Спецпроєкти
ЯК ЗБЕРЕГТИ СТОСУНКИ НА ВІДСТАНІ
Подолати простір та час:
Підтримувати теплі романтичні чи дружні стосунки на відстані можна, навіть якщо вас розділяють тисячі кілометрів та різні часові пояси. Разом із Coca-Cola – культовим брендом, що поєднує людей – хочемо поділитися рекомендаціями, як зберегти взаємини, якщо ви перебуваєте далеко одне від одного.

Нова філософія бренду #cправжнямагія ґрунтується на досвіді останніх 18 місяців, який доводить, що ми справді можемо знайти магію у всьому, що нас оточує. Достатньо тільки об'єднатися в несподівані моменти, які перетворюють звичне життя на надзвичайне.

Робіть спільні справи

Якщо колись давно люди писали одне одному листи, а поки чекали на відповідь, встигали трохи постаріти, то зараз, на щастя, все інакше. Завдяки технологіям можна спокійно робити спільні справи, навіть якщо ви в Україні, а ваша кохана людина десь у Зімбабве.

Як варіант – домовтеся разом подивитися фільм. Організувати таке собі dating at a distance нескладно. Зателефонуйте по відеозв'язку та ввімкніть фільм на своїх комп'ютерах. Для того, щоб все було одночасно, є навіть спеціальні програми на кшталт Syncplay. З нею можна запустити однакові файли на обох девайсах, а паузи та хронометраж будуть синхронізуватися. Це зручно для тих, хто любить одночасно коментувати події на екрані.
Окрім спільного перегляду фільму, можна влаштувати гастрономічне побачення, приготувавши однакові страви або пограти в онлайн-гру. У вашому розпорядженні будь-яка розвага – від шутерів до шахмат. Головне в цьому – безперебійний інтернет та ваша фантазія, і от ви вже ближче одне до одного, ніж може здаватися спочатку.
Ніна та Олексій народилися в Києві, але чотири роки жили та працювали в Одесі. Старша донька подружжя пішла в школу вже у столиці. Народжувати другу дитину вирішили в Києві, ближче до сім'ї. Перші три роки після народження сина Олексій мусив жити на два міста: 5 днів в Одесі, 5 – у Києві.
Як варіант – домовтеся разом подивитися відео
«Це були найважчі роки. Мені доводилося постійно лишатися одній і доглядати двох дітей самотужки, а чоловіку – жити в потягах і робочих спринтах.

Проте нам було легко підтримувати зв'язок, адже ми часто бачились. Але бачилися ми дуже втомленими. Не вистачало енергії одне на одного. У такі моменти важливо нагадувати партнеру, що ти про нього пам'ятаєш і думаєш упродовж дня. Також потрібно вигадувати та складати плани на той час, коли будете знов разом. Організувати особливий сюрприз на відстані в сучасному світі доставок і сервісів – не так вже й важко. Головне – мати на це все ресурс», – зазначила Ніна.
Плануйте зустрічі
Онлайн-зустрічі з коханою людиною чи другом також можна планувати. У щоденному хаосі ми часто дуже зайняті, бо після роботи в нас друга робота, а ще треба приготувати їжу, випрати речі та переробити купу інших справ. Щоб спілкування з близькою людиною було якісним та приносило задоволення, а не «три хвилинки, і побіг далі», потрібно чітко розуміти свій графік.

Переписуватися в месенджерах можна впродовж цілого дня, а от на повноцінне побачення чи дружні посиденьки в зумі за чашкою чаю потрібно окремо виділити час. На думку секс-коуча Джордана Грея, подібні щотижневі онлайн-побачення дуже допомагають зберігати зв'язок і відчуття нормальних стосунків у парі.
Для комфорту заведіть спільний календар та відмічайте там майбутні зустрічі. Для того, щоб бути ще ближчими одне до одного, можна також відсвяткувати важливі дати та ділитися своїм розкладом, щоб людина знала, як минув ваш день та що ви робили сьогодні нового. Джордан Грей вважає, що це значно покращує щоденне спілкування, це особливо корисно, якщо ви перебуваєте в різних часових поясах.
Також корисно планувати майбутні офлайн-зустрічі. Відсутність фізичного контакту вдається переносити краще, якщо ви чітко розумієте, що невдовзі зможете зустрітися та обійняти близьку людину.

Надя та Жанна – давні подруги, які вимушені жити в різних країнах. Незважаючи на кілометри між ними, вони постійно підтримують зв'язок та знають, що відбувається в житті одна одної.
Надя вважає, що найкращий спосіб підтримувати свій унікальний зв'язок – влаштовувати відеокол раз у тиждень і телефонувати частіше, щоб не просто переписуватися, але й чути голос близької людини. На думку дівчини, щоб не втратити близькість, потрібно обов'язково докладати зусиль і знаходити час для спілкування.
«Майже щодня ми телефонуємо одна одній та обговорюємо життя і наші емоції. Я вважаю дуже важливим тримати подругу в курсі подій та, звичайно, мати спільні плани. Бувають вечори, коли ми ділимося важливим та серйозним, а інколи просто сміємося з чогось. Буває, я так сміюсь, що починаю плакати», – розповіла Жанна.
Не робіть поспішних висновків
У мережі ми не завжди можемо точно зчитати інтонацію співбесідника та правильно інтерпретувати надіслане речення чи навіть смайлик. Тут є ризик зробити неправильні висновки. Це відбувається зокрема й через когнітивні спотворення – катастрофізацію (він мені не відповів, він мене не любить, я все життя буду сама) чи читання думок (вона поставила в кінці крапку, вона точно на мене зла). Старі добрі ревнощі теж ніхто не скасовував.
У цій ситуації варто нагадати собі, що ви дійсно не знаєте, що відбувається насправді, а ваш мозок уже малює страшні зображення. Найкраще, що можна зробити в будь-який момент, – це просто поговорити зі своїм партнером про те, що він відчуває, і про те, що відчуваєте ви. Не судіть та не робіть поспішних висновків. Просто скажіть все словами.

