Cпецпроекти

Що таке дизайн-проєкт та навіщо він потрібен: пояснюємо простими словами


Отже, ви нарешті наважилися: пора робити ремонт. Хочеться, щоб у новій оселі все було на своїх місцях, щоб вона надихала та була затишною, кольори не дратували і кожен світильник та стілець радував. Що обрати: мінімалізм чи класику? А може, скандинавський стиль чи дизайн в стилі лофт?

Продумати кольорову гаму, функціональність та стиль потрібно ще перед тим, як запускати додому будівельників. Якщо робити це самостійно – буде вінегрет зі стилів та кольорів. Щоб житло виглядало гармонійно та стильно, звертаємося до професіоналів за дизайн-проєктом.

Що таке дизайн-проєкт, навіщо він потрібен і як його створюють, ми попросили розповісти дизайнерку Вікторію Файнблат.

Вікторія Файнблат

Архітекторка, дизайнерка інтер’єрів та власниця однойменного дизайн-бюро. Має за плечима 15 років досвіду та понад 160 реалізованих проєктів.

Дизайн-проєкт – це документ, у якому прописано, як виглядатиме ваше житло після ремонту. Однак це не тільки графічні зображення майбутньої квартири чи будинку, а й розрахунки вартости ремонту, схеми та креслення. Наприкінці ви отримаєте цілий альбом з документами та малюнками і точно знатимете, яким врешті буде ваше житло, коли ремонт закінчиться.

Створення дизайн-проєкту – процес непростий та доволі тривалий. Все залежить від складности проєкту, розміру приміщення та прискіпливости замовника і відбувається за кілька етапів.

Етап 1. Визначитися з побажаннями

«Коли до нас приходить замовник, ми маємо підписати договір. У ньому є пункт, якого всі чомусь дуже лякаються – “підготувати технічне завдання для дизайнера”, – розповідає Вікторія Файнблат. – Замовники починають питати, що це за завдання таке і чому вони повинні щось готувати. Але технічне завдання – це те, як клієнт бачить своє майбутнє житло. Без цього ніяк».

Є така приказка: «Щоб зробити хороший дизайн, потрібно якийсь час пожити із замовником у його родині». Звісно, до такого не доходить, але частина правди в цьому є. Щоб зробити якісний дизайн, фахівець має знати про свого клієнта якнайбільше. Причому не тільки про нього, а й про членів його родини: що вони люблять, які кольори їм подобаються, які у них звички, зацікавлення та які меблі їм до вподоби.

«Важливо знати, чи є у мешканців квартири або будинку алергія. Адже її можуть провокувати певні натуральні матеріали, що використовуються в ремонті, – розповідає Вікторія. – Якщо у сім’ї є домашні тварини, важливо використовувати такі матеріали, які їм важко буде пошкодити. Якщо маленькі діти – меблі та шпалери мають бути з натуральних матеріалів і легко відмиватися».

Ось набір основних питань, які дизайнер зазвичай ставить клієнтові перед тим, як розробляти дизайн-проєкт:

– Яка стилістика йому подобається?
– Які його улюблені кольори?
– Як він ставиться до різних елементів декору (наприклад, до дзеркал)?
– Які матеріали йому до вподоби?
– Які у нього хобі та хто він за фахом?
– Чи є в сім’ї діти та домашні тварини?

Замовник може показати фотографії інтер’єрів, які йому подобаються. Це допоможе дизайнерові зрозуміти його смаки та запропонувати влучніші варіанти оформлення житла.

Етап 2. Заміряти житло та зробити креслення

Після підписання договору та першої зустрічі з клієнтом дизайнер їде в будинок чи квартиру та ретельно її вимірює.

«Потрібно виміряти кожен сантиметр площі, кожен закуток та виступ. Також потрібно зробити примітки щодо підводу сантехніки, електрики та інших комунікацій, записати кількість вікон, позначити опорні стіни та перегородки», – пояснює Вікторія.

