Спецпроєкти

Топ-5 технологій з фантастичних фільмів, які втілилися в життя

Світові фантасти передбачили багато сучасних винаходів людства задовго до того, як вони з'явилися. Те, що 40-50 років тому можна було побачити тільки в кіно й здавалося малореальним плодом фантазії авторів, зараз щоденно спрощує наше життя. Завдяки діджиталізації та розвитку технологій фантазії митців втілились у життя набагато раніше, ніж передбачалося в їхніх стрічках.
Над втіленням чудернацьких гаджетів у реальність протягом півстоліття працювали великі компанії, серед яких Samsung Electronics. Крім візуалізації фантасмагорій, гаджети бренду змінювали уявлення людей про методи отримання інформації та полегшували рутинні побутові справи. Тож ми вирішили пригадати п'ять найцікавіших технологій зі світового кінематографа, які вже зараз стали реальністю і втілилися в технологіях Samsung!
Сенсорні пристрої з фільму «Руйнівник»
У 1993 році на екрани вийшов фантастичний бойовик «Руйнівник» із Сільвестром Сталлоне в головній ролі. У ньому поліцейські використовують невеликі сенсорні гаджети з екранами на кшталт планшетів, які підказують, як захоплювати злочинців. На той час з аналогічних компактних пристроїв були хіба що пейджери, що вміли тільки пищати.
Передбачення стало реальністю в технології Super AMOLED (Super Active Matrix Organic Light-Emitting Diode) від Samsung. Це покращена технологія створення тачскрінів. У таких пристроях сенсорний шар щільно прикріплений до самого екрана. Це підвищує чіткість та яскравість зображення, а також якість сенсорного управління. Між тачскріном та екраном немає повітря, тому туди не потрапить пил, а гаджет миттєво реагує на кожен доторк. Якби саме такі гаджети мали поліцейські з «Руйнівника», вони б ловили бандитів значно швидше.
Робот-пилосос з мультфільму «Джетсони»
Цей анімаційний фільм створювався в 1960-х роках. Дія відбувається через 100 років, тобто в 2060-х. В утопічному світі мультсеріалу більшість роботи за людей виконують машини. За допомогою техніки люди навіть вмиваються, одягаються та пересуваються по будинку. А головне завдання людей – просто натискати кнопки та менеджерити. Окрім пласких телевізорів та годинників, які розмовляють, автори передбачили й появу розумних пилосмоків, які в наш час вже нікого не дивують, хоча до 60-х років 21 століття ще доволі довго...
Передбачення мультфільму «Джетсони» стало реальністю в роботі-пилососі Samsung POWERbot VR 9300. Як і в мультфільмі, цей пилосос може прибирати різні типи поверхонь, зокрема килими, килимки, дерев'яне покриття і плитку. Ним можна керувати зі смартфона, вибираючи зони квартири, які ви хочете прибрати. Пилосос сам складе карту приміщення і розрахує оптимальний маршрут. А ще можна спрямувати світловий промінь пульта в те місце перед пилососом, де ви хочете прибрати, і він поїде саме туди.
Телевізор з фільму «Назад у майбутнє-2»
У 1989 році глядачі, які прийшли подивитися довгоочікуване продовження фільму «Назад у майбутнє», звернули увагу на особливий телевізор. На тонкому моніторі, що висить на стіні, герой вмикає кілька каналів одночасно. На той час телевізори були «пузаті», значно менші, і на стіну їх ще не вішали. А про мультиканальність ніхто й не мріяв. За сюжетом, дія відбувається в далекому 2015 році.
Це передбачення стало реальністю в найсучаснішому QLED TV від Samsung, що перетворює звичайний дім на смартпростір.Це дозволяє використовувати телевізор поліфункціонально та іноді доволі незвично, наприклад, дивитися на ньому шедеври мистецтва. Такий екран має вигляд полотна, під яким би кутом нахилу на нього не дивилися. Тому телевізор може «занурювати» глядача у стрічку, що транслюється. А коли телевізор переходить в режим Ambient Mode, він стає не просто "чорним квадратом", а перетворюється на декор інтер'єру —відображає витвори мистецтва, особисті фотографії, дату та час. Або ви можете встановити зображення, що імітуватиме стіну, на якій розташований телевізор, і тоді він буде майже непомітним, ніби прозорим.
Прототип планшета з «Космічної Одіссеї» Стенлі Кубріка
У фільмі, що був знятий ще в 1968 році, фігурує прямокутний тонкий пристрій з рухомими схемами на ньому. Він цілодобово транслює космічні новини та доповідає астронавтам про зміни в космічному просторі. Вони не розлучаються із цим своїм смартпомічником, тримають його під рукою під час обідів та переглядають його доповіді навіть вночі! За задумом авторів фільму, дія відбувається в далекому-далекому (на час зйомок) 2001-му році. Тоді жодних подібних гаджетів, звичайно, не мали навіть ті, хто борознив космічний простір.
Сучасне відображення такого гаджета — новий інтерфейс мобільних пристроїв Samsung One UI. Він дозволяє смартфону «літати» та миттєво реагувати на дотики, як це відбувалося з космічними кіногаджетами. Інтуїтивно зрозумілий дизайн One UI сприяє зручній роботі з пристроєм. Мінімум небажаних сповіщень, вбудовані індикатори завантаження і спрощене розташування кнопок робить смартфон легким у використанні.
«Мисливці» на дистанційному керуванні з фільму «Термінатор»
Перший «Термінатор» вийшов на екрани в 1984 році. Тоді глядачів захопила поява у фільмі дронів-мисливців, що літають без пілота. Це такі собі помічники з крилами, які моніторили повітряні простори. Керувати ними можна було на фантастично великих дистанціях, маючи в руках тільки гаджет для управління. Чи варто говорити, що на той той момент це було справжньою фантастикою?
Сьогодні дистанційне керування гаджетами — частина нашого звичайного життя. Ви можете програмувати навіть свою пральну машину зі смартфона, не торкаючись до неї. А ще — планувати прання на потім та слідкувати на екрані, коли завершиться процес. Мобільний додаток навіть підкаже, в якому режимі краще прати, залежно від того, що ви завантажили в пральну машинку. А завдяки технології Quick Drive від Samsung білизну можна випрати вдвічі швидше та витратити на 20% менше енергії порівняно з пральними машинками-попередницями.
У листопаді компанія Samsung Electronics святкує своє 50-річчя. Протягом всього цього часу компанія лишається в авангарді розвитку інноваційних рішень, що роблять життя кращим та комфортнішим, і втілює в реальність найсміливіші ідеї сценаристів, які ще недавно здавалися фантастичними та нездійсненними.