Сестри Даша та Настя чотири роки живуть у різних містах. Даша – у Києві, а Настя – у Празі. На думку Даші, гарні стосунки на відстані – це насамперед робота двох людей, тому якщо ви насправді цінуєте одне одного, то не втратите близькість.
Настя та Даша часто переписуються в месенджерах і соцмережах. Окрім цього, у них є сімейний чат, куди Даша любить надсилати смішні дитячі світлини. Настя намагається ввести за правило раз у тиждень чи два телефонувати сестрі, мамі, бабусі та тітці. На думку дівчини, щоб не втратити близькість, потрібно просто бути щирим, не приховувати, якщо тобі погано, а також вміти слухати інших.
«Ми з Настею стали ближчими на відстані. Мабуть тому, що обидві подорослішали та почали більше цінувати одна одну. Коли ми бачилися щодня, то майже не спілкувалися», – розповіла одна із сестер.
«Я намагаюся хоча б раз у пів року приїжджати додому. Під час кожного приїзду ми зазвичай із Дашею робимо спільний quality time, чи то обід/вечеря, чи просто прогулянка. Якось ходили на заняття із сайклінгу, було незвичайно. Цьогоріч Даші вдалося приїхати до мене вперше з моменту мого переїзду у 2018 році. В ідеалі я б хотіла, щоб ми зустрічалися раз у 3-4 місяці десь за кордоном, у новій країні», – зазначила Настя.
Робіть подарунки на відстані
Подарунки – це завжди приємно. Особливо тоді, коли не чекаєш, і вони від близької людини. Можна, наприклад, замовити букет квітів чи солодощі. Якщо ж хочеться здивувати друга чи кохану/-ого, виберіть щось оригінальніше. Наприклад, підписку на Netflix чи на ранкову каву, яку щодня доставлятимуть у чітко визначений час.

Також можна надіслати щось особливе, те, що стосуватиметься тільки вас: як варіант – прикрасу з особливим гравіюванням. Якщо ваша кохана людина тільки планує поїхати, напишіть їй/йому заздалегідь декілька листів із назвами «Відкрий, коли найбільше за мною сумуватимеш», «Прочитай, якщо в тебе буде складний день» тощо та вручіть їх одразу.
«Одним із важливих інструментів, за допомогою якого можна проявляти увагу до близьких, є подарунки. Наприклад, я збираю впродовж якогось часу пакунки з дрібниць, а потім дарую. Це можуть бути смаколики, кава та щось для догляду. Зараз можливо все: сьогодні відправляєш, а завтра твій друг тримає в руках твою увагу та тепло», – розповіла Жанна.
Зберігати на відстані свій унікальний зв'язок пропонує компанія Coca-Cola, яка прагне об'єднувати людей. Бренд запустив платформу #справжнямагія разом із новою кампанією з назвою «Від мене до тебе – одна Coca-Cola». Це поєднання реального та віртуального світу, метафора віри в те, що ми маємо більше спільного, ніж відмінного. Це своєрідне піднесення гуманізму. 27 вересня вийшов фільм, у якому Coca-Cola виступає як символ єдності, який здатен поєднати те, що вважали роз'єднаним і створити справжню магію. У стрічці взяли участь троє відомих геймерів: DJ Alan Walker, Team Liquid's Aerial Powers і Average Jonas.
Використовуйте небанальні застосунки
Для особистого спілкування краще використовувати окремий месенджер, а не той, у якому ви розв'язуєте робочі питання. В іншому разі є вірогідність того, що повідомлення від близької людини можуть загубитися десь між правками в проєкті та проханнями перенести дедлайни. Окрім цього, якщо в робочій метушні ви не матимете часу на особисті повідомлення, але постійно будете «світитися» у мережі, ваша кохана людина чи друг може образитися, що ви його/її ігноруєте.

Не варто обмежуватися Telegram, Viber та WhatsAPP. Для збереження теплих стосунків є багато небанальних застосунків. Так, наприклад, Between. Це щось на кшталт закритої соціальної мережі, де пари реєструють акаунт, розміщують і зберігають на ньому інформацію. Тут є месенджер, де можна спілкуватися, функція публікації світлин, які побачить тільки ваш партнер, та навіть спільний календар із важливими датами.
Застосунок LokLok дозволяє спілкуватися, перетворивши заблокований екран телефона на таку собі дошку, де можна малювати, прикріплювати світлини, стикери та записи. За деякий час у вашого партнера чи друга на екрані з'являться ці записи, якщо, звісно, він буде під'єднаний до мережі.

Ще один цікавий застосунок – Kindu. У ньому можна розказувати другу чи коханому/-ній про свої бажання та плани. Достатньо просто вибрати готову картку з ідеєю чи придумати свою та надіслати її людині.

Стосунки на відстані – це непросто, але якщо обидві людини будуть викладатися сповна, то зможуть їх зберегти та навіть покращити. Головне – щиро цікавитися своєю людиною, присвячувати їй достатньо часу та довіряти.