Спецпроєкти

Від давніх греків до 3D: як театр з доісторичних Атен дістався до смартфона

Діджитал-технології у мистецтві вже дісталися й України. У «Театрі 360 градусів» глядачі зможуть побачити виставу прямо зі смартфона, та ще й з 3D-технологіями. Першою виставою буде "Камінний господар", а перші 10 онлайн-показів будуть безкоштовними.

Разом з партнером проєкту Київстар розповідаємо, як театр трансформувався у віртуальний та тривимірний і як цьому допоміг 4G.
Зараз складний час для українського та світового театру. Через карантинні обмеження деякі театри не працюють зовсім, в інших – суворі обмеження за кількістю глядачів. Тож вихід в онлайн став закономірним рішенням.
Так і виникла ідея «Театру 360 градусів». Ініціатори проєкту – продюсерський тандем: відома українська актриса Даша Малахова і продюсерка Наталія Чижова. Мета – зробити театр доступним для кожного, а також об'єднати театр і сучасні технології у новий вид візуального мистецтва. Співпраця з Театром на Подолі – не випадковість, адже саме його вважають найсучаснішим і найтехнологічнішим в Україні.

Актори театру, які стали героями зйомок: Роман Халаїмов, Даша Малахова, В'ячеслав Довженко, Катерина Рубашкіна та Володимир Кузнєцов.
Партнером проєкту стала компанія Київстар. Адже для таких масштабних діджитал-рішень потрібен хороший інтернет, а в Київстар найбільша 4G мережа в Україні, що покриває територію, де проживає майже 85% населення України.
«Ми одразу відчули, що цей проект відповідає тим цінностям, які ми сповідуємо в нашій роботі. Просто ділились найкращим – з близькими, друзями, родиною. Завдяки сучасним технологіям, спочатку мобільному зв'язку, а тепер мобільному інтернету 4G, ми можемо спілкуватись, навчитись, працювати, дивитись і, навіть, створювати кіно. Проте ще ніхто не давав змоги відвідати культовий театр зі свого смартфону.

І ми бачимо в цьому новий крок в розвитку як сучасних технологій, так і культурного рівня суспільства", - прокоментував маркетинг директор Київстар, Павло Даніман.
З 4G від Київстар просто дiлитися найкращим: можна вiдкрити телефон i опинитися прямо на виставі. Завдяки відеоверсії глядачі побачать те, що могли б не помітити, переглядаючи виставу в театрі. Акценти – на важливих деталях, а потрібний ракурс і хореографія камер допоможе відчути те, що відчувають герої.
Відкриваєш смартфон й одразу опиняєшся на виставі. Навіть крутіше: дійство, що відбувається на сцені, можна роздивитися з усіх боків так докладно та реалістично, що захопить дух.

Першою постановкою, яку відзнімуть на відео, оцифрують і покажуть в онлайні, стане «Камінний господар» київського Театру на Подолі. Зареєструватися та оримати свій безкоштовний квиток можна тут. Це спектакль на основі поетичної драми Лесі Українки в сучасній інтерпретації українського режисера Івана Уривського. У виставі нового формату голлівудські технології поєднуються з класичним сценічним мистецтвом. У такі моменти відчуваєш: майбутнє вже поряд.


Режисер вистави Іван Уривський працював над ідеєю та підбором авторів чотири роки (від моменту, коли він прийшов до керівника «Театру на Подолі» Віталія Юхимовича Малахова і запропонував цю п'єсу, до дня, коли почалися репетиції). А потім все зробили швидко: за півтора місяці.
Безкоштовний квиток отримаєте на пошту, а в день X треба буде лише перейти за посиланням та зануритись у спектакль. Хочете «сходити» на постановку з рідною людиною? Поділіться з нею запрошенням.
Процес і залаштунки діджитал-проєкту також покажуть у вигляді серії коротких документальних фільмів.
За анонсами вистав і новинами проєкту стежте на офіційній Facebook-сторінці театру