Спецпроєкти
«РУБЦІ НА СЕРЦІ»,
ЯКІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ
ЯК ЦЕ – ПЕРЕНЕСТИ ОПЕРАЦІЮ, КОЛИ ТОБІ 7 РОКІВ?
Історії дітей із вадами серця, які мужньо здолали недугу

У партнерствi з «Cінево»
Щороку понад три тисячі дітей в Україні народжується з вадами серця. Як допомогти малечі одужати?
Якщо запитати пересічних українців, від чого найчастіше помирають люди – одні скажуть, що від онкології, інші – що в аваріях чи від коронавірусу.

Реальність – інша. Найбільше людських життів забирають хвороби серця. Щороку понад
15 млн людей у світі помирає через серцево-судинні патології. Це співмірно населенню Швейцарії та Австрії разом узятих.
В Україні статистика подібна. У 2018 році 70% усіх померлих – майже 400 тисяч українців – мали серцево-судинні захворювання. Найпоширеніші причини – це інсульти, інфаркти захворювання серця.

Щороку в нашій країні народжується до 3,5 тис. дітей з вадами серця.
10% малюків виписують із пологових без діагнозу, більше тисячі дітей народжується з критичними вадами серця, які потребують операцій впродовж першого місяця життя.
Благодійний проєкт «Сінево»
«Здай аналіз – допоможи дітям »

За умовами проєкту, лабораторія «Сінево» перераховує благодійному фонду «Твоя опора» по 10 гривень із замовлення кожного клієнта, який проходить у лабораторії комплексне дослідження серця та судин «Ліпопротеїди фракційно».

Акція відбувається в межах національного благодійного проєкту «Велике маленьке серце» фонду «Твоя опора». На перераховані гроші «Твоя опора» закуповує необхідні медикаменти та витратні матеріали для проведення операцій.

Оперують маленьких пацієнтів спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова.
Благодійна акція лабораторії «Сінево» спрямована на порятунок дітей з вродженими вадами серця.
Ситуація здавалася некритичною – хлопчика відправили додому, прописали ліки та вітаміни для серця.
Проте за декілька років лікарі виявили ускладнення і зрозуміли, що необхідна операція.

За рік лікар дозволив хірургічне втручання. Операція тривала 6 годин. На 57 хвилині хлопцю зупинили серце, щоб розширити клапан та виправити вроджену ваду.

Операція минула успішно.

Хлопчик швидко отямився, а вже за тиждень його виписали
з лікарні.
Андрій народився в багатодітній сім'ї Анжели та Сашка. Змалечку – активний та життєрадісний. Нікому й на думку не спадало, що в хлопчика можуть бути проблеми зі здоров'ям. Але за рік лікарі поставили серйозний діагноз – вроджена
вада серця.

На черговому огляді у нього почули шуми в серці та відправили на детальне обстеження. Виявилося, що в Андрія стеноз субаортального клапана. Це патологія, що перешкоджає нормальному руху крові з лівого шлуночка в аорту.
Андрійко, 5 років
Батьки дівчини не мали грошей, щоб оплатити всі витрати. Сім років Віка стояла на обліку у кардіолога в рідному місті та щороку приїздила на огляд до Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.

Відкладати таку операцію більше не можна було, аби уникнути можливих ризиків. Тому після чергового візиту до лікаря дівчинку вирішили оперувати.

Завдяки благодійній акції лабораторії «Сінево» придбали препарат «Кустодіол», який необхідний для операції. Також з допомогою благодійників дівчинці забезпечили медикаменти під час перебування в реанімації. Усе минуло вдало – Віка швидко отямилася.
Нещодавно Вікторії виповнилось 9. Усі ці роки вона була змушена боротися за своє життя.

Дівчинка народилася в сім'ї Ірини та Дмитра. Під час вагітності батьки робили все, аби дитина народилася здоровою.

Проте вже через два місяці після народження лікарі поставили дівчинці діагноз – вроджена вада серця. У Віки виявили чотиристулковий аортальний клапан, при якому єдиний вихід – складна операція.
Віка, 9 років
Фінансова допомога від благодійного проєкту лабораторії «Сінево» «Здай аналіз – допоможи дітям» дозволила закупити дороговартісний та вкрай важливий для проведення операції препарат «Кустодіол». А завдяки допомозі фонду «Твоя опора» дівчинку забезпечили всім необхідним під час перебування в реанімації.

Операція пройшла успішно, із Зорянкою зараз все добре.
Зоряна ще не встигла навчитись ходити, як лікарі поставили діагноз – дефект міжшлуночкової перегородки. Це одна з найпоширеніших вад серця – вроджена патологія через відхилення в ембріональному розвитку.

Впоратися з цим самостійно дитяче серце не здатне. Як наслідок – серцева недостатність, а також можливе виникнення хронічної гіпоксії. Тому щоб впоратись з недугою, операція була обов'язковою.
Зоряна, 2 роки
«Між інститутом Амосова та Інститутом педіатрії, акушерства та гінекології вже декілька років існує співпраця: дитина з критичною вадою народжується – і ми її одразу забираємо на операцію. Іноді навіть народжувати потрібно в умовах кардіохірургічного стаціонару, коли лік часу йде на хвилини», – додає лікар.
Для своєчасного виявлення повинна бути комбінація: професійний фахівець
плюс сучасне обладнання. Тоді буде якісна діагностика.
У такому випадку ще під час вагітності можна запідозрити, що в дитини проблеми з серцем, направити до центру, де поставлять точний діагноз, і підготуються до народження такої дитини.
«Коли жінка вагітна, їй роблять УЗД. Але в регіонах цю діагностику часто проводять на застарілому обладнанні. Окрім цього, фахівці на місцях часто не навчені виявляти вроджені вади серця. Роблять формальний скринінг, пишуть, що все добре, а виявляється, не зовсім», – каже Сіромаха.
Сергій Сіромаха — головний лікар Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова
Ми поговорили з головним лікарем Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Сергієм Сіромахою, аби дізнатися, як вчасно виявити серцеві недуги.

За словами спеціаліста, в Україні близько 10 дітей на тисячу народжуються з вродженими вадами серця.

На думку головного лікаря, основна проблема несвоєчасного виявлення патологій у новонароджених – недосконалість сучасних технологій та діагностики.
Як діагностувати проблему вчасно?
Благодійна акція лабораторії «Сінево» «Здай аналіз – допоможи дітям» спрямована на порятунок дітей з вродженими вадами серця. Акція проходить в рамках національного благодійного проєкту фонду «Твоя опора» - «Велике маленьке серце». Фонд допомагає дітям з вродженими вадами серця з 2014 року, а у 2020-му "Твоя Опора" став першою і єдиною в Україні організацією, яка увійшла до складу до Всесвітньої федерації серця.

Фонд є провідним партнером Всесвітньої організації охорони здоров'я. На підтримку благодійного проекту розповідаємо історії дітей, які пережили операції на сердці, та пояснюємо, як вберегтися від недуги.
Благодійний проєкт «Сінево» триватиме рік – від 1 червня 2021-го до 31 травня 2022-го по всій мережі «Сінево» в Україні. Упродовж року «Сінево» планує перерахувати понад 1 мільйон гривень на порятунок дитячих сердець.
#ЯЛюдинаЗВеликимСерцем