Вещи, за которыми стоит идти на маркет «Всі. Свої»
Мятный вязаный кардиган, 4300 грн
Кардиган из мериносовой шерсти бренда Pavlenki изготавливается под заказ 4-5 дней – это полностью ручная работа. Длина модели – 80 см, а весит она около 2,5 (!) кг. Такой кардиган очень теплый – идеальный для прохладных весенних дней.
Кулон-«космонавт», 500 грн
Кулон в виде человечка (мы с фотографом окрестили его космонавтом) сделал художник Алексей Бережной, а найти украшение можно в магазине «Правда, Б». На вопрос, чем привлекают работы автора, нам ответили: «Он «дикий» немного: сумел отойти от стандартов и «сладких» тем, которые хорошо продаются, и сделать так, чтобы его дело и видение тоже начало продаваться и нравиться людям».
Красный кожаный рюкзак, 2150 грн
Рюкзаки бренда Remade перешиваются из курток – таким образом дизайнер ратует за то, чтобы сохранить жизнь животным. Кроме того, старая кожа намного качественнее современных аналогов, а выглядит даже более стильно. Внутри модели прошиты войлоком и на все действует пожизненная гарантия: здесь могут бесплатно подшить ручку или карман, например.
Папаха, от 1000 грн
Papahaimpression – так называется бренд, который шьет папахи из овечьей шерсти и кожи ручной выделки. Мастерская находится в Тбилиси, а сюда привозят уже готовые коллекции, которые обновляются по мере появления шерсти разных расцветок. Шапки хорошо поддерживают термобаланс: в них тепло как морозной зимой, так и ранней весной.
Часы в стиле стимпанк, 650 грн
Эти часы от Mantra Leather изготовлены в единственном экземпляре: ремешок выполнен из кожи растительного дубления – этот процесс без применения химии длится несколько лет. Интересный вид часов позволяет использовать их не только по прямому назначению (если вы уже по инерции тянетесь проверять время на айфоне), но и в качестве стильного аксессуара.
Красные монки, 1500 грн
Монки – популярная модель для осенне-весеннего периода, но дизайнеры бренда Santoria решили удлинить её фетром, сделав носибельной и для зимы. Актуальна она и для дождливой погоды, поскольку выполнена из натуральной лакированной кожи, что гарантирует защиту от влаги. Ну, и цвет – пора разбавлять серость на улице.
Шерстяная юбка-оригами, 1190 грн
Юбка-оригами из натуральной шерсти на коттоновой подкладке сначала привлекает наше внимание на дизайнере бренда Yoko by Heart, а уже потом – на вешалке. Она пошита с множеством характерных складок (в которых спрятаны даже карманы!), что делает обладательницу этой модели практически неуязвимой перед лицом ветра и мороза.
Алое канотье, 700 грн
Многие называют эту форму шляпы канотье – по аналогии с популярными летними моделями. На самом деле же это вариация испанской шляпы гаучо. В творческой мастерской “Капелюх” она изготавливается из кроличьего фетра, поэтому стоит немного дороже, чем модели из овечьей шерсти.
Ожерелье из стекла, 900 грн
Ожерелья-пузырьки дизайнер Катя Прийдан сама выдувает из стекла итальянского происхождения. Этот процесс весьма трудоемкий: сначала стеклянные детали выдуваются, потом выдерживаются в печи и только после этого собираются в украшение.
Бежевая пижама, 1800 грн
«В такой пижаме нужно ночевать в замке», – говорит наш фотограф и нет причин с ним не согласиться. Пижамы в стиле Коко заполняют украинский рынок и нам это очень нравится. Бежевая модель с черным кантом от молодого бренда Kotovich не стала исключением: она выполнена из натурального трикотажа и приятна на ощупь.
Алое платье из неопрена
На создание этого вечернего платья дизайнера бренда Olya Sefer вдохновил его материал – неопрен. Из-за свойственной ему жесткости он хорошо драпируется и держит форму, создавая необычный и запоминающийся силуэт.
Костюм с 3-D вышивкой, 1500 грн
Трикотажные костюмы Icon Mania представлены в двух вариантах: зимнем (на флисе) и весеннем, более легком. Анималистические принты выполнены с помощью 3-D вышивки (есть в ней что-то гипнотическое, так как рисунок хочется рассматривать до мельчайших деталей).
↔
После забега по всем трем этажам маркета мы пообщались с его организатором Анной Луковкиной и узнали о том, как родилась идея создания “Всі. Свої”, о конкуренции между брендами и секретах, которые нужно знать для легкого и удачного шопинга.
До створення маркету мене надихнула велика кількість українських виробників, у яких просто не було місця, де можна було би представляти свою продукцію. Було багато маркетів та майданчиків, але там продавалося усе підряд: їжа, одяг, блокноти… А для того, щоб купити суто одяг українських брендів, треба було витратити купу часу – їздити по шоу-румах, багато шукати в інтернеті, але це – часто складна схема доставки: тобі річ привезли, ти маєш її приміряти, а якщо не «сідає», тобі вже незручно її повернути. Хотілося ж прийти в один магазин і все там купити.
