Спецпроєкти

Живе навіть на Сатурні:

цікаві й несподівані факти про воду

Ще з дитинства ми знаємо – людина може прожити без їжі до 45 діб, а от без води в середньому не більше 5-ти. Наш мозок на 73% складається з води, тож недарма з'явилися жарти про те, що людина – це просто знервований огірок (який теж переважно складається з води).

Важливість води складно переоцінити. І навіть якщо не йдеться про глобальні питання, наш фізичний стан, шкіра, волосся і навіть метаболізм залежать від її кількости і якости. Разом із брендом Vichy ми вирішили приділити воді більше уваги і виокремити цікаві й небанальні факти про цю рідину.
До речі, саме цього року Vichy святкує 89-річчя, тож ми вітаємо себе і бренд із тим, що можемо насолоджуватися здоровою шкірою щодня завдяки приємним б'ютіритуалам із засобами Vichy, в основі яких якраз і є королева нашого матеріалу – вода. Директор термальних центрів Vichy доктор Аллер вже на початку 20 століття здійснив прорив – він був перший, хто застосував лікувальні властивості термальної води в косметиці, тим самим створивши бренд-фахівця у галузі дерамтокосметики.
Чого ми не знали про рідину, яка ховається під хімічною формулою H2O?
Воду називають «універсальним розчинником». Звісно, вона не розчинить усе на світі, але здатна розчиняти більше речовин, ніж будь-яка інша рідина – навіть включаючи сірчану кислоту.

Гаряча вода може замерзати швидше, ніж холодна – цей парадокс називається ефектом Мпемби. Щоправда, вона повинна пройти температуру холодної води в процесі замерзання.
Вода липка – її молекули схильні прилипати до речей (адгезія), а також одна до одної (когезія). Саме ця властивість води забезпечує одну з основ життєдіяльності – капілярну дію. Це «підведення» води до коріння дерев, наприклад, а також проведення крови по стінках судин.

Протягом життя на нашу шкіру та здоров'я загалом впливають різні негативні чинники: екологія, клімат, УФ-випромінювання, стреси, дієти тощо. Цей комплекс називається експозом. І щоб попередити негативні наслідки, потрібно вживати відповідні заходи. Наприклад, звертати увагу на зв'язок між питтям води і станом шкіри. Через пори шкіри виходить 10% вологи, що ми споживаємо. Що краща якість води, яку ви п'єте, то менше шкідливих домішок потрапляє в організм – і це йде на користь шкірних покривів.
Бєлова Яна Валеріївна
дерматолог-онколог,
керівниця відділу патології шкіри
медичного центру «Молекула», м.Харків
Є дуже багато чинників, які можуть стати причиною зневоднення шкіри: вікові зміни, тобто втрата вологи внаслідок того, що знижується виділення гіалуронової кислоти; вплив УФ-випромінювання; різні захворювання. Проте насамперед причиною зневоднення є неправильний або недостатній догляд за шкірою.

Тож, щоб допомогти шкірі бути здоровою і мати молодий вигляд якнайдовше, я раджу інтенсивно зволожувати шкіру вже з 25 років, щоб запобігти сухості у майбутньому. І обов'язково використовувати засоби з гіалуроновою кислотою щодня. Бажано, щоб засоби догляду за шкірою мали форму бустера, який буде формувати гідроліпідну мантію, ефективно захищати і зволожувати шкіру.
Звісно, зволожувати шкіру потрібно не тільки зсередини, а й зовні. Для цього існують доглядові засоби, головна функція яких – зволоження і протидія експозому. Ідеально впоратися із завданням може зволожувальний гель-бустер Mineral 89 від Vichy із термальною вулканічною водою та гіалуроновою кислотою, який зміцнює захисний бар'єр і покращує стан шкіри.
Легка, гелеподібна текстура, що миттєво
поглинається
Здатний посилювати дію інших засобів догляду за шкірою
89% складу – термальна вода вулканічного походження, джерело 15 мінералів
Гіалуронова кислота – невидима губка, одна молекула якої зв'язує до 500 молекул води
Зміцнює захисний бар'єр шкіри,
щоб вона могла протистояти негативному впливу
експозому*
Мінімалістична формула
Зволожує протягом 24 годин

Підвищує пружність шкіри

*Клінічний тест, 4 дні використання
*Інструментальний тест
*Інструментальний тест
В Азербайджані існує різновид води, яка може запалюватися. Це відбувається тому, що у її складі багато метану.

За даними ЮНЕСКО, найчистіша вода у Фінляндії. Потім – у Канаді і Новій Зеландії.
Одним із найводянистіших продуктів є кавун, який на 93 % складається з води. Найводянистішою представницею фауни є медуза: вона складається з води на 95 %.

Виявляється, вода є навіть на Сатурні! Якщо точніше – у верхніх шарах атмосфери планети. Наявність води на Сатурні забезпечує «крижаний Місяць» – шостий за розміром супутник Сатурна Енцелад.
Відомо, що вода має 3 агрегатних стани: рідкий, твердий та газоподібний. Проте вчені вважають, що є ще 5 різних станів води в рідкому вигляді та 14 – в замерзлому.

Вода активізує процес спалювання калорій в організмі і пришвидшує метаболізм на 20-30% протягом 30 хвилин після її споживання. Тож не варто забувати про воду, якщо у планах схуднення.
Звісно, вода не може вирішити всіх наших проблем, але точно розбереться з найголовнішими. Щодня наш організм потерпає через негативні впливи шкідливих викидів, штучне тепло, забруднення: метаболізм порушується, починає випадати волосся, а шкіра стає тьмяною. І перший крок на шляху до здорового організму – це саме вода.

Важливо не лише споживати чисту воду в достатній кількості, а й не забувати про ефективні засоби догляду, які мінімізують негативний вплив довкілля і збережуть нашу природну красу.