Спецпроєкти
Cкільки тисяч відмазок проноситься у твоїй голові, коли плануєш нарешті взятися за своє здоров'я та зайнятися спортом? Знаємо, що дуже багато. Самі такі.
«Не можу піти в зал, бо персональний тренер – дорого»
«Немає часу на тренування в залі, а вдома не зможу нормально займатися»
«Буду неправильно робити вправи і можу травмуватися»
Усі навколо ніби схиблені на тренуваннях, бігу, велосипедах, а тут хоч би більш-менш здоровий обід до офісу зібрати та встигнути ще й поспати трохи. Де знайти час та сили ще й на тренування?
Ба більше, він геть завжди й усюди з тобою: контролює твою активність, дихання, рівень стресу та пропонує тобі на вибір різні комплекси вправ. Це ж 2020 рік, крихітко, тут можливо все!

Разом з Huawei Watch Fit пропонуємо тобі дізнатися, що ти знаєш про тренування та чи вдасться нарешті втілити мрію про здорове тіло (а в ньому, як відомо, і здоровий дух) у зручний спосіб, витративши мінімум часу.
150–300 хвилин
300–500 хвилин
200–400 хвилин
Міністерство охорони здоров'я США визначило, що для загального стану здоров'я доросла людина повинна мати 150–300 хвилин помірної фізичної активности або 75–150 хвилин аеробної фізичної активности високої інтенсивности щотижня.

Регулярне повторення аеробного навантаження покращує кардіо-респіраторну підготовку. Біг, швидка ходьба, плавання та їзда на велосипеді – все це форми аеробної активности. Проте, звісно, все дуже індивідуально і залежить від рівня підготовки та цілей.
Повернися догори, щоб дізнатися пояснення
6–8 годин
8–10 годин
7–9 годин
Історія про Леонардо да Вінчі, який спав по 15-20 хвилин кожні 4 години (в сумі виходило приблизно 2 години на добу), насправді надихає. Ось вони – зайві години в добі, яких так не вистачало, щоб закрити всі завдання. Одні дослідження говорять, що це дійсно працює, інші – що 2 години сну – замало і якщо довго таке практикувати, можна нашкодити собі.

Національний фонд сну США (так, є і такий) рекомендує середньостатистичній дорослій людині спати від 7 до 9 годин. Проте якщо відчуваєш, що тобі потрібно більше або менше сну – з тобою все в порядку. Головне – добре почуватися.
Повернися догори, щоб дізнатися пояснення
Стрес та тренування – абсолютно несумісні, бо спорт – також стрес для організму
Після нервового перенапруження продуктивність зменшується, тому тренування не буде ефективне.
Фізичні навантаження нейтралізують стрес, тому після роботи – одразу ж на тренування.
Психологічне вигорання та стрес дійсно негативно впливають на продуктивність – сил не залишається геть ні на що. А ще у стані стресу наш організм виділяє адреналін та кортизол, внаслідок чого знижується імунітет, підвищується тиск та рівень цукру у крові.

Однак адекватні фізичні навантаження блокують викиди кортизолу та нормалізують рівень цукру. Фітнес допомагає тілу випрацьовувати ендорфіни – гормони щастя. Тому регулярні тренування можуть покращити нервову систему. Перевірити цю інформацію можна на собі, адже Huawei Watch Fit вимірює рівень стресу цілий день та формує графік. Пропонуємо зробити заміри стресу до та після тренування.
Повернися догори, щоб дізнатися пояснення
Шпинатно-банановий смузі з горішками
Рис з курячою грудкою та овочами
Каву з вівсяним молоком та протеїновий батончик
Фонд охорони здоров'я Великобританії радить за дві години до фізичних навантажень поїсти легкі вуглеводи: цільнозернові злаки, фрукти, овочі, знежирений йогурт. Проте, очевидно, що на повний шлунок тренуватися – погана ідея. Тому для перетравлення такої їжі потрібен час. Дві години – ідеально, щоб вас не знудило і водночас були сили на нові звершення.

За годину до тренування спеціалісти радять вживати щось легеньке і бажано рідке. Овочевий або фруктовий смузі – ідеальний варіант. Горішки – необхідні для енергії жири. Важливо не додавати в напій цукор. Також не варто вживати продукти, що можуть подразнити шлунок: спеції, копченості, каву, газовані напої, алкоголь тощо.
Повернися догори, щоб дізнатися пояснення
Із селфі. Чи дарма ти витратив/-ла такі кошти на спортивний одяг?
Кардіо. Потрібно розігнати кров по тілу і налаштувати серце на тренування.
Розминка. Травми ніхто не замовляв, але спасибі, що запропонували.
Згадай уроки фізкультури у школі. Спочатку шеренга, перекличка (дякую, Боже, що цього більше робити не потрібно), потім покрутити руками, помахати ногами, зробити «вісімку» бедрами, а потім уже бігати по колу, стрибати тощо.

Це ми до чого. Будь-який тренер скаже, що без розминки неможливе безпечне тренування. Тому робимо декілька вправ, щоб похрустіти суглобами. Потім улюблене кардіо. Селфі краще зроби вже після тренування – тоді підписники точно побачать у тобі героя, який таки зміг.
Повернися догори, щоб дізнатися пояснення
Коли пульс під час силових тренувань – понад 200 ударів на хвилину
Коли пульс під час кардіо – понад 140 ударів на хвилину
Коли пульс під час будь-якої фізичної активности – понад 120 ударів на хвилину
Є проста формула: твоя найбільш допустима норма серцебиття під час активного фізичного навантаження – 220 мінус твій вік. Проте будь пильний! Під час кардіонавантаження пульс 200 ударів на хвилину – ту мач. Найоптимальніша цифра для такого виду тренування – 150-160.

До речі, пульс під час тренування та й загалом цілого дня можна відстежувати також за допомогою Huawei Watch Fit. Він рахує удари серця в реальному часі, тому тобі не доведеться відволікатися, щоб поміряти пульс, – достатньо просто поглянути на годинник ;)
Повернися догори, щоб дізнатися пояснення
Таку, що спалює жир на внутрішній стороні стегон
Будь-яку, але щоб без гантелей. Не хочу розкачати плечі, як у Шварцнегера або надірвати спину.
Якусь нескладну для певної групи м'язів: верхньої або нижньої частини тіла.