Спецпроєкти

Як припинити викидати зайве? Вчимося сортувати паковання продуктів у своїй косметичці


Ми вже непогано розуміємося на складі косметичних продуктів, але про паковання знаємо замало. Як має бути промарковане паковання від косметичних продуктів та як сортувати паковання від них ? На ці запитання відповідаємо разом із L’Oréal Україна на прикладі косметичних продуктів компанії

Як маркують паковання?

Маркуваннями позначають тип матеріалу, з якого виготовлено паковання, його зазвичай розміщують на дні пляшок та флаконів або на зворотному боці етикетки. У позначці завжди наведено код матеріалу та/або його абревіатура.

Нижче ви побачите приклади маркування для різних типів матеріалів (пластику, безбарвного скла, паперу та алюмінію), які можна знайти на пакованнях від косметичних засобів. Зокрема й від продуктів L’Oréal Україна.

 

PET – поліетилентерефталат

Або ще поліетилен низького тиску.

PEHD (HDPE) – поліетилен високої щільності

 

LDPE / PE-LD – поліетилен низької щільності, або поліетилен високого тиску / ПВТ

PP – поліпропілен 

GL 70 – безбарвне скло

PAP – папір

ALU – алюміній

 

Біохімічна компанія Carbios разом із люкс брендом Biotherm, який входить у портфель L’Oréal, створили першу в світі пляшку для косметичної продукції, на 100% виготовлену з біологічно переробленого пластику. У майбутньому ця технологія може дозволити усім компаніям переробляти PET-пластик необмежену кількість разів без шкоди для планети. 

Зараз, окрім як із Carbios, компанія співпрацює з:

  • Albéa, світовим лідером із розроблення та виробництва паковання для косметичної продукції. Разом вони створили першу косметичну тубу із FSC-сертифікованого картону;
  • Purecycle – проєктом розробки пакувань, отриманих методом сольволізу поліпропілену;
  • LanzaTech і Total, з якими в жовтні 2020 року компанія оголосила про перше у світі виробництво пляшки для косметичних засобів із поліетилену, виготовленого з перероблених промислових викидів вуглецю.

Складаємо косметичку за R-принципами

Сировина стає дедалі більш дефіцитною, а проблема забруднення довкілля все загострюється, тому саме час навчитися правильно сортувати та утилізувати використані паковання. За таким принципом працює економіка замкненого циклу. Правильно сортуючи використані паковання від косметики, ми продовжуємо цикл переробки. Правильне поводження допоможе спростити життя нашій планеті та майбутнім поколінням. Нижче наведені прикладі косметичних засобів, які виготовлені з повагою до довкілля за принципами R-.

Recycle – запровадження паковання з переробленого пластику

Відновлювальний шампунь для пошкодженого волосся Elseve Total Repair (Ельсев Повне Відновлення). Пляшка на 100% виготовлена з переробленого пластику та піддається переробці.

Reinvent  – запровадження нових екопаковань

Garnier Botanic Therapy (Гарньєр Ботанік Терапі), Імбирне Відновлення, твердий шампунь для ослабленого, тьмяного волосся. Це перший твердий шампунь від Гарньєр без відходів паковання. Формула придатна до біорозкладання на 97%,  а картонне паковання не містить пластику. Картон, з якого виготовлено коробку, має зокрема сертифікацію FSC.

Reduce – зменшення ваги та об’єму паковань

Redken Aciding Blonding Concentrate (Редкен Асідік Бондінг Концентрат). Реноваційна лінійка продуктів для професійного догляду за волоссям, що піддавалося хімічному впливу. Тепер вага пляшки шампуню на 12% менша, якщо порівняти з попереднім рішенням.

Replace – оптимізація матеріалів паковання

Сонцезахисний та ультрастійкий лосьйон із SPF50+ La RochePosay Anthelios (Ля Рош Позе Антеліос) еко-тюб. Бренд вперше випускає тюбики з картону, що зменшує використання пластику на 45% (порівняно з аналогічним пакованням La RochePosay

Reuse –  використання без надлишків

Живильний крем для тіла Kiehl’s Creme De Corps (Кілс Крем Де Корпс). Спеціальна технологія паковання  дой-пак дозволила скоротити вміст пластику в упаковці на 81%. Воно також замінює чотири пляшки крему, тому це дозволяє використовувати меншу кількість паковань.

Refill  – повторне наповнення продуктом

Парфумована вода для жінок Giorgio Armani (Армані Май Вей) із системою повторного наповнення. Один основний флакон продукту об’ємом 50 мл у парі з резервним об’ємом 150 мл дозволяють на 55% зменшити використання скла й на 64% – пластику.

 

Як сортувати паковання від використаних косметичних засобів?

Пластикові флакони (наприклад міцелярна вода, дезодоранти, маски). Зніміть ектикетку та вимийте паковання начисто, висушіть та при можливості стисніть. Покладіть у контейнер для пластику. Якщо у паковання була помпа, її треба утилізувати в окремому контейнері для побутових відходів.

Скляні флакони (наприклад парфуми, спреї для волосся, креми). Зніміть етикетку та начисто вимийте, висушіть. Покладіть флакон у контейнер для скла. Якщо паковання має пластикову кришку, то її треба помістити у контейнер для пластику, а піпетку й помпу – до побутових відходів.

Алюмінієві аерозолі та тюбики для професійного фарбування (наприклад піна для гоління, лаки, сухі шампуні). Тут головне, щоб аерозоль був порожнім та не порушити цілісність балону. Його не треба проколювати чи розкривати навіть після повного спустошення. Порожні тюбики та аерозолі треба складати в контейнер для металу, а пластикову кришку – до пластику.

Картонні коробки та паперові інструкції. Перед сортуванням стисність коробку , а далі просто покладіть їх у контейнер до паперу.

Засоби для макіяжу, тканинні маски та серветки для зняття макіяжу. Туш, тіні, рум’яна, підводка, помади, тканинні маски та серветки для зняття макіяжу переробленню не підлягають, їх необхідно утилізувати разом з побутовими відходами

Пластикові тюбики зі змішаних матеріалів, дойпаки та набори для домашнього фарбування (поліетиленові рукавички, тюбик фарби).  Також не підлягають до переробки, тому викидайте до побутових відходів. 

Паковання від косметичних продуктів L’Oréal можна здати у точках роздрібної торгівлі, адреси вказані на мапі https://sortuykrasu.com.ua/ 

Після збору паковань від косметичної продукції у точках роздрібної торгівлі, сировина проходить досортування для подальшої утилізації або переробки, в залежності від типу матеріалу.

https://www.loreal.com/uk-ua/ukraine/pages/commitments/trions-beaute-ua/

 

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram