Спецпроєкти

Чому алкоголь руйнує стосунки і як їх врятувати


Відомий підприємець сер Річард Бренсон у підкасті The Tim Ferriss Show якось запропонував слухачам відповісти на просте питання: згадати серйозні сварки у шлюбі, а потім – скільки з них відбувалося, коли хтось з пари був напідпитку.

Можливо, відповідь неприємно здивує, особливо якщо ви не бачите у вживанні спиртного нічого особливого. Але насправді алкоголь може навіть зруйнувати ваш шлюб. Повністю відмовлятися від випивки необов’язково, але проаналізувати, як часто вживаєте та як це впливає на стосунки, точно варто.

У чому небезпека алкоголю

Це наркотик. Окрім залежності, алкоголь навіть у невеликій кількості провокує зміни свідомості та сприйняття світу навколо. Також він є депресантом: зазвичай ви сподіваєтеся покращити настрій, але після кількох бокалів пива/чарок коньяку стає лише гірше.

Це невід’ємна частина культурного середовища. У нас прийнято пити на святах/вихідних/корпоративах, тому ми звикли применшувати негативні наслідки алкоголю. Він легальний, і його вживають майже всі, тому усвідомлення небезпеки може прийти занадто пізно.

Він впливає на взаємодію із соціумом. Алкоголь – одне з джерел сварок та злочинів. Напідпитку люди можуть ставати агресивнішими та більш ірраціональними. У перспективі спиртне може негативно впливати на функції мозку в цілому.

Як зберегти шлюб, якщо вам заважає алкоголь

Отже, ви зрозуміли, що ваші стосунки від нетверезих вечорів не кращають, а навіть навпаки. Не поспішайте панікувати – ось прості поради від психологів для мінімізування негативного впливу спиртного на шлюб:

Вживайте відповідально. Потроху скорочуйте кількість алкоголю та пам’ятайте про різницю між слабоалкогольними та міцними напоями.

Не пийте вдома. Як би дивно не звучало, розпиття у кафе або ресторанах може попередити сварку: людей стримує присутність інших, і їм не хочеться влаштовувати розбір стосунків перед повним залом допитливих спостерігачів. Тільки не забувайте планувати поїздку додому – ніякого керування автівкою напідпитку!

Влаштуйте “тверезий місяць”. Напевно, ви чули про флешмоб “тверезий січень”. Так от, у вашому випадку безалкогольними можуть стати будь-які 30 днів на рік.

Більше займайтеся “безалкогольними справами”. Обирайте досуг, для якого спиртне не потрібне: велосипедні прогулянки, гра в теніс, плавання в басейні та ще безліч варіантів.

Відмовтесь від спиртного хоча б на кілька днів на тиждень. Можна не поспіль. Якщо ви поки що не готові бути тверезим місяць, починайте з малого. Потім стане легше, головне – зробити перший крок.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь