Спецпроєкти
Як правильно розпочати прикорм малюка кашею?
У перші місяці життя грудне молоко задовольняє основні біологічні потреби малюка: дає відчуття ситості та наповнює організм необхідними мікроелементами.

Коли малюк дорослішає, його організм потребує більше поживних речовин.
І перед батьками постає відповідальне завдання – введення прикорму.

Але коли стартувати прикорм? З чого починати? Які каші обирати та від чого це залежить? – ці та багато інших запитань з'являється у матусь та татусів в таку відповідальну мить.

Ми зібрали найпопулярніші запити батьків малюків, дізнались думки експертів та ділимось ними з вами.
У якому віці варто розпочинати прикорм?
ВООЗ рекомендує починати прикорм дитини
з 6-місячного віку.

Проте останні рекомендації провідних європейських організацій з питань дитячого харчування свідчать, що організм дитини готовий до засвоєння прикорму з кінця 4-х місяців. Малюкам, які не добирають вагу, педіатр може порадити введення прикорму раніше 6-ти місяців.

Все залежить від особливостей розвитку вашого малюка, і якщо виникають запитання чи сумніви – краще порадитись з вашим педіатром.
У якому віці варто розпочинати прикорм?
ВООЗ рекомендує починати прикорм дитини з 6-місячного віку.

Проте останні рекомендації провідних європейських організацій з питань дитячого харчування свідчать, що організм дитини готовий до засвоєння прикорму з кінця 4-х місяців. Малюкам, які не добирають вагу, педіатр може порадити введення прикорму раніше 6-ти місяців.

Все залежить від особливостей розвитку вашого малюка, і якщо виникають запитання чи сумніви – краще порадитись з вашим педіатром.
Як зрозуміти, чи готовий малюк до прикорму?
Сам тримає голівку
Впевнено сидить в стільчику для годування
Сам відкриває рот, коли до нього підносять ложечку з їжею
Закриває рот з ложкою в роті, тримає в ньому їжу, а потім ковтає її, але не виштовхує і не випльовує
Відвертається від ложечки з їжею, коли не голодний
З чого почати прикорм?
Прикорм зазвичай починають з овочевого пюре, потім додають до раціону кашу. Але якщо малюк недобирає вагу, то рекомендують починати саме з каші.
Етапи прикорму малюка кашею
1
Починати прикорм варто з каші, яка містить одну крупу (без глютену) – наприклад, з рисової, гречаної або кукурудзяної. Знайомство з новим продуктом краще почати з однієї ложечки, поступово збільшуючи порцію.
2
На другому етапі можна познайомити малюка з вівсяною та манною кашами, щоб ввести в раціон малюка злаки, які містять глютен.
3
Малюк може спробувати мультизлакову кашу. Змішані каші з декількома крупами варто вводити після того, як дитина спробувала різні крупи окремо.
4
Можна розширювати меню малюка різними смачними поєднаннями злаків та фруктів.
Домашні каші чи дитячі?
В чому їх різниця?
Малюки можуть засвоювати з їжі від 40 до 70% поживних та шкідливих речовин, тоді як дорослий організм – в кілька разів менше. Тож організм дитини більш вразливий, а забруднюючі речовини (наприклад, важкі метали) легко проникають в центральну нервову систему.

Саме тому не рекомендовано вводити прикорм малюку продуктами для дорослих.

Дитячі каші від виробників, котрі дотримуються вимог європейського законодавства, проходять ретельну перевірку на вміст шкідливих речовин, щоб відповідати встановленим нормам до дитячого харчування.

Крім того, текстура дитячих каш спеціально адаптована до жувальних навичок малюка і забезпечує плавний перехід від грудного молока до твердої їжі. Такої текстури зазвичай важко досягнути в домашніх умовах.

Під час приготування каші вдома, злаки втрачають частину корисних мікроелементів. Виробляючи дитячі каші, європейські виробники збагачують їх вітамінами та мінералами, котрі необхідні малюку на даному етапі розвитку.
«Дитячі каші не містять консервантів, штучних барвників, стабілізаторів і хімічних домішок. Вони не тільки зручні в застосуванні, але й мають низку чудових властивостей: збагачені вітамінами, мінералами, їх легко ковтати, вони добре засвоюються, мають ніжний смак і зручну консистенцію.

Кількість вітамінів у промислових кашах розраховує виробник з урахуванням їхніх втрат у процесі промислового виробництва й зберігання»
— Анна Ковальчук, нутриціологиня
Молочні каші чи безмолочні?
Починати прикорм варто з безмолочної каші. Її ви зможете приготувати на воді, грудному молоці, або молочній суміші, до якої звик малюк. Це дозволить вам зрозуміти реакцію організму малюка на той чи інший злак.

Коли малюк уже познайомився зі злаками, можна запропонувати малюку молочні каші. А асортимент таких каш на полицях магазинів дозволить вам познайомити малюка з різними смаками.
Тож бажаємо вашим малюкам гарного апетиту, щоб вони росли здоровими на радість мамі і тату!