Спецпроєкти
Батько двох:
як піклуватися про немовля
і знаходити час на роботу?

Досвідом ділиться медіа-менеджер Дмитро Чигрин, який виховує сина та доньку

Так повелося, що за новонародженою дитиною зазвичай доглядає жінка. Адже вона годує немовля, через що не має змоги надовго залишати дитину з кимось із рідних. Проте часи змінюються.

Нещодавно в Україні ухвалили закон, згідно з яким чоловіки можуть брати декретні відпустки. Це великий крок у боротьбі за рівноправність — тепер батьки можуть більше часу проводити з новонародженими малюками, підтримувати як морально,
так і фізично своїх дружин.
Це важливо для емоційного стану дитини, адже вона відчуватиме піклування обох батьків, а не тільки матері. Окрім цього, корисно з погляду науки. Дослідження показують: якщо батько активно залучений у догляд за малюком, це призводить до збільшення тривалості годування грудьми.
Це означає, що дитина матиме міцніше здоров'я.

Ба більше, сьогодні бути батьком не так складно, як раніше, — з'являється
все більше гаджетів, які полегшують цей процес.
Разом із Philips Avent говоримо з молодими татами про те, як вони піклуються про своїх немовлят та які труднощі можуть поставати перед ними.

У цьому матеріалі досвідом свого батьківства ділиться медіа-менеджер Дмитро Чигрин. Разом зі своєю дружиною — шеф-редакторкою bit.ua Оленою Чигрин — він виховує двох дітей:
6-річного Тимофія та 5-місячну Поліну.

Як це — стати батьком вдруге?

Наш перший син Тимофій народився, коли мені було 26 років, а донька Поліна народилася в мої 32 — майже пів року тому. З першою дитиною здавалося, що все дуже складно й так буде завжди. Але насправді час летить швидко.

Дитина вперше усміхається, агукає, дивиться на тебе, впізнає — і ти не помічаєш, як вона росте. Зараз Поліні п'ять місяців, вона народилась зовсім крихітною — 2840 грамів, вміщувалась на двох моїх долоньках.
А днями я розширив її ліжечко, бо з попереднього вона вже виросла.

З першою дитиною було складніше: чому вона плаче або не спить, що з цим робити? Відповіді на ці запитання дізнаєшся на практиці, навчаєшся та разом із тим багато стресуєш.
З другою дитиною все зрозуміліше. Ти знаєш, що зараз будуть коліки, але за місяць-півтора вони минуть. Потім починають різатися зуби. Усі ці етапи ми вже проходили, тому не так страшно робити це знову. Догляд за другою дитиною минає спокійніше — відчуваєш більше впевненості.


Щоправда, коли Тимофій був у віці Поліни, я часто їздив у відрядження, тому якісь моменти, можливо, пропустив. А зараз із донькою я намагаюсь проводити якомога більше часу.

Про труднощі та нові виклики

Дитина — це не складно, якщо розподілити обов'язки й не відмовлятись від допомоги. Поява нового члена родини — стрес для всіх, адже життя більше ніколи не буде таким як раніше. Проте цього стресу легко позбутися.

Важливо зберегти теплі стосунки зі старшою дитиною, не викликати в неї ревнощі. Двоє дітей потребують удвічі більше часу та сил від батьків, і тут головне завдання — зберегти баланс. Я намагаюсь проводити час із сином окремо: взяти його на прогулянку, проїхати кудись разом в авто. Це важливо для нього.
Також треба знаходити спільну мову з дружиною, не втратити ту іскру, яка виникла спочатку, адже побут може все зруйнувати. Тому всюди, де можна спростити життя, — ми спрощуємо.

Наприклад, користуємось сучасними гаджетами, які заощаджують час. Коли дитина грається, ми не починаємо мити пляшечки чи кип'ятити воду для підігріву суміші. За нас це робить електричний стерилізатор та підігрівач Philips Avent, а ми тим часом можемо видихнути й розслабитись.

Про розподіл обов'язків із дружиною

У нас немає чіткого розподілу зон відповідальності. Тільки вночі Поліну годує дружина, адже мала ще на грудному вигодовуванні. Але іноді це можу зробити і я, якщо Олена заздалегідь зцідить молоко за допомогою молоковідсмоктувач.

Усі інші обов'язки ми ділимо майже порівну.

