Спецпроєкти

«Чому мені не розповіли цього в 17 років». Відомі українці навчать молодь бути успішною.


1

Найкращі шукають найкращих. Влад Троїцький, Андрій Любка, Євген Галич та інші успішні українці у спецпроекті bit.ua та Української академії лідерства.

200 тисяч випускників українських шкіл цього року зроблять перший у житті свідомий вибір. Вони будуть набивати гулі, здобувати досвід, вчитися на помилках – своїх і чужих.

«Чому ніхто не сказав мені цього в 17 років?» – це питання хоча б раз у житті ставить собі кожна людина. На випускника звалюється тисяча й одна пропозиція від українських і закордонних вишів, а друзі і батьки атакують запитанням: «Ти вже визначився із фахом?». Але якщо людина ще не вирішила, чим хоче займатися у майбутньому, як їй обрати місце навчання?

Варіантів є кілька. Перший — вступити до університету, який знаходиться поруч із домом, повчитися там рік-другий та оцінити, чи підходить це тобі. Ще один варіант — одразу піти працювати, щоб не сидіти на шиї в батьків. Також можна скористатися популярною в Америці і Західній Європі практикою «gap year»: взяти паузу на рік, щоб подорожувати, займатися волонтерством, проходити стажування у різних компаніях — іншими словами, шукати себе. Багато з тих, у кого була можливість зробити таку паузу в 17 років, стали впливовими та успішними особистостями. Серед них — Стів Джобс і Джон Кеннеді. А, приміром, Бенедикт Камбербетч перед тим, як вступити до Манчестерського університету, рік викладав англійську мову буддистським монахам в Індії.

У нашій країні формат «gap year» реалізує Українська академія лідерства. Вже три роки вона шукає талановитих випускників по всій країні, щоб дати їм можливість ще до вступу в університет зрозуміти, чого вони хочуть насправді. Тут можна обрати професію і життєвий шлях свідомо, а не під тиском батьків, суспільної думки чи обставин.

«Статистика HeadHunter говорить, що 68% випускників вищих навчальних закладів в Україні не працюють за фахом, а кожен третій змінює професію після закінчення вишу. Це означає, що підлітки часто йдуть навчатися заради «папірця», бо вони ще не відкрили себе і не знають своїх талантів. Наша мета — допомогти молодим людям зробити свідомий вибір, знайти себе і стати щасливими», — говорить керівник Української академії лідерства Роман Тичківський.

За три роки Українська академія лідерства встигла змінити не одну долю. Наприклад, тернополянка Іванна Гребеняк призупинила навчання в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка і зробила вибір на користь УАЛ. Після закінчення академії дівчина вирішила йти за мрією і вступила до Лондонського університету мистецтв. А хлопець із Миколаєва Владислав Ільїн завдяки академії знайшов своє покликання і наразі служить у морській піхоті.

Роман Тичківський і голова Європейської комисії Дональд Туск

Щоб надихнути випускників шкіл не плисти за течією, а брати ініціативу в свої руки, ставати лідерами і змінювати світ, bit.ua разом із Українською академією лідерства запускають спецпроект «Найкращі шукають найкращих». Його спікерами стануть режисер Влад Троїцький, лідер гурту O.Torvald Євген Галич, поет і засновник видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович та інші успішні українці, які працюють в індустрії культури. Для цього проекту вони зроблять «петлю часу» і розкажуть, що вплинуло на їхній вибір, поділяться досвідом, як іти до мрії і вірити у свої сили. Історії цих людей покликані допомогти розгубленим 17-річним випускникам зробити крок назустріч своєму призначенню у житті.

Вже цього тижня на сторінках bit.ua з’явиться перший матеріал проекту — історія успіху Влада Троїцького.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь