Спецпроєкти
Розповідаємо, які визначити цілі для нового року із сучасними технологіями
Знайомі вислови?
Потрібно почати вивчати нові мови. Цьогоріч я створю новий проєкт, запишуся на курси ораторського мистецтва чи програмування. З наступного тижня на мене чекає спортзал.
Соцмережі наповнені дописами про результати й обіцянки. Ми любимо ставити нові цілі для себе, особливо на Новий рік. Підсумовуємо досягнення / провали року, який ось-ось мине. І віримо, що в прийдешньому році зможемо реалізувати заплановане.

Водночас ми часто не вміємо правильно ставити цілі та вибудовувати плани їх реалізації, а тому не досягаємо бажаного. У результаті пропускаємо важливі речі, які могли б покращити наше життя.

Саме тому ми залучилися підтримкою Huawei та поспілкувалися з коучем із цілепокладання Міжнародної сертифікації ICF Аллою Ракович, яка пояснила, як правильно ставити ціль, і головне – як успішно її досягти.
Алла Ракович
Розкажіть, які типи цілей існують та чим вони відрізняються між собою?
На Новий рік ми маємо традицію загадувати бажання, бо ми всі з дитинства. Але в дорослому житті слід розуміти, що бажання треба перетворювати на цілі.

Якщо ви поставили собі мету й за 3 місяці не почали робити кроки до ЇЇ реалізації, я рекомендую відмовитися від неї. Ви повинні зрозуміти, що кожна ціль потребує енергії та фокусу уваги. Сконцентруйтеся краще на тому, що є для вас найактуальнішим наразі.
На Новий рік люди обіцяють собі та своїм близьким стати кращими, знайти нову роботу, завершити проєкт, вивчити іноземну мову тощо. Водночас не всім вдається реалізувати заплановане. Можливо, вони не знають, що таке ціль та як її правильно визначати?
Цілі бувають довгострокові та короткострокові. Ціль – це момент сприймання того, до чого людина прагне прийти. Різниця тільки в масштабі та в часі.
Правильно побудована ціль – це навичка.

Ціль повинна бути конкретна, вимірна, досяжна, актуальна та обумовлена терміном виконання.
Чи існують критерії, яким має відповідати ціль?
Закон «Курчати» – раніше ніж за 21 день курча не вилуплюється з яйця. Головне приділяти цілі увагу щодня, нехай 15-20 хвилин, але не залишати «яйце» без тепла! Також є закон «Врожаю» щоб курча стало куркою, потрібно 150 днів. Це все метафори, але вони дуже западають у підсвідомість, і тоді людині легше зрозуміти, що зараз насправді відбувається в її житті.
Як правильно встановити дедлайни, щоб виконати їх вчасно та без поспіху? Як оцінити свої можливості щодо дедлайну?
Якщо ціль глобальна, то краще термін виконання із самого початку збільшити на 10-15 днів, щоб не було прокрастинації та вигорання. Обов'язково потрібно звірятися на окремих етапах. Використовувати підтримку та відпочинок.
Якщо ваша ціль пов'язана з новими навичками чи звичками, мінімальний строк її виконання – 21 день.
Як моніторити свої досягнення впродовж року? Можливо, існують спеціальні методи чи застосунки?
Досягнення можна моніторити за допомогою тестів, співбесід і запитань, які ви навіть самі можете собі ставити. Головне запитання: «Досягнення цієї мети робить мене щасливішим?»
Що робити, якщо ви пропустили одне з визначених завдань цілепокладання?
Якщо сталося так, що одне із завдань цілепокладання не вдалося виконати, потрібно з'ясувати обставини, зробити висновки, і головне не критикувати себе. Виконати згодом або делегувати.
Чи можна досягати декількох цілей одночасно?
Я рекомендую розрізняти цілі ще за «Колесом балансу», і якщо цілі належать до одного розділу, наприклад здоров'я, то декілька буде досягнути легше, ніж це буде здоров'я і професійний ріст. Важливо визначати пріоритетність.
Колесо балансу складається з усіх сфер нашого життя. Основні сфери – здоров'я, стосунки, фінанси, розвиток.
Як повернутися до реалізації цілей після перерви?
Легше досягати цілей, якщо є зворотний зв'язок від людини, якій ви довіряєте, яка може підтримати та надихнути. Для цього й існують тренери, коучі, інструктори та мотиватори. Повернути себе до виконання цілей може докладний аналіз попередніх досягнень і практика повернення ресурсу з минулого, яка допомагає не фокусуватися на своїх недоліках, як учили в школі, батьки, суспільство, а виявляти сильні сторони й робити їх фундаментом, на якому можна будувати стіни. Вірю в потенціал й унікальність кожної людини.

Важливо, щоб ви не забували плани, які визначили. Саме тому їх варто фіксувати в зручні та компактні гаджети. Виконали одне із завдань у списку, зробіть відмітку в календарі чи спеціальному застосунку з планування. Ми розуміємо, що в житті часто виникають непередбачувані обставини. Завдяки тому, що гаджети зручно носити із собою, ви зможете внести правки у свій план у будь-якому місці в зручний час.
Одним із таких гаджетів є Huawei MateBook 14s, який легко носити із собою всюди, адже він важить всього 1,43 кг. Він має зручний 2.5k-дисплей та ультратонкий металевий корпус. Надшвидка зарядка HUAWEI SuperCharge на 90 Вт дозволяє за 15 хвилин отримати 3 години робочого часу за пристроєм. Вам не потрібно буде перейматися про те, що ви не зможете зафіксувати виконання планів через розряджений ноутбук.
Якщо ви хочете постійно розвиватися, то найкращим варіантом для вас буде поєднання лептопу HUAWEI MateBook 14s зі зручним планшетом HUAWEI Matebook, який має екран 10.95 дюймів. Ви зможете відкривати дві програми одночасно, і це класний варіант для конспектування під час онлайн-уроку або відеоконференції.Одним із таких гаджетів є Huawei MateBook 14s, який легко носити із собою всюди, адже він важить всього 1,43 кг.
Він має зручний 2.5k-дисплей та ультратонкий металевий корпус. Надшвидка зарядка HUAWEI SuperCharge на 90 Вт дозволяє за 15 хвилин отримати 3 години робочого часу за пристроєм. Вам не потрібно буде перейматися про те, що ви не зможете зафіксувати виконання планів через розряджений ноутбук.
Ми склали для вас список порад для досягнення своїх цілей, який допоможе вам у новому році. Функціональність HUAWEI MateBook 14s дозволить вам швидко переглядати пункти списку й корегувати згідно з ними своє планування.