Спецпроєкти

Молодi та щасливi: Анна Петрова про силу мрій, перші коворкінги та Сковороду


Поняття щастя для кожного своє, але загальні тенденції все ж таки прослідковуються і демонструють, що добробут все більше залежить від залученості до життя суспільства. Тому в новому спецпроекті bit.ua зустрічається з успішними молодими українцями, щоб дізнатися, що робить їх щасливими і звідки вони беруть сили змінювати країну.

Улітку 2017 року дослідницька компанія GfK для вивченння добробуту молодих українців провела опитування у рамках масштабного проекту Olympic moves UA, який Національний олімпійський комітет реалізує спільно з компанією Coca-Cola. Результати показують: щастя молодих українців залежить не тільки від особистих успіхів і стосунків, але і від участі в суспільному житті й користі оточуючим. Але суха статистика завжди лишається тільки цифрами – важливіші ті люди, що стоять за ними.

У першому випуску “Молоді та щасливі” – Анна Петрова. Вона створила перший в Україні коворкінг, навчила бізнесу більше 4 тисяч українців і мріє стати президентом. Розповідаємо, як це їй вдалося.

Про наполегливість і впевненість

У 2009 році, коли мені було 22, я відкрила свій перший бізнес – івент-агенцію. Я зрозуміла, що мені самій не вистачає знань, але я любила підприємництво, вірила в підприємців, хотіла нас об’єднати. Ідея створити коворкінг прийшла до мене в 2011 році. Він був першим в Україні. Я просто хотіла створити простір, де люди разом працюватимуть, спілкуватимуться, – і привезла в Україну цю ідею.

Впевнені у власній здатності приймати рішення 73% молодих українців.

Я хотіла, щоб українці пишалися країною, створювали щось – були підприємцями. Потім, коли я зрозуміла, що сама хочу йти цим шляхом, то побачила, що неформальної освіти взагалі немає, і побачила власну потребу створити середовище, що давало б розуміння, як будувати бізнес, – тому сама почала робити освітні проекти. А у 2012-му ми провели бізнес-табір, який став першим проектом про Made In Ukraine.

Дуже багато змінилося з 2011 року, те, що відбувалося і відбувається з підприємницьким рухом – це небо і земля.

Я думала, що всі все знають і нікому нічого не треба пояснювати – це було однією з моїх помилок. Наприклад, спершу люди не розуміли, що таке коворкінг – коли ми відкрилися, навіть просунуті підприємці-початківці не приходили до нас. Коворкінг відкрився в середині листопада – а перша людина прийшла працювати у лютому-березні. Звісно, і до того приходили, але просто подивитися: не подобався довгий стіл, лофт, килими на всю підлогу.

Про здійснення мрій

Навіть коли я зустрічала нерозуміння, бажання опустити руки не було взагалі – це ж мрія! Мрія – це взагалі основа для того, щоб створювати життя й проект зі змістом. Коли робиш крок до чогось невідомого, ти зростаєш – цього не буде у світі, де все знайоме та зрозуміле. А коли виходиш у незнайомий простір, відбувається магія – але відбувається вона тільки тому, що ти сам щось робиш.

Важливо в першу чергу змінювати свідомість – не змінивши мислення, ти не зможеш почати бізнес, бо діятимеш за старою програмою з упередженнями, страхами й виправданнями. І коли хтось каже, що я надихаю людей, я тільки рада. Я бачу зміни, коли підприємці виходять після проекту інакшими, кращими. Ці зміни роблять мене щасливою.

Філософія проекту Wake Up – пробудження людини до себе – це і моя філософія. Вe you, Dream on і You start: спершу зрозуміти, хто ти і яка твоя місія, потім побачити свою ціль, мрію – і тільки тоді ти зможеш почати рух до неї. Це шлях по колу: змінюєшся, знову знаходиш себе – і знову йдеш до нових цілей. Саме це і є щастя – пізнати цей світ, а це може дати тільки самореалізація. Нас ніхто не вчить розвиватися, хоча це основа щастя.

Задоволені своєю участю у соціальному житті лише 27% опитаних молодих українців, відчувають свою користь – 53% опитаних.

Про пошук стану щастя

Для мене важливо бачити результат своєї праці, але зараз у мене такий період, що мені круто навіть самій із собою. Мене вже не так хвилює, скільки мене подивилося чи послухало – важливіше, щоб якомога більше людей мене зрозуміло.

Словами щастя описати дуже складно, але якщо спробувати, то це супернатхнення, енергія всередині.

Головне – це бути в конекті з собою та світом. Коли я прочитала книгу “Сила підсвідомості” нейропсихолога Джо Діспенза, зрозуміла: усе, у що я вірю – так і є насправді. Це справді робить мене щасливою.

Про місію наповнення світу

Колись я казала “змінювати”, але зараз у мене нове слово – “наповнювати”. Світ прекрасний, його не треба змінювати – його треба наповнювати проектами, мріями, щоб у ньому було більше роботи. Я з 14 років роблю соціальні проекти і зрозуміла, що все треба створювати із серця – мені в цьому плані дуже близький Сковорода, хоча дізналася я про схожість наших філософій зовсім недавно.

Я впевнена, що не треба знаходитися в режимі виживання – треба жити в режимі створення. Коли ти живеш життя – ти вже наповнюєш світ своєю енергією, і коли ти створюєш бізнес – ти можеш нести свої цінності. Це не якась там дуже складна штука – насправді все дуже просто.

 

Наповнювати вміють усі. Це природна здатність людини – створювати. Навіть коли ти зранку прокидаєшся і дякуєш Всесвітові – усе навколо вже стає краще. Це не тільки про щось глобальне – це про кожен день і кожну мить.

Про важливість оточення й віри в себе

Важливо розуміти, яка твоя мрія – не суспільства, не батьків, не друзів, а саме твоя. Знати, що ти хочеш залишити після себе – це одна з найбільш рушійних сил. Ти відразу відчуєш, що це воно – це дуже сильна енергія.

Але не треба забувати про оточення. Звісно, коли ти сильний сам по собі, то вже байдуже, хто що каже, але коли тільки починаєш, то можеш зійти зі шляху через чиїсь слова. Знайти людей, які будуть тебе підтримувати, надихати, давати знання, спонукати – одна з найважливіших складових щастя.

Мені здається, ми надто багато чекаємо дива, яке все змінить за нас. Не треба чекати Месію – ніхто нічого не зробить, поки ти сам не зробиш. Усе починається з тебе і з твоїх думок. Те, що ти думаєш про світ, про людей навколо, про можливості – запорука того, що в тебе буде.

 

І основа – віра. Коли в мене щось не виходило, але я не зупинялася – це тільки завдяки нереальній вірі і фокусі на тому, чого ти хочеш. Тоді Всесвіт починає допомагати.

Оптимізм щодо майбутнього відчувають 45% молодих українців.

Мені так хочеться, щоб молоді вірили в себе. Я можу порадити тільки цікавитися життям і запитувати, що, як і чому. Коли ти починаєш ставити запитання цьому світові, ти починаєш отримувати відповіді.

Фото: Павло Косенко

Влітку 2017 року авторитетна дослідницька компанія GfK здійснила оцінку молоддю власного добробуту. Дослідження було проведено в рамках масштабного проекту Olympic moves UA, який Національний олімпійський комітет реалізує спільно з компанією Coca-Cola.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь