Спецпроєкти

«Шоу Еллен Дедженерес» звільнило трьох продюсерів після звинувачень у сексуальних домаганнях. Що відбувається?


Знімальна команда шоу Еллен зараз переживає не найпростіші часи. Спочатку у квітні стало відомо, що працівники не отримували інформації про зміни графіків їхньої роботи та зарплати. На карантині керівники проєкту і зовсім найняли інших людей, які допомагали робити шоу в онлайн-форматі.  А місяць тому один нинішній та 10 колишніх членів команди розповіли виданню BuzzFeed News про токсичне середовище в колективі: кожен з них стикався з залякуванням, дискримінацією і проявом расизму з боку начальства.

За їхніми словами, співробітників могли звільнити, якщо ті брали лікарняний або відпустку, щоб сходити на похорон. Темношкірі співробітники розповіли, що чули на свою адресу расистські коментарі.

Матеріал викликав бурхливу реакцію з боку громадськости, адже шоу відоме своїми доброчинними ініціативами та девізом «Будь добрим». Один зі співробітників, який побажав залишитися анонімним, заявив: якщо Еллен хоче мати шоу, назване її ім’ям, їй варто бути більш залученою в те, що відбувається за кадром.

Майже за два тижні програма почала внутрішнє розслідування. Сама Еллен надіслала лист до співробітників, де сказала, що повну відповідальність за таке ставлення до працівників вона бере на себе. Також акторка зазначила, що постарається це виправити.

«Усім привіт, це Еллен. У перший день існування нашого шоу я сказала всім на зустрічі, що воно буде територією щастя: тут ніхто не підвищуватиме голос і до всіх будуть ставитися з повагою. Очевидно, щось змінилося, і я була розчарована, коли дізналася, що все зовсім не так. І я вибачаюся за це. Усі, хто знає мене, підтвердять – це зовсім не те, у що я вірю і чого я б хотіла для нашого шоу»,– йдеться у листі.

За кілька тижнів після цієї публікації на BuzzFeed News з’явився ще один звіт – інші колишні співробітники теж вирішили поділитися своїм негативним досвідом роботи на «Шоу Еллен». Цього разу свідчення стосувалися конкретних членів команди.

Трьох виконавчих продюсерів – Еда Главіна, Кевіна Лемана та Джонатана Нормана – звинуватили в залякуванні та сексуальних домаганнях.

Колишні співробітники розповіли, що Кевін Леман пропонував одному з них зайнятися оральним сексом на корпоративній вечірці, недоречно торкався до колег і цілував їх, а також допускав жарти із сексуальним підтекстом.

П’ять колишніх працівників шоу звинуватили іншого виконавчого продюсера, Еда Главіна, в недоцільних дотиках. Ще кілька працівників сказали, що почувалися незатишно, коли бачили, як Главін приймає душ в офісі. Також він використував стратегію залякування у роботі з підлеглими: використовував кнопку на своєму столі, щоб дистанційно зачинити двері свого кабінету.

Більше того, працівникам не дозволяли дивитися на ведучу шоу Еллен Дедженерес або розмовляти з нею.

Колишні співробітники розповіли, що в них не було можливости подати конфіденційну скаргу на дії топменеджерів. Ті ж тисли на підлеглих, щоб вони не зверталися в HR-відділ компанії.

17 серпня стало відомо, що керівництво компанії Warner Bros, яке випускає «Шоу Елен Дедженерес», вирішило звільнити продюсерів. Водночас Кевін Леман заявив – він категорично заперечує наявність будь-яких неприйнятних вчинків сексуального характеру зі свого боку. Джонатан Норман також сказав, що він «на 100% категорично заперечує ці звинувачення». Ед Главін від коментарів утримався.

Як повідомляє BuzzFeed, про звільнення Главіна, Лемана і Нормана повідомила сама Дедженерес під час відеоконференції з командою телепроєкту.

На корпоративній відеоконференції також виступили інші виконавчі продюсери проєкту. Вони повідомили, що керівництво компанії було шоковане висунутими Главіну, Леману і Норману звинуваченнями і тепер активно працюють над викоріненням «культури страху» в колективі. Один зі співробітників розповів BuzzFeed News, що зараз Warner Bros проводить внутрішнє розслідування.

Загалом досі незрозуміло, чи є в цьому вина самої Еллен і чи знала вона про все, що відбувається у проєкті. Проте, безумовно, ця ситуація за лаштунками шоу змусила глядачів задуматися про щирість образу акторки і про те, наскільки слоган «Будьте добрішими» відповідає реальності. Водночас дії Еллен на вигляд доволі коректні: вона визнає свою відповідальність, вибачається і обіцяє провести розслідування, щоб виправити цю ситуацію. Тож є шанс, що репутація як самої Еллен, так і шоу відновиться, і авдиторія повернеться до неї.

«Шоу Еллен Дедженерес» – американське популярне ток-шоу, яке почало виходити в етер у 2003 році. Це одна з найпопулярніших програм США, гостями якої стають відомі актори, музичні виконавці, талановиті діти.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram