Спецпроєкти

ГогольFest зсередини: Валерія Сочивець про українських “Сімпсонів”, кінотусівку та те, що варто побачити на фестивалі


12039540_994952973899003_591663445616209559_n-2

1

Редакція bit.ua поспілкувалась з куратором кінематографічного напрямку ГогольFest‘у Валерією Сочивець про перспективи українського кіно, депресивність російського та знакові кіноподії фестивалю.

Цього року підготовкою та координуванням кінопрограми «ГОГОЛЬFEST’15» займається громадська організація «СУК» («Сучасне Українське Кіно»). Це молоді українські кінематографісти, які прагнуть знімати та популяризувати сучасне українське кіно, розвивати професійні стандарти і надавати допомогу кінематографістам-початківцям.

Цьогорічний фестиваль пропонує своїм відвідувачам «продегустувати» завтра вже сьогодні, зосереджуючи увагу на творчості молодого покоління митців.

Так, піклуючись про «завтра», у рамках кінонапрямку ми уперше на «ГОГОЛЬFEST» проводимо спеціальний професійний конкурс – «Кіногляд СУК: ON/OFF», що проходить з 24 по 26 вересня. Головне завдання цього заходу – дати можливість молодим режисерам зустрітись зі своїм глядачем, зрозуміти його сподівання й очікування.

Конкурс складається з двох програм: конкурсної «ON» (роботи учасників представлені у п’яти номінаціях – ігрове та неігрове кіно, анімація, відео-арт і музичне відео) та позаконкурсної «OFF». Оцінюватимуть їх не судді журі, а винятково глядачі шляхом голосування. Найпопулярніші серед глядацької аудиторії фільми отримають відзнаки фестивалю.

2

Коли знімаєш короткий метр або ролик, то не завжди маєш змогу побачити його на великому екрані, а це дозволяє знайти якісь помилки, непомітні на екрані комп’ютера.

Цьогоріч на фестивалі активізувалася кінотусовка: серед глядачів я помітила багатьох кінокритиків. Попередні роки переважала аудиторія, якій просто подобався сам фестиваль, тому вона відвідувала ті заходи, які могли її зацікавити. У цьому ж році навіть журналістів, які пишуть про кінематограф, оглядають програму “Молодості” чи Одеського міжнародного кінофестивалю, значно побільшало.

Ми показуємо фільми, які не виходять в прокат, а київська публіка у них зацікавлена.

3

Через події на Сході та в Криму нам з організаторами стало цікаво, що ж знімає молодь в Росії. Тому з допомогою знайомих кіношників-росіян ми відібрали стрічки, зняті студентами ВГІКу та Школи документального кіно і театру Марини Разбєжкіної. На цих показах, здається, було більше журналістів, аніж звичайних глядачів, бо було анонсовано, що у нас гості з Москви.

Було показано стрічку “Ленінленд” Аскольда Курова про залишки комунізму в Росії. Аншлаг був і під час перегляду “Київ — Москва” Павла Костомарова і Олександра Расторгуєва, який заборонено до показу на Батьківщині. Мені здається, це один з найбільш об’єктивних фільмів про події Майдану — там історії людей, а не політиків. Якщо у нас знімалося дуже багато матеріалу саме в Києві і про Київ, то там присутні унікальні кадри того, що відбувалося протягом Революції у Криму та в Росії. Після перегляду підійшло багато людей і просило передати подяку режисеруці Олені Хорєвой.

4

Попри те, що український глядач вже перенасичений відеороботами про Майдан та війну, стрічка “Добровольці Божої Чоти”, яка була показана вже у багатьох містах та на фестивалях, зібрала повен зал — люди сиділи навіть на підлозі.

Цьогоріч у нас були представлені такі великі платформи як Docudays UA, ОМКФ, 86, Molodiya Festival, LINOLEUM та інші фестивалі і організації.

5

Багато уваги викликав фільм “Імміграніада” про долю українців у п’яти різних країнах. Він вартий уваги ще й тому, що це повний метр, знятий доволі молодими хлопцями. Цей фільм “тримає” глядача — ніхто не залишив зали протягом показу, що є рідкістю для молодого кіно. Мені здається, комедійний мультсеріал “Наша Файта” міг би цілком замінити “Сімпсонів”. Адже часто канали кажуть, що у нас немає свого, тому купують чуже: якісь російські серіали чи передачі. А є ж от ужгородці, які роблять це класно, самостійно і за свій кошт. Тому раджу відвідати прем’єрний показ п’ятої серії 26 вересня у суботу.

6

Варто потрапити на Фестиваль кіно та урбаністики 86 — там показуватимуть короткометражки MyStreetFilms Ukraine. Розкажуть і про сам фестиваль, який проходив у Славутичі — наймолодшому місті в Україні з цікавою історією та архітектурою.

26 вересня відбудеться церемонія нагородження режисерів, що брали участь в “Кіногляді СУК: ON/OFF”. А 27-го на закритті фестивалю можна буде побачити стрічки-переможці конкурсної програми, котрі оберуть самі глядачі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь