Спецпроєкти

Чому відповідальне споживання алкоголю важливе

ДЛЯ СВІТУ?

Напевно, так. Цей старовинний напій має величезну кількість сортів та смакових відтінків. Його приємно споживати прохолодним улітку й теплим узимку. Хтось віддає перевагу пиву з вираженою гірчинкою, а хтось – м'якому пшеничному смаку.

Чи любите ви пиво?

Водночас його необхідно вживати відповідально, як і будь-який інший алкогольний напій.

Пройди цей експрес-тест та дізнайся, чи знайомий ти з принципами відповідального споживання

Як ви вважаєте, чи може 16-річний підліток вживати алкоголь?
3
Хей, друже, ви молодець! Ви відповідально споживаєте алкоголь та можете навчити цього інших. Так тримати!
Ви на правильному шляху, але є до чого прагнути. Ви не завжди відповідально вживаєте, та, сподіваємося, цей матеріал допоможе вам стати усвідомленішим/-ою. Ми віримо у ваш прогрес, а наші рекомендації допоможуть вам стати на усвідомлений шлях відповідального споживання!
Ой-йой, на жаль, вам потрібно навчитися відповідальніше споживати алкоголь! Читайте наш матеріал та дізнавайтесь, як споживати відповідально. Триматимемо за вас кулачки!

Компанія Carlsberg Ukraine щороку демонструє успіхи у своїй соціальній місії – інформуванні та навчанні правильно насолоджуватися пивом без негативних наслідків.

Програма «ЦІЛЬ 4НУЛІ: разом заради майбутнього» – шлях до покращення екології та соціальної відповідальності

Корпоративну програму «ЦІЛЬ 4НУЛІ: заради майбутнього» розробили у 2016 році на основі Цілей сталого розвитку ООН. Вона передбачає перелік цілей, які необхідно досягти до 2022 та 2030 років:

Компанія щороку працює над покращенням показників щодо відповідального споживання в межах цілі «НУЛЬ безвідповідального споживання». Carlsberg Ukraine співпрацює з урядами, замовниками, партнерами в галузі, аби зменшити безвідповідальне споживання алкоголю. Водночас компанія інформує про відповідальне споживання й розширює асортимент безалкогольної продукції. Так у 2020 році продажі безалкогольної продукції в Carlsberg Group зросли на 11%, зокрема в Україні на 3%.

Це галузева глобальна ініціатива, спрямована на розвиток відповідального та помірного споживання пива в усьому світі.

Уже шість років поспіль Carlsberg Ukraine долучається до Всесвітнього дня відповідального споживання пива.

«НУЛЬ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОГО СПОЖИВАННЯ»

«НУЛЬ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ»

«НУЛЬ ВТРАТ ВОДИ»

«НУЛЬ вуглецевого сліду»

Яких основних принципів дотримуються учасники Всесвітнього дня відповідального споживання пива?

Пиво тільки для повнолітніх (18+)

Вживання алкоголю має бути відповідальним, а алкогольні напої мають продавати лише повнолітнім. Це повинні знати продавці та споживачі. Крім того, це вимога законодавства України. Дуже часто до вас біля магазину можуть підійти підлітки з проханням купити їм пива. Якщо ж вони почнуть говорити, що їм не продають алкоголь через їхній юний вигляд, нагадайте про продаж алкоголю після пред'явлення паспорту продавцеві/- чині.

1
2
3

Алкогольне пиво – не для вагітних

Компанією Carlsberg Ukraine не рекомендовано вживати алкоголь дітям віком до 18 років, вагітним жінкам, особам, які мають медичні чи професійні протипоказання до вживання алкогольних напоїв.

Насолода якістю, а не кількістю

Carlsberg Ukraine слідкує за якістю звареного пива з насиченим та збалансованим смаком. Рецепт кожного з видів пива розробляли й удосконалювали впродовж років.

Водночас розкрити смак пива дозволяє грамотний фудпейринг – течія в гастрокультурі, яка полягає в гармонійному поєднанні продуктів та напоїв.

Фудпейринг дозволяє вийти за межі традиційного поєднання страв із пивом і поекспериментувати. Наприклад, чи пробували ви їсти холодну моцарелу, запиваючи пшеничним пивом? Цей ніжний сир розкриває смак напою та підкреслює його, а не перебиває.

4
Наприклад, темне пиво виводиться з організму довше, ніж світле. Поєднання з калорійною їжею може знизити рівень сп'яніння, але й виводитиметься з організму алкоголь довше.

Тому краще взагалі не вживати алкоголь, якщо ви плануєте сідати за кермо цього дня. Навіть невелика кількість алкоголю в крові може відчутно вплинути на швидкість вашої реакції, що може призвести до ДТП.
На глобальному рівні Carlsberg Group активно підтримує запобігання водіння в нетверезому стані. Наприклад, один із проєктів данських колег – створення програми віртуальної реальності, яка передає відчуття кермування напідпитку.

Не сідати за кермо після споживання алкоголю

Здається, що випита пляшка пива не становить небезпеки для реакції водія за декілька годин, та це не так. У кожного індивідуальне сприйняття алкоголю, від якого залежить і час протверезіння.

Продаж алкоголю тільки повнолітнім є дуже важливим принципом для Carlsberg Ukraine. У 2020 році компанія разом із партнерами в галузі створили кліп-кампанію до Всесвітнього дня відповідального споживання пива, у якій закликали підлітків бути обачними, а дорослих: «Не продавати, не наливати та не пропонувати алкоголь неповнолітнім».
Саме тому одне з головних завдань цілі «НУЛЬ безвідповідального споживання» та Всесвітнього дня відповідального споживання пива – інформування водіїв про небезпеку керування в нетверезому стані.

Вдалі варіанти фудпейрингу:

легке пиво та холодне м'ясо
пшеничне пиво та горіховий сир
світле пиво та морепродукти
темне пиво та молочний шоколад
напівтемне пиво та фруктова тарілка

Якщо ж ви робитимете ставку на кількість випитого пива, а не на його якість і правильне поєднання з їжею, то матимете погане самопочуття, а не задоволення від напою.

Саме тому краще споживати відповідально, помірно насолоджуючись кожним ковтком пива брендів компанії Carlsberg Ukraine.

Дотримання цих та інших принципів дозволило поліпшити культуру споживання в багатьох країнах світу. За даними ВООЗ, епізодичне зловживання алкоголю в Європі зменшилося на 11% між 2010 та 2016 роками, позитивні тенденції – у 29 із 30 країн. Ці позитивні результати – це тільки початок великих зрушень. Споживаймо пиво відповідально разом із Carlsberg Ukraine та давайте підтримувати цю течію разом!