Спецпроєкти

Цікава оселя: що роблять за нас розумні ґаджети та побутова техніка


Дім – це головне місце нашого релаксу. За даними досліджень Сент-Ендрюського Університету в Шотландії, найважливіше в нашій оселі – комфорт і затишок, який вона забезпечує, а вже потім – місце проживання та краєвид із вікна. 

Ідеальний день – це прокидатися в теплому, світлому, прибраному домі, повертатися після роботи в затишне місце, де на тебе чекає розігріта вечеря, ввімкнена улюблена телепрограма чи фільм.

Разом із Цитрусом пропонуємо розібратись, як гаджети можуть спростити наше життя, водночас зробивши його ще цікавішим.

Кожен ранок у розумному будинку – ідеальний

Ранок починається з вечора – здається, відоме правило. Втім, завдяки технологіям спланувати ранок можна на весь робочий тиждень, а на вихідні – встановити окремий графік. Спланувати ранковий час можна погодинно, вибравши, наприклад, такий графік для буднів:

 • о 07:00 контролер штор Aqara автоматично розтуляє штори;
 • о 07:10, поки ви йдете приймати душ, за допомогою смартфона вмикайте електрочайник Viomi або кавоварку;
 • о 07:10 розумна розетка Gosund у смартфоні вмикає мультиварку;
 • о 07:10 цифровий смартгігрометр Miaomiaoce зафіксував зниження рівня вологості, вмикається зволожувач повітря SmartMi;
 • о 07:15 сам за таймером вмикається телевізор Samsung з улюбленим каналом;
 • о 08:30 вимикається світло за налаштуваннями в застосунку або за допомогою голосової команди, або зафіксувавши вашу відсутність.

Нервово згадувати, чи вимкнена вдома праска дорогою до роботи – хвилювання, яке хоч раз переживали навіть найорганізованіші з нас. А для тих, хто не може вийти з дому не перевіривши кілька разів вимкнену праску, є розумна розетка. Навіть якщо ви забули вимкнути праску/обігрівач/бойлер, завдяки приєднанню через розумну розетку можна в застосунку на смартфоні від’єднати живлення цього приладу. Це безпечно, є можливість зберегти нерви.


День – для активного життя, а не для хатніх справ

Пандемія та локдауни змінили наше життя не на краще, змішавши докупи робочі справі з приготуванням їжі та завантаженням пральної машини. Але тепер не потрібно бути вдома, щоб запустити прання чи увімкнути пилосос. 

Приміром, розумною пральною машиною LG можна керувати за допомогою смартфона. Просто запустіть прання натисканням кількох кнопок.

Навіть коли ви не вдома, розумна побутова техніка та ґаджети продовжують жити за графіком, який формуєте ви:

 • о 13:00 вмикається робот-пилосос Lydsto й починає сухе або вологе прибирання, а ще й сам себе очистить після прибирання за допомогою станції самоочищення;
 • о 15:00 розумна смартгодівниця для тварин Petkit досипає корм вашому домашньому улюбленцю;
 • упродовж дня датчики безпеки на кухні та у ванній стежать за відсутністю витоку води або задимленості й за потреби надсилають повідомлення на смартфон;
 • термоклапани Siterwell контролюють температуру опалення. Водночас завжди можна зробити температуру нижчою, поки вас немає вдома, і підвищити її перед поверненням.

Питання безпеки оселі – найважливіша турбота. І цей клопіт цілком можливо делегувати  IP-камері Imilab: вона фіксує рух людини біля дверей і відразу надсилає повідомлення з коротким відео на ваш смартфон. Ви можете поговорити з непроханим гостем чи викликати поліцію.

Наближається вечір, але не варто завмирати в очікуванні домашніх клопотів. 

О 17:00, перед поверненням додому, увімкніть кондиціонер для охолодження або обігріву приміщення за допомогою смартфона.


Вечір – час для відпочинку та нових вражень у розумному будинку

Дім – це місце безпеки, яку гарантує розумний дверний замок Agara з 7 варіантами відкриття-розблокування:

 • фізичним ключем;
 • відбитком пальця;
 • цифровим паролем;
 • через застосунок MiHome для Android;
 • через застосунок «Дім» (Apple HomeKit) для iOS;
 • за допомогою мітки NFS;
 • одноразовим паролем.

Ви можете відкрити його одним із своїх улюблених варіантів, а гостям достатньо дати одноразовий пароль.

До вашого повернення будинок готовий: усе прибрано, прання закінчено, домашній улюбленець ситий і нічого не буде відволікати від відпочинку. Повітря свіже, оптимальної вологості та потрібної температури.

Датчик освітлювальних приладів вмикає світло, щойно ви з’являєтеся на порозі. Ви також можете налаштувати легке вечірнє світло стельових світильників Yeelight у смартфоні або створити графік увімкнення-вимкнення у вибраний час. А ще освітлювальними приладами можна керувати за допомогою голосу.

До 18:30 вам знадобиться електроштопор Huohou та дозатор для вина Circle Joy. Голосовою командою не забудьте увімкнути музику на телевізорі. До 20:00 створіть атмосферу справжньої вечірки, легко увімкнувши RGB-підсвічування на ґаджетах освітлення у смартфоні.


О 23:00 вечірку закінчено. І все, що вам треба – скласти брудний посуд у посудомийну машину. І поки ви спатимете, вона помиє ваш посуд.

Після насиченого дня зовсім не хочеться шукати та розплутувати свої зарядні пристрої для смартфона. Із цим завданням впорається ваш настільний смартсвітильник Yeelight із вбудованим бездротовим зарядним пристроєм.

Не варто перейматися вимкненням світла. Адже завжди можна вимкнути все освітлення у смартфоні однією кнопкою. А якщо у вас є фітнес-трекер, він визначить, коли заснете, і світло скрізь вимкнеться самостійно! Своєю чергою контролер штор сам затулить штори.

Делегувати хатні справи розумному дому та технологіям – це зручно й доступно. Це заощаджує час, береже нерви й дозволяє знайти простір для улюблених занять. Більше корисних ґаджетів, які зроблять вашу оселю цікавою, купуйте на сайті та в магазинах мережі Цитрус!


#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги: