Спецпроєкти

У Новій Зеландії чоловіку платять за роботу чарівника. Чим він займається?


Якщо ви завжди хотіли зустрітися із магом, їдьте у Нову Зеландію. Там у містечку Крайстчерч проживає офіційний чарівник. Чи має він якісь надприродні здібності достеменно невідомо, але зарплату від мерії за свою роботу отримує.

Його звуть Ян Брекенбері Ченнел. Він працює на цій посаді вже понад 20 років.

Ченнелл народився в Великобританії та переїхав до Нової Зеландії в 1970-х роках. До цього він викладав в різних університетах Австралії, але через своє хобі не зустрів розуміння у керівництва. Захоплення магією також не сподобалося і його дружині: вона вирішила з ним розлучитися.

У Крайтсчерчері його часто можна зустріти у центрі міста з посохом в руках. Він одягається у мантію, гостроверхий капелюх, та розважає громадськість різними власними теоріями, філософією та іншими оповідями. Жителі міста полюбили дивного оповідача, який вважає себе магом, і почали і собі називати його “Чарівником”. Він навіть має посвідчення водія Нової Зеландії, видане “Чарівнику”, хоча, за його словами, офіційно він не змінив прізвища.

У 1982 році Асоціація директорів художніх галерей Нової Зеландії і зовсім оголосила Ченнелла «живим витвором мистецтва».

У 1990 році колишній премʼєр-міністр Нової Зеландії Майк Мур написав Ченнеллу лист, в якому пропонував «терміново розглянути пропозицію стати чарівником Нової Зеландії, Антарктиди і відповідних прибережних районів».

А вже через вісім років після цього чоловіку запропонували стати офіційним чарівником Нової Зеландії. З тих пір чоловік обіймає цю посаду і отримує близько 10 400 доларів США на рік.

Чарівник зазвичай допомагає в просуванні місцевих заходів. В його обов’язки входять розвага туристів і високопоставлених гостей міста. За словами представників ради, зазвичай це вимагає не більше 200 годин роботи в рік.

Можна припустити, що він став чимось на зразок національного символу Нової Зеландії, невід’ємною частиною міста. Він настільки популярний, що заробив собі рейтинг на TripAdvisor (чотири з п’яти зірок).

Ченнелл же вважає себе провокатором, і шоуменом, який не проти виставити себе дурнем: «Щодня ​​світ стає дедалі серйознішим, тому зараз найпотужніше у світі — це веселощі». 

Зараз магу уже  87 років – і він задумався про наступника. На цю роль претендує 39-річний Арі Фріман – гітарист і вчитель музики. Останні шість років той був його учнем.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram