10 нових українських книг від літературної оглядачки Ірини Славінської
Сучасна українська література, котру варто читати, доволі різноманітна – молоді автори, відомі українські письменники, переклади та перевидання, книги для дітей. Літературний оглядач Ірина Славінська розказала про десять нових художніх книг 2013 року: Сняданко, Іздрик, Бабкіна, Макаров та інші.
Ми вже писали про десять сучасних українських письменників, чиї твори обов’язково варто читати. В списку були присутні книжки абсолютно різних років, починаючи з 1990-х і закінчуючи свіжими роботами. Теперь же ми вирішили дізнатися, що нового з’явилося в українській художній літературі цього року – нові видання, котрі вишли в Україні в 2013 році і на що варто звернути увагу. Своїм професійним вибором поділилась відомий український літературний оглядач та журналістка Ірина Славінська – вона назвала десять книг, які відмітила в цьому році.
Ірина Славінська – українська журналістка, перекладач та літературознавець. Теоретик і практик Ірина знає про сучасну літературу все – вона є літературним оглядачем видання “Українська Правда. Життя” та журналу про сучасну культуру “Шо”, колумнистом журналу Elle Ukraine, кілька років викладача сучасну українську літературу та європейську літературу 19–20 століть на кафедрі теорії та історії світової літератури Київського національного лінгвістичного університету, була членом жюрі премії “Книга року Бі-Бі-Сі”. Також Ірина Славінська є автором відомого збірника інтерв’ю із сучасними україськими письменниками “33 герої укрліт”.
Наталка Сняданко “Фрау Мюллер не налаштована платити більше”
Наталка Сняданко “Фрау Мюллер не налаштована платити більше” – книжка вартісна, бо дозволяє по-новому поглянути на проблему заробітчанства.
Катерина Бабкіна “Соня”
Це перший роман талановитої поетки Катерини Бабкіної. Цей текст можна назвати маніфестом сучасних молодих людей.
Юрій Макаров “За чверть десята”
Книга “За чверть десята” – це прекрасний роман журналіста Юрія Макарова, справжній інтелектуальний детектив з ноткам містики та чудовою любовною лінією.
“Гопак”
“Гопак” – це сучасна антологія оповідань про гопніків, де найбільш смачним є текст про батярів 1930-х років, який написав Юрій Андрухович.
Тарас і Мар’яна Прохаськи “Хто зробить сніг”
Обожнюю, коли письменники постають у незвичних амплуа… наприклад, Тарас Прохасько разом із дружиною Мар’яною Прохасько написали чудову книжку для дітей – про те, як не боятися. І про те, хто зробить сніг. А ще ілюстрації створила сама Мар’яна Прохасько.
Юрко Іздрик “Після Прози”
Це чудова книжка чудового письменника з тим, що пишеться після прози. Тобто з щирою та несподіваною любовною лірикою.
“Лис Микита” Івана Франка (перевидання)
“Лис Микита” Івана Франка в свіжому перевиданні від “Видавництва Старого Лева” з талановитими ілюстраціями моєї улюбленої художниці Світлани Фесенко.
“Чаргород” Богдана-Ігора Антонича (перевидання)
“Чаргород” – нове видання вибраної поезії Богдана-Ігора Антонича. Поезію вибрали професійні філологи, котрі уклали її з декількох тематичних циклів. Проілюстрував цю красу художник Олег Рибчинський.
Кость Москалець “Вечірній мед”
Улюблений Кость Москалець від улюбленого видавництва.
Роберт Вальзер “Прогулянка”
Письменник, котрий є одним із предтеч Франца Кафки та інших великих німецькомовних письменників… але на диво невідомий в Україні. Цього року він став менш невідомий – завдяки перекладу Юрія Андруховича.
Фото: Оксана Тисовська та прес-служба Форум Видавців/ Фотоагентство LUFA