Я можу робити все те ж саме, що й Олена — вкласти дитину спати, погуляти, погойдати, покупати, перевдягнути. Це прості речі: немає батька, який би не зумів змінити підгузок.
Ми часто жартуємо, що коли дитина не може заснути в когось із нас, треба просто «змінити руку». І часто це справді працює: не виходить заколисати в мене — пробує дружина.

Так вийшло, що після народження Полі Олена стала шеф-редакторкою bit.ua. Загалом вона не була в декретній відпустці й постійно працювала. Тому ще з початку ми обговорили, що доглядати за дитиною будемо разом. Ми обоє працюємо, але завжди намагаємось «підстрахувати» і допомогти одне одному.

Як сучасні гаджети полегшують батьківство?

Якщо п'ять років тому з популярних гаджетів існував тільки молоковідсмоктувач і радіоняня, то зараз корисних приладів стало більше — і вони зручніші та доступніші. Ніхто вже не обдає пляшечки окропом, адже з цим чудово впорається стерилізатор. Не треба тримати пляшечку в гарячій воді — є підігрівач пляшечок. Та й на заміну радіоняні з'явилася відеоняня.

Це все дуже круто, адже залишається час для себе й для родини: коли маля спить, не треба щось мити чи готувати. Можна розслабитись і відпочити.
Найчастіше нам стає в пригоді молоковідсмоктувач. Він компактний, тому Олена може скористатись ним у будь-який момент. Оскільки вона часто виїжджає на зустрічі й на роботу, пристрій добряче спрощує життя — їжа для малечі завжди під рукою, навіть коли поряд немає мами.

Зараз літо, тому підігрівач для пляшечок менш актуальний, проте навесні він дуже виручав, та й восени знадобиться. Ми беремо його із собою, коли йдемо в гості чи їдемо у відпустку. Треба тільки знайти розетку й трохи води — і за 5 хвилин у дитини є тепла їжа.
Коли Тимофій був маленьким, ми мали простий стерилізатор, який потрібно було з водою та пляшечками прогрівати в мікрохвильовці. Зараз Philips Avent сам обробляє паром, стерилізує й висушує. Це дуже зручно.
Стати дбайливими батьками не навчать жодні підручники, але Philips Avent з легкістю візьме на себе купу рутинних справ.
Сучасні прилади полегшують перші місяці батьківства й дарують вам більше вільного часу.
Ручний молоковідсмоктувач допоможе зціджувати молоко легко та комфортно, куди б ви не пішли. Мама може піти до перукарні й не хвилюватися, що її дитина залишиться не нагодованою.
Електричний стерилізатор забезпечує підготовку до наступного годування дитини за 40 хвилин.
Він діє швидко й гігієнічно, вбиваючи 99,9% бактерій для вашого спокою під час кожного годування.
Швидкий підігрівач пляшечок менш ніж за три хвилини рівномірно підігріє їжу для малюка та автоматично налаштує ідеальну температуру для неї.

Олена Чигрин, шеф-редакторка bit.ua

Не знаю, як би я впоралася з Поліною без чоловіка. Маленька дитина в сім'ї — це той випадок, коли найкращий прояв любові й турботи полягає в тому, щоб забрати зранку дитину з ліжечка й дати мамі ще годинку поспати.

Погойдати на ручках Поліну, у якої коліки, вкласти спати, вийти з нею погуляти та дати мені попрацювати або виїхати на манікюр — це прості речі, але з немовлям вони на вагу золота.
Звичайно, у догляді за дитиною допомагають сучасні прилади, адже без них зараз нікуди. Погодував — помісти пляшечки в стерилізатор, приготував суміш — постав у підігрівач, аби тримала температуру. Як добре, що процес приготування їжі для дитини й прибирання займає мінімум часу та зусиль — можна поспілкуватися з чоловіком, увімкнути фільм чи навіть просто поскролити стрічку в Instagram.

Підігрівач для пляшечок максимально компактний і зручний, його можна брати із собою в гості, ресторан чи на відпочинок: 2-3 хвилини — і в нас є тепле молоко чи суміш.
Частину робочого тижня я працюю в офісі, тому беру із собою молоковідсмоктувач. Лише 10 хвилин, і порція їжі для маленької готова. Так завжди можна погодувати дитину з пляшечки, віддавши її татові чи бабусі.

Сьогодні бути батьками — не так затратно за часом та зусиллями, як умовні десять років тому. Особливо, якщо розумно розподіляти обов'язки в парі та на повну використовувати гаджети, що полегшують життя.