Спецпроєкти

Люди з інвалідністю на карантині

Пандемія зачепила всіх нас. 

Карантин, вимушена ізоляція, неможливість зустрітися з близькими, економічна криза, неоплачувані відпустки на невизначений термін, страх перед маловивченою і небезпечною хворобою — те, що зараз хвилює більшість людей на планеті. 

В рамках проєкту #МиВсіуВОдномуЧовні ми хочемо об’єднати людей у боротьбі проти хвороби, інформувати, розповідати про можливості допомогти одне одному. Саме тому відправляємось у просвітницьку подорож із героями поеми «Енеїди» — різними, та сильними у своїй єдності. 

Зараз немає ні суперників, ні конкурентів — є одна глобальна проблема, яку ми можемо побороти, якщо триматимемося разом.

 

Проблеми людей з інвалідністю під час карантину

Важко знайти того, кого наслідки пандемії повністю оминули. Від хвороби та фінансових втрат не застраховані навіть багаті і знамениті. Та, звісно, передусім потерпають соціально незахищені групи, зокрема люди з інвалідністю, яких на планеті близько 1 мільярда.

І до пандемії люди з інвалідністю щодня опинялися перед безліч проблем — дискримінацією, стигматизацією, труднощами з працевлаштуванням, браком коштів на забезпечення своїх потреб. В умовах карантину проблеми тільки загострилися, і до них додалися нові:

– Ті, хто потребує щоденної побутова допомоги іншої людини, не можуть повністю самоізолюватися, відповідно, мають і вищі ризики заразитися. Це стосується і дітей з інвалідністю, які живуть в інтернатах.

– Побутові умови в інтернатах часто незадовільні. Зокрема, це, а також випадки жорстокого ставлення до людей з інвалідністю у державних і приватних закладах майже по всьому світу задокументувала організація Human Rights Watch.

– Значно зростають ризики заразитися, якщо інвалідність пов’язана з порушеннями дихальної системи. Люди з хронічними захворюваннями також входять до групи ризику.

 

 

– Проблеми з доступом до інформації. Насамперед це стосується людей із порушеннями зору та слуху. Наприклад, канадійка Карен Маккол — незряча, яка самоізолювалася вдома в Онтаріо, — не змогла зрозуміти повідомлення місцевого міністерства охорони здоров’я. За словами жінки, формат слайд-шоу про методи профілактики COVID-19 не мав версії для людей зі зниженим зором: не було функції озвучення сторінки та збільшення тексту.

– Отримати медичне обслуговування зараз важко навіть у країнах з високим рівнем доходу. Це питання порушувала технічна спеціалістка зі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Ліндзей Лі, яка користується інвалідним візком.

– Не вистачає коштів на необхідні для життя речі, наприклад, на доставку продуктів або медикаментів тощо.

– Під час економічної кризи можливостей знайти повноцінну роботу або підробіток для людей з інвалідністю стає ще менше. І знову повертаємося до проблеми бідности: соціальні виплати не покривають усі потреби, а люди з інвалідністю часто не мають додаткового заробітку або навіть можливости позичити гроші в когось.

 

Як можна допомогти?

Якщо ви знаєте людей з інвалідністю особисто:

– Спитайте, чи потребують вони чогось. Це найперше, що треба зробити. Наше суспільство має погану звичку — самостійно вирішувати за людей з інвалідністю, що саме їм потрібно і як їм варто допомогти. Може бути й так, що вони зараз не потребують допомоги або ви не можете їм допомогти з певних причин.

– Якщо людям потрібні продукти/медикаменти, запропонуйте купити необхідне. Іноді можна допомогти замовити онлайн, якщо в людини з якихось причин не виходить це зробити самостійно.

– Люди з інвалідністю на карантині можуть ще гостріше відчувати потребу спілкування. Тож навіть прості душевні розмови можуть підняти їм настрій. Надавайте перевагу онлайн-спілкуванню — на щастя, можна побачити одне одного, не виходячи з квартири.

– Не забувайте про правила безпеки. Якщо почуваєтеся погано і маєте симптоми хвороби, варто самоізолюватися, щоби не наражати на потенційний ризик інших людей.

Якщо не знаєте людей з інвалідністю особисто, але хочете допомогти:

– Найпростіший варіант — звернутися до благодійних організацій, які опікуються соціально незахищеними верствами населення, і спитати про можливість допомоги. Наприклад, у Спільноті Святого Егідія допомагають бездомним, людям з інвалідністю та літнім людям. Можна підтримати спільноту матеріально або стати волонтером.

– Якщо у вас багато знайомих та велика активність на сторінках у соцмережах, можете узгодити з обраним БФ акцію зі збору грошей та необхідних речей (продуктових наборів, засобів гігієни тощо).

– Поширювати інформацію про людей з інвалідністю та способи допомоги їм.

Не забувайте — добра справа не завжди передбачає грошові пожертви. Якщо ви зараз не можете допомогти матеріально, завжди є інші варіанти. 

Допомогати людям, які зараз найбільше цього потребують, нам до снаги!

Розпочинаймо прямо зараз! Команда KIND Challenge і Українська біржа благодійності запустили збір коштів на купівлю засобів захисту для лікарів і автоматичних гематологічних аналізаторів крові. Задонейтити 1, 10, 100 гривень чи будь-яку іншу суму, що буде важливим внеском у боротьбу з коронавірусом, можна за посиланням.

В рамках проєкту ми вже поговорили та відповмли на найважливіші запитання про COVID-19 разом із фахівцями та розвіяли міт, що від коронавірусу вмирають тільки люди старшого віку. Яка ситуація насправді і хто в зоні ризику – читайте:

Ілюстрації: Олександр Грехов

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram