Спецпроєкти

Свідома мода – це дизайн. 10 фактів про український бренд KSENIASCHNAIDER


Ukrainian Fashion Week за підтримки Українського культурного фонду запускає спеціальний проєкт Action: Sustainable Fashion.

У межах проєкту фешнплатформа ділитиметься історіями брендів, які реалізовують ініціативи у сфері свідомої моди та відповідального споживання, а також позитивно впливають на трансформацію індустрії та споживчі звички за допомогою прикладів власної філософії sustainability.

Серед таких брендів – український бренд KSENIASCHNAIDER, заснований модельєром Ксенією Шнайдер та дизайнером Антоном Шнайдером. Бренд відомий апсайклінгом, тобто у своїх колекціях дизайнери часто використовують вінтажні речі, знайдені на секонд-хендах. Також увесь одяг створюють вручну.

10 фактів про історію бренда та його проєкти

1. Бренд KSENIASCHNAIDER у 2011 році створили Ксенія та Антон Шнайдери. Концепцією марки стало поєднання ідей повсякденного та авангардного одягу з перероблених та органічних матеріалів. 

2. Світове визнання прийшло до KSENIASCHNAIDER у 2016 році зі створенням оригінальної моделі джинсів demi-denims, які складаються з напівшортів та напівштанів. 

3. У 2019-му бренд представив ще одну революційну ідею – зі штанинами різної ширини. Асиметричні джинси миттєво підірвали інтернет, а Селін Діон доповнила ними свій образ для Паризького тижня моди.

4. Унікальність шляху KSENIASCHNAIDER – у поєднанні сміливого дизайну зі складними технологіями. У співпраці з найбільшою українською трикотажною мануфактурою RITO дизайнери розробили спеціальну лінію трикотажних виробів, виконану з різнокольорових блоків. 

«Насамперед ми думаємо про дизайн. Якщо ми робимо красиву річ, то вона просуне ідею сталої моди набагато ефективніше, ніж просто говорити, що ми рятуємо планету», – розповідає Антон Шнайдер.

5. Ідея екологічности – серед головних для Ксенії та Антона, тому всі зусилля бренда спрямовані на усвідомлене споживання та на утилізацію всіх відходів.

6. Бренд спеціалізується на створенні та вдосконаленні переробки матеріалів. За один місяць команда бренда переробляє близько 500 пар вживаних джинсів, вага яких становить 5 тонн на рік. 

7.  Дизайнери також розробили спосіб перетворення текстильних відходів у джинсове хутро, а згодом почали працювати зі шматками тканини, з яких виготовляють вироби печворк.

8. Протягом сезону KSENIASCHNAIDER переробляє до 200 кг текстильних відходів. На рік вони виготовляють приблизно 3000 перероблених виробів, які становлять близько 35% кожної з колекцій. 

9. Речі бренду KSENIASCHNAIDER обирають впливові інфлюенсери світу моди: Бела Хадід, Дуа Ліпа, Єва Чен, Томмі Кеш. Сьогодні бренд продається у 16 країнах світу, а також на великих світових онлайн-рітейлах YOOX, Farfetch і Shopbop

10. У 2018-му бренд брав участь у Vogue Italia’s The Next Green Talents 2019. У 2018 та 2019 роках бренд отримав нагороду Sustainable fashion від української професійної премії в галузі моди Best Fashion Awards

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram