Спецпроєкти

16-річна екоактивістка Ґрета Тунберг отримала премію «Реформатор року» від журналу GQ


Британський журнал GQ для цьогорічної церемонії «Людина року» створив премію спеціально для 16-річної школярки-екоактивістки Ґрети Тунберг. Премія називається The Game Changer of the Year, і відзначає її змінотворчу діяльність та внесок у боротьбу проти змін клімату. Премію вручать третього вересня у Лондоні.

«Премія The Game Changer Award була створена спеціально для Ґрети», – зазначає редактор GQ Ділан Джонс. «Її безстрашна відданість справі сприянню обізнаності про загрози глобального потепління робить її абсолютним втіленням цієї нагороди, і, від імені GQ, ми не можемо не пишатися цим відзначенням».

Дізнавшись про премію, Ґрета висловила подяку та зазначила, що «ця нагорода для кожного, хто був учасником руху  Fridays For Future», які щоп’ятниці виходили на шкільний страйк, щоб привернути увагу до проблем змін клімату. Дівчина стала відомою завдяки екоактивізму, участі у шкільних страйках заради клімату, чим надихнула понад півтори мільйони людей по всьому світу приєднатись до руху задля збереження планети. Це вона минулого року виступила з промовою на TEDx Talks, говорячи про  те, що прогуляти школу заради клімату – це зберегти планету, змінивши правила. У грудні 2018 року вона виступила із проривною промовою на Конференції ООН з питань зміни клімату, закликавши законодавців та державних чиновників створювати реформи для зменшення парникових відходів у атмосферу, а у січні 2019 року виступила вже на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

Ґрета, піклуючись про зменшення власного вуглецевого сліду, не літає літаком, користується поїздом чи водним транспортом, не їсть м’яса та не купує нового одягу.  В Instagram у дівчини 2,5 млн підписників, а її твіттер читають 892 тисячі людей. Себе Ґрета представляє в Instagram як 16-річна екоактивістка з синдромом Аспергера [ред. – одне з порушень розвитку, яке характеризується слаборозвиненими соціальними здібностями].

Ґрету Тунберг цього року номінували на Нобелівську премію миру, а журнал Times назвав її однією з 25 найвпливовіших людей 2018 року, зробивши її обличчям обкладинки. У червні дівчина випустила книгу  «No One Is Too Small to Make a Difference» за підтримки видавництва Penguin.

The New York Times

А сьогодні Ґрета відпливає двотижневим рейсом через Атлантичний океан у Ньо-Йорк на United Nations climate talks, куди вона була запрошена як учасниця. Подорож обіцяє бути важкою і неочікуваною. Це перший такий досвід Грети, оскільки вона відмовилась користуватись літаком.

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь