Спецпроєкти

Чому біопластик – не менше зло, ніж звичайні пластикові пакети


У всьому світі люди намагаються відмовитися від використання одноразових пакетиків, які погано розкладаються та засмічують планету. Існує безліч альтернативних матеріалів, у тому числі, і так званий біопластик, який, вважається, що розкладається повністю за досить короткий проміжок часу. Але не поспішайте скуповувати все з позначкою “біо” – дослідження допоможе розібратися, чи є доцільним повний перехід на біоруйнівні пакети для сміття.

Учені з Плімутського університету вирішили дослідити п’ять видів пластику. Для цього вони взяли два оксибіоруйнівних пакети, один компостований, один класичний біоруйнівний та ще один звичайний, зі щільного поліетилену.

Усі пакети пройшли перевірку відкритим повітрям, землею та водою. При перевірці слідкували за втратою площі поверхні, руйнуванні з часом, міцністю, текстурою та хімічною структурою.

Пакети розкладалися нерівномірно. Різні середовища впливали на матеріали різним чином (що і потрібно було довести).

На повітрі розкладання проходить швидше. Усі пакети протягом 9 місяців майже повністю розклалися під відкритим небом, у тому числі, і звичайний поліетиленовий.

Не було щодного пакета, який би зник повністю. Навіть через три роки той же біопластик зберігає структурну цілісність у землі. Фактично його навіть можна використовувати. З ним нічого не відбулося при перебуванні у солоній воді. Компостований пакет у воді розклався за три місяці, але частково залишився в землі. З цього дослідники зробили наступний висновок – жодний з пакетів не є екологічним, бо всі в певній мірі забруднюють середовище.

Менша шкода від біопластику не доведена. Один з дослідників, Річард Томпсон, підкреслив – не можна сказати, чи мають перевагу біоруйнівні пакети перед звичайними і чи є вони кращою альтернативою, що не шкодить довкіллю. Усі пакети розклалися на повітрі, але у воді та землі залишили слід (і немаленький). Тож поки що будь-який з видів пакетів для екології не є безпечним.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь