Спецпроєкти

Google блокує оновлення для Huawei: чим це загрожує користувачам смартфонів

Google блокує деякі оновлення для одного з найбільших світових виробників смартфонів Huawei. Нові смартфони не матимуть доступу до деяких з додатків, зокрема YouTube и Maps, а також до магазину Google.

Такі нововведення отримали силу після додання Huawei адміністрацією Трампа до переліку компаній, з якими американські фірми не можуть торгувати без спеціального дозволу від влади. Представники Google зазначили, що санкції відповідають законодавству.

Чому ввели санкції

У мінторгівлі США компанію внесли до чорного списку. Причина – “діяльність, що протирічить національній безпеці США”. Дональд Трамп нещодавно підписав указ про введення надзвичайного стану для захисту американської структури від іноземних загроз. На думку Вашингтону, технології Huawei можуть використовувати китайські спецслужби. Виробник смартфонів такі звинувачення заперечує.

Що зміниться для користувачів Huawei

Ті, хто користується Huawei, ще зможуть встановлювати оновлення для додатків та послуг від Google Play. Але нова версія Android від компанії, що має вийти наприкінці цього року, власникам смартфонів, скоріш за все, не буде доступна. Також не можна буде скористатися YouTube або Maps. Користувачам залишиться доступною ліцензована версія Android з відкритим вихідним кодом.

Що робитиме компанія

Минулої суботи представник компанії Жень Чженфей підкреслив, що компанія готова до можливих наслідків. У майбутньому другий за популярністю виробник смартфонів у світі випускатиме власні комплектуючі для телефонів. Також у Huawei вже створюють власну галерею додатків та інших програмних активів. Про це повідомив Бен Вуд з компанії CCS Insight. Але при цьому фірма може серйозно постраждати – користувачі відмовлятимуться від смартфонів на Android, що не мають доступа до Google Play Store, віртуального помічника або оновлень безпеки. Експерти припускають, що найближчі два роки титул найпопулярнішого смартфона залишиться у Samsung.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь