Спецпроєкти

Голки для татуювань можуть залишати під шкірою небезпечні металеві наночастинки, заявили вчені


Фахівці виявили, що під час процедури в лімфовузли потрапляють небезпечні металеві наночастинки, які можуть залишитися там на тривалий час.

Татуювання можуть провокувати побічні реакції, алергію, гіперчутливість, а часом пігменти малюнка навіть викликають симптоми, схожі на ознаки лімфоми і меланоми. Вчені завжди вважали, що у всьому винне чорнило, що використовується при процедурі нанесення тату.

Група фахівців з Німеччини і Франції за допомогою електронного синхротрона ESRF (European Synchrotron Radiation Facility) провела дослідження, в результаті якого з’ясувала, що навіть чисті голки для тату-машинок можуть залишати в організмі металеві частинки.

В результаті дослідження виявилося, що, коли в чорнилі міститься діоксид титану (білий пігмент, який присутній в яскравих кольорах чорнила, наприклад зелених, синіх і червоних), він зношує голку. Це обумовлено його високою щільністю і абразивними властивостями. «Тому, справа може бути не тільки в чистоті салону, стерильності обладнання або навіть пігментах. Як ми тепер бачимо, зношеність голки також впливає на організм», – зазначив один з авторів роботи Хірам Кастільо (Hiram Castillo).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь