Спецпроєкти

Чому вчені не радять використовувати смартфон під час перерви від роботи?


Нове дослідження вчених з Ратгерського університету (США) показало, що використання мобільного телефону з метою відпочинку у перерві між розумовим навантаженням не дозволяє мозку «розвантажитися» і може призвести до зниження продуктивності.

Стільникові телефони можуть спричиняти такий ефект, тому що навіть один погляд на ваш смартфон провокує бажання перевірити повідомлення, списатися з ким-небудь, вийти в інтернет тощо», – зазначив один з авторів роботи доцент Террі Курцберг.

Вчені провели дослідження на групі з 414 студентів коледжу, яких попросили розгадати 20 загадок. У перерві між завданнями учасникам запропонували вибрати, як вони хочуть провести міні-відпочинок: за комп’ютером, за аркушем паперу або ж «скроливши» у смартфоні. Четверта частина групи зовсім не робила перерви між розумовими завданнями.

Як виявилося, студенти, які проводили перерву з телефоном, не відпочивали, а, навпаки, відчували розумове виснаження і були не здатні розв’язувати загадки далі. Їм треба було на 19% більше часу, щоб виконати решту завдань, та й загалом вони впоралися на 22% гірше, ніж учасники, які під час перерви віддали перевагу іншому способу дозвілля. Їхня ефективність і швидкість були такими, ніби вони зовсім не відпочивали.

Важливо усвідомлювати, скільки розумових сил ми витрачаємо на використання смартфонів. Ми можемо думати, що перерва з телефоном – теж відпочинок, але гаджет, навпаки, відволікає нас, і потім ми не можемо знову зосередитись на робочих завданнях », – підсумував Курцберг.

Раніше вчені повідомили, що надмірне використання смартфону пов’язана з підвищеним ризиком ожиріння.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь