кудись летимо відпочити. Я обожнюю Україну і ритм життя Києва. Але азіатські країни, зокрема Таїланд, – найкраще місце для січневого відпочинку із Сашею і нашими з Мішею (чоловік Даші – прим. ред.) батьками. Тобто мені близький повільний «ледачий» ритм, але лише коли він стається зі мною раз на рік. В інший час я б вибрала для подорожей Нью-Йорк з його абсолютно божевільнім вайбом.

З досвідом я зрозуміла, робота по 12 годин не приносить користі ні мені, ні проектам. За 6–7 годин продуктивної роботи можна провести день набагато ефективніше. Протягом робочого дня я можу перерватися на манікюр, косметолога або масаж. Я вважаю, що день потрібно планувати, адекватно розподіляючи час між завданнями і не намагаючись все встигнути та стрибнути вище власної голови.
З досвідом я зрозуміла, робота по 12 годин не приносить користі ні мені, ні проектам. За 6–7 годин продуктивної роботи можна провести день набагато ефективніше.
Про продуктивність у шаленому ритмі
У спектр моїх обов'язків зараз входить весь маркетинг та візуальна складова проекту Katsurina, закладів «Китайский Привет» та «Вьетнамский Привет». Незабаром плануємо відкриття ще одного «Привета», але поки не буду розкривати всі карти.

Щоб все встигати, я зазвичай планую тиждень наперед. У плані – завдання до кожного з проєктів та мої особисті справи. Щоб нічого не забути, я завжди все записую – веду календар на своєму iPhone, де зазвичай фіксую всі ділові зустрічі. Контролювати статуси актуальних завдань мені допомагають звичайні «нотатки» у смартфоні. Чомусь додатки Wonderlist і Trello, призначені для цього, в мене не «прижилися».
Головна умова для ефективної роботи – це детальний щоденний план, не тільки тижневий список завдань. Я виділяю одну частину для творчої роботи і роботи за комп'ютером (важливо також, щоб мене ніхто не «смикав», і я могла зосередитись). Окрему частину дня я присвячую діловим зустрічам та операційній роботі.

Справді продуктивний день для мене – це коли нотатки з усіма запланованими справами стають неактуальними, бо все в списку я вже виконала. А також коли протягом дня я приділила час собі, доньці, чоловікові та встигла почитати щось корисне.

Про турботу про себе
Хоч і в структурованому, але все одно шаленому ритмі я намагаюся не забувати стежити за здоров'ям. Для цього я дотримуюся кількох правил: вживаю корисні продукти, висипаюся, займаюся спортом і загалом веду здоровий спосіб життя.

Основні життєві показники, як-то кількість вживаних та витрачених калорій, пройдені відстані, спортивна активність за день, я моніторю за допомогою Apple Watch. Так я завжди знаю, коли потрібно трохи додати темпу, а коли вже можна зупинитися і випити ігристого.

Зараз через запуск нових проєктів, я зовсім не встигаю займатися спортом. Але денну норму в 10 000 кроків намагаюся виконувати. Свій Apple Watch виставила на середню активність, іноді можу навіть ввечері спеціально ходити по кімнаті, щоб «закрити» необхідні показники.
Про здорове материнство
На першому місці в мене зараз робота, попереду багато цікавих завдань і планів. Потім – сім'я: всі обов'язково повинні бути ситі та приголублені. Але уваги їм поки дістається менше, ніж моїм колегам. Втім, тішить те, що всі при справі. Саша – то в садочку, то на балеті, то на прогулянці з друзями. Міша взагалі працює більше за мене. Але спільний відпочинок має дуже важливе місце в нашому житті. Ми противники зайнятості у форматі 24/7/365.

Я обожнюю свою родину, але обожнюю і роботу. І мені здається, що це нормально. Саша дуже любить приходити в «Приветы», з нашого меню вона навіть обрала страви-фаворити. Нещодавно вона похвалила мене, що у закладі з'явилися дитячі табуретки для миття рук в туалеті. Важливо пам'ятати просте правило: «Щаслива мама – щаслива дитина». А я щаслива у ритмі свого життя!


Apple Watch Series 5 завдяки оновленням допомагає бути продуктивним:

– ще швидше зчитує інформацію про частоту серцевих скорочень
– контролює рівень навколишнього шуму
– синхронізується із AirPods без прив'язки до смартфону
– оснащений постійно увімкненим циферблатом
– має Retina-дісплей, що якісно передає зображення навіть за яскравого освітлення
    iOn
    Офіційні
    Apple Watch Series 5
    вже у продажу!
    Матеріал у партнерстві з "АСБІС-Україна"