Кількість брендів в Україні – неосяжна
Кількість брендів в Україні – неосяжна: на кожен маркет мені надсилають близько 500 заявок, а поставити ми можемо лише 180-200. Але, не дивлячись на це, постійно з’являється хтось новий, хто ще не брав участь у «Всі. Свої». В такі моменти я дуже дивуюся – як це можливо? Здавалося, я знаю вже всіх!
Ми намагаємося розвивати не лише маркет загалом, а й допомагати окремим брендам – організовувати їм інтерв’ю у різних виданнях, наприклад. Адже ми – в одному човні зараз і нам важливо, щоб у брендів було багато продажів.
Коли людина йде до нас, то не просто прогулятися чи гарно провести час, а з конкретною метою купити якусь річ: 80-90% виходять з пакетами. Тому намагаємось створювати зручні умови і для виробників, і для покупців. Крім того, можна наживо поспілкуватися з власником, висловити якісь побажання чи зауваження, дізнатись таємниці нової колекції.
На маркеті зростає якість брендів: вони бачать одне одного, усвідомлюють той факт, що їх багато і що треба працювати. Бувають ситуації, коли приходить виробник, жаліється на малу кількість покупців на своєму місці і просить переставити його на інший поверх, але в цей же час приходить його сусід і дякує за чималий виторг впродовж дня. За рахунок цього відбувається певне зростання, робота над своїми помилками, що робить бренд ще кращим для покупців.
До участі в першому маркеті ми майже нікого з виробників не запрошували: стартували з влучною рекламною кампанією і прописали, що тут буде суто одяг, примірочні, дзеркала – це елементарні речі, але до нас ніхто такого не пропонував, тому бренди почали самі надсилати нам заявки.
Ми обираємо бренди-учасники по кільком критеріях. По-перше, це повинен бути український виробник із якісною продукцією. По-друге, якщо він вже брав участь у маркеті, дивимось, як на нього реагує публіка: якщо речі розкуповуються, є сенс працювати далі, якщо ж ні – пробуємо змінювати місце, наприклад. Крім того, звертаємо увагу на оформлення сторінки у Фейсбуці: дизайнер повинен проявляти смак навіть при мінімумі коштів на ту ж фотосесію. Усі бренди заповнюють великі анкети, з яких ми дізнаємося, з чого вони роблять свої речі, звідкіля беруть матеріали. Також працюємо над розмаїттям, щоб були представлені речі різних категорій, а не лише сукні чи светри.
Ми починали з одного поверху, на сьогодні ж працюють всі три, а також відкрито два входи в галерею, що дуже зручно. Перші маркети я робила самотужки, не рахуючи підрядників, які привозили меблі. Восени зрозуміла, що вже не справляюся, тому над підготовкою зараз працює три людини, а протягом маркетів – ще 4-5. З допомогою цих людей все, власне, і відбувається.
Найбільші продажі були на останньому маркеті у 2015 році, присвяченому подарункам: він відбувся двічі (19-20 та 26-27 грудня) і на другому ми зробили більш чітке зонування – зону декору, солодких подарунків, подарунків для дітей і т.д. Це спрацювало на 100%: ми видавали на вході мапу і людина знала, куди і по що вона йде. Також зробили фішку з безкоштовною упаковкою і чотири дівчини, які займалися цим, не присідали цілий день (потім додали ще двох, але черги не зменшувалися). Для брендів цей маркет був одним із найбільш прибуткових.
Ми організовуємо маркети по різним напрямкам: одяг, дитячі товари, подарунки (перед Новим роком) і дім та декор (пройде 20-21 лютого). З останнім поки складніше: я бачу інтерес і зі сторони брендів, і зі сторони покупців, але оскільки такі заходи в Україні лише починають проходити, є певна недовіра, тому наразі ми займаємо для цього напрямку лише два поверхи. І якщо на маркет одягу ми майже нікого з виробників не запрошували, то тут доводиться багатьом і постійно писати, переконувати. Після маркету ж всі лишаються задоволеними і подаються на участь на наступний раз, а от з новими учасниками – складніше.
Щоб шопінг пройшов максимально вдало, краще приходити в суботу зранку – до неділі, буває, розкуповують всі найбільш ходові позиції. Аби закупи проходили комфортно, треба виділити на них кілька годин. Крім того, зі списком брендів-учасників можна ознайомитися на наших сторінках у соцмережах (робимо анонси перед кожним маркетом) – це дозволить заздалегідь зорієнтуватися, по що і до кого варто йти. І ще варто брати з собою готівку: наразі у деяких виробників є термінали для карткового розрахунку, але не у всіх.