Спецпроєкти

Як врятувати Карпати і чому потрібно зробити це якнайшвидше


Карпати – це відповідь на питання “куди піти в похід”, “де відпочити” та “яке місце підходить для повернення душевного спокою”. Хто не бував там, мріє приїхати, а хто вже був – обов’язкове їде ще раз. Прикарпатський регіон всі звикли вважати одним з найчистіших, бо “гори, повітря” і тому подібне. Але реальність, на жаль, відрізняється від уявлень.

Насправді екологічний стан Прикарпаття і Закарпаття не найкращий. В регіонах, наприклад, відсутні роздільний збір сміття і послуга його вивезення. За засміченість доводиться у прямому сенсі платити – щороку Україна має перераховувати штраф Угорщині за пляшки, що потрапляють до Тиси, і штраф немаленький. Якщо не змінювати ставлення до екології, Карпати можуть перетворитися на величезний смітник.

Як можна допомогти

Найпростіше і найочевидніше – не смітити. Під час походів збирати за собою упаковки, обгортки, пляшки (так, збирати, а не звалювати десь у без того засмічених кущах). Краще відмовитися від пластикових пакетиків та знайти щось більш екологічне – ті ж еко-сумки або паперові пакети, а одноразовий пластиковий посуд замінити звичайним.

Якщо прониклися проблемою і хочете допомогти глобальніше – так, щоб результати одразу були помітні, – приєднуйтеся до ZERO WASTE Толока.

Що це таке

ZERO WASTE Толока – захід від проекту “Україна без сміття”, який пройде у Верховині (Івано-Франківська область) 4 травня. Мета – масове прибирання Карпат і екологічна просвіта: дізнаєтеся, що можна робити зі сміттям, щоби ніхто не страждав від цього. Крім цього, організатори пропонують учасникам ранкову йогу, смачну їжу, відвідання ярмарку та майстер-класи. Фактично отримуєте одразу двох зайчиків – і робите світ навколо чистішим, покращуючи карму, і відпочиваєте в наймальовничішому місці України.

Участь безкоштовна, але потрібно зареєструватися тут. А тут можна знайти подробиці щодо програми заходів та проживання. Якщо деякі питання лишаються, зв’язуйтеся з організаторами – info@nowaste.com.ua.

Зустрічаємося 4 травня!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь