Спецпроєкти

«Дзеркало тижня» представило фотопроект «Мами» про матерів, які втратили синів у війні на Донбасі


Фотопроєкт «Мами» – це 321 фотографія з ім’ям мами, її сина, його віком та ім’ям, яким вона лагідно називала його в дитинстві: Котик, Кукулечка, Шурик, Горобчик, Ромашечка тощо.

«Для більшості з них слово “мама” в житті було першим, воно ж — і останнім. Кого ще кликати, коли так боляче?»  – йдеться у описі фотопроєкту.

Ідея проєкту «Мами» належить головній редакторці «Дзеркала тижня» Юлії Мостовій. Концепція фотопроєкту полягає у тому, щоб замість портретів чиновників на стінах їхніх кабінетів повісити портрети матерів тих, хто віддав життя за державу. «Ми продзвонили тисячі номерів матерів і 321 з них погодилися встати перед камерою і подивитися в очі чиновнику. Над номером працювали 12 фотографів, які погодилися безкоштовно зняти матерів в різних віддалених населених пунктах», – поділився у соціальній мережі Telegram народний депутат та один із фотографів проєкту Мустафа Наєм.

«Понад триста фотографій «Дзеркало тижня» віддрукувало для нових господарів владних кабінетів. Ми розішлемо їх усім: від президента до губернаторів, від спікера й прем’єра до голів служб, інспекцій, парламентських комітетів, мерів, суддів і правоохоронців. Там, на звороті світлин, є гачок. Тільки вбийте цвях… Нехай за вами стежать, вас надихають, зупиняють, підтримують очі тих, хто віддав Україні безцінне — своїх синів. Змініть країну. Мамам однаково буде боляче, та все ж світліше» – зазначає видання.

Цим проєктом видання також нагадало, що бойові втрати складають уже 3013 воїнів.
Верховна Рада IX скликання сьогодні проводить перше засідання. У залі їх чекали уже роздруковані портрети.

Фотографи проєкту: Ганна Грабарська, Ганна Золотнюк, Оксана Канівець, Євген Кершков, Максим Козьменко, Олександр Корняков, Інна Людвик, Антон Малиновський, Валерій Милосердов, Мустафа Найєм, Віктор Стадник, Олександр Течинський.

Переглянути всі світлини проєкту можна за посиланням. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь