Спецпроєкти

Медики зафіксували перший випадок смерті від невідомої хвороби, яку пов’язують з вейпінгом


Житель американського Іллінойсу помер в результаті загадкового захворювання органів дихальної системи.

У серпні цього року стало відомо, що в 14 американських штатах зафіксовано 94 випадки загадкової хвороби легенів, яка, ймовірно, пов’язана з курінням електронних сигарет. Пацієнти – переважно молодь. Серед симптомів захворювання – проблеми з диханням і біль в грудях. За словами медиків, пацієнти також говорили про лихоманку, кашель, блювоту і діарею.

Як зараз стало відомо, медики зафіксували першу смерть, викликану, імовірно, цим захворюванням. У п’ятницю чиновники з Іллінойсу заявили, що людина, яка нещодавно курила електронну сигарету, і була госпіталізована з серйозним захворюванням легенів, померла. Додаткової інформації про нього надано не було.

Американські фахівці вкрай серйозно ставляться до невідомого захворювання. «Важкість хвороби, яку переживають люди, викликає у нас тривогу, і ми повинні зрозуміти, що вживання електронних сигарет і вейпінг можуть бути небезпечними», – повідомив доктор Нгоза Езіке, директор департаменту здоров’я штату Іллінойс.

Раніше зазначалося, що в ряді описуваних випадків медики фіксували схожі симптоми, проте цього недостатньо, щоб робити конкретні висновки про природу хвороби. На думку фахівців, вона може бути пов’язана як безпосередньо з пристроєм електронних сигарет, так і з речовинами, які людина вдихає при палінні. Варто