Дизайнер має намалювати планування квартири та вказати на ній всі розміри. Це знадобиться, щоб визначитися, які меблі підійдуть для приміщення та скільки матеріалів потрібно для ремонту.

Етап 3. Визначитися з плануванням

Вже маючи креслення житла, дизайнер має обговорити з клієнтом, де буде спальня, де – зала, а де – кабінет, дитяча кімната чи інші функціональні частини приміщення. Розумне зонування – запорука того, що житло буде справді зручне, тому до цього етапу варто ставитися дуже серйозно.

«Якщо потрібне перепланування простору, наприклад, знести якусь зі стін або з’єднати балкон з кімнатою, потрібно визначитися, як зробити це законно», – пояснює Вікторія.

Також на цьому етапі варто зрозуміти, як у кімнатах будуть розставлені меблі: від цього залежить розташування розеток, світильників та побутових приладів.

Етап 4. Створення візуалізацій

Наступний етап найвідповідальніший та найбільш творчий. Дизайнер має створити візуалізацію майбутнього житла. Спочатку він обирає загальну концепцію та стилістику. Потім – підбирає матеріали та меблі, які найбільше пасуватимуть, та віртуально розставляє їх на плані помешкання.

Також на цьому етапі дизайнер продумує схему освітлення приміщення та розташування світильників.

Деякі дизайнери можуть створити не просто графічні малюнки майбутнього житла, а й 3D-зображення.

Приклад 3D-візуалізації

Приклад 3D-візуалізації

«Наприклад, у нашому бюро працює цілий відділ візуалізаторів, які створюють красиві картинки інтер’єрів, – розповідає Вікторія. – Замовники – вибагливі люди, і вони хочуть знати в деталях, як виглядатиме їхнє житло. Ми створюємо 3-5 різних ракурсів кожної кімнати. Коли є складні моменти, які потрібно деталізувати, ракурсів може бути більше. Зараз наша команда працює над створенням 3D-турів, щоб ще краще візуалізувати простір для наших клієнтів».

Після того як ескізи покажуть замовнику, він може щось уточнити та внести правки. Проєкт будуть коригувати доти, доки замовник не скаже: «Це саме те, про що я мріяв!».

Етап 5. Підрахунки вартости ремонту

Коли візуалізація готова, матеріали затверджені, а замовник вже остаточно обрав меблі та різноманітні деталі інтер’єру, час складати кошторис майбутнього ремонту.

Приблизну суму, яку замовник готовий витратити на ремонт, дизайнер має знати ще на початку роботи. Тоді йому буде легше підібрати варіанти та запропонувати матеріали.

«Наприклад, якщо клієнт обрав мармур, але його бюджет таких витрат не передбачає, ми можемо запропонувати йому альтернативні варіанти. Наприклад, керамограніт: він дешевший, але візуально схожий на мармур», – пояснює дизайнерка.

Коли кошторис остаточно порахують, клієнт отримає готовий дизайн-проєкт: цілісний документ з усіма кресленнями, малюнками та підрахунками. Після цього можна починати ремонт та закупати матеріали й меблі.

Добре, коли дизайнер здійснює авторський нагляд, тобто контролює, щоб будівники робили все правильно та згідно з дизайн-проєктом. Тоді власник житла може бути впевнений, що його квартира або будинок виглядатимуть точно так само, як фахівець зображав на малюнках або у 3D-візуалізаціях.

Реалізований дизайн-проєкт

Реалізований дизайн-проєкт

Реалізований дизайн-проєкт

Ремонт – справа серйозна та дороговартісна, а результат лишиться на довгі роки. Саме тому дуже важливо, щоб дизайн-проєкт вашого інтер’єру створювали професіонали. Тільки тоді можна бути впевненим, що ваше житло відображатиме ваш характер та зацікавлення, буде зручним, затишним та функціональним.

Дизайн-бюро Вікторії Файнблат

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: