Спецпроєкти

10 нових українських книг від літературної оглядачки Ірини Славінської


1

PicMonkey Collage2Сучасна українська література, котру варто читати, доволі різноманітна – молоді автори, відомі українські письменники, переклади та перевидання, книги для дітей. Літературний оглядач Ірина Славінська розказала про десять нових художніх книг 2013 року: Сняданко, Іздрик, Бабкіна, Макаров та інші.

Ми вже писали про десять сучасних українських письменників, чиї твори обов’язково варто читати. В списку були присутні книжки абсолютно різних років, починаючи з 1990-х і закінчуючи свіжими роботами. Теперь же ми вирішили дізнатися, що нового з’явилося в українській художній літературі цього року – нові видання, котрі вишли в Україні в 2013 році і на що варто звернути увагу. Своїм професійним вибором поділилась відомий український літературний оглядач та журналістка Ірина Славінська – вона назвала десять книг, які відмітила в цьому році.

1268532_668287249855583_1171330981_oІрина Славінська – українська журналістка, перекладач та літературознавець. Теоретик і практик Ірина знає про сучасну літературу все – вона є літературним оглядачем видання “Українська Правда. Життя” та журналу про сучасну культуру “Шо”, колумнистом журналу Elle Ukraine, кілька років викладача сучасну українську літературу та європейську літературу 19–20 століть на кафедрі теорії та історії світової літератури Київського національного лінгвістичного університету, була членом жюрі премії “Книга року Бі-Бі-Сі”. Також Ірина Славінська є автором відомого збірника інтерв’ю із сучасними україськими письменниками “33 герої укрліт”.

Наталка Сняданко “Фрау Мюллер не налаштована платити більше”

Наталка Сняданко “Фрау Мюллер не налаштована платити більше” – книжка вартісна, бо дозволяє по-новому поглянути на проблему заробітчанства.

snjadanko

Катерина Бабкіна “Соня”

Це перший роман талановитої поетки Катерини Бабкіної. Цей текст можна назвати маніфестом сучасних молодих людей.

1378207_594898143900273_601594813_n

Юрій Макаров “За чверть десята”

Книга “За чверть десята” – це прекрасний роман журналіста Юрія Макарова, справжній інтелектуальний детектив з ноткам містики та чудовою любовною лінією.

makarov

“Гопак”

“Гопак” – це сучасна антологія оповідань про гопніків, де найбільш смачним є текст про батярів 1930-х років, який написав Юрій Андрухович.

ea4bca7-gopak

Тарас і Мар’яна Прохаськи “Хто зробить сніг”

Обожнюю, коли письменники постають у незвичних амплуа… наприклад, Тарас Прохасько разом із дружиною Мар’яною Прохасько написали чудову книжку для дітей – про те, як не боятися. І про те, хто зробить сніг. А ще ілюстрації створила сама Мар’яна Прохасько.

202

Юрко Іздрик “Після Прози”

Це чудова книжка чудового письменника з тим, що пишеться після прози. Тобто з щирою та несподіваною любовною лірикою.

1u37risnyDY

“Лис Микита” Івана Франка (перевидання) 

“Лис Микита” Івана Франка в свіжому перевиданні від “Видавництва Старого Лева” з талановитими ілюстраціями моєї улюбленої художниці Світлани Фесенко.

45b0af71842aea618cb4e2b505121c10

“Чаргород” Богдана-Ігора Антонича (перевидання)

“Чаргород” – нове видання вибраної поезії Богдана-Ігора Антонича. Поезію вибрали професійні філологи, котрі уклали її з декількох тематичних циклів. Проілюстрував цю красу художник Олег Рибчинський.

_DSC3447

Кость Москалець “Вечірній мед”

Улюблений Кость Москалець від улюбленого видавництва.

moskalets

Роберт Вальзер “Прогулянка”

Письменник, котрий є одним із предтеч Франца Кафки та інших великих німецькомовних письменників… але на диво невідомий в Україні. Цього року він став менш невідомий – завдяки перекладу Юрія Андруховича.

valser

Фото: Оксана Тисовська та прес-служба Форум Видавців/ Фотоагентство LUFA

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь