Спецпроєкти

Чому в США забороняють використовувати функцію розпізнавання обличчя

Сан-Франциско – перше місто у США, де відтепер заборонено використовувати функцію розпізнавання обличчя. Місцеві агенти, міська транспортна влада або правоохоронні органи, не зможуть скористатися технологією. Про це повідомляє BBC.

Проти технології проголосувала місцева влада.

“Таким голосуванням Сан-Франциско наголосило, що технологія спостереження за обличчям несумісна зі здоровою демократією і що мешканці заслуговують на голос у прийнятті рішення про високотехнологічний нагляд”, – підкреслив Мат Кейгл з Американського союзу громадянських свобод у Північній Каліфорнії. Він додав, що інші міста США мають також гарантувати захист безпеки людей і їхніх громадянських прав.

Відомо також, що для федеральних агентств зроблять виключення: вони зможуть використовувати технологію в аеропортах та морських портах задля громадської безпеки. А от плани з придбання будь-якої нової технології спостереження мають бути затверджені міським керівництвом.

У нововведення є і противники, і прихильники. Перші переживають за безпеку людей та можливе зростання злочинності. Другі висловлюються щодо великої кількості помилок при розпізнаванні облич, особливо якщо мова йде про жінок або темношкірих. Крім того, протестуючі проти технології нагадують про порушення конфіденційності та свободи людей без особливої на то потреби.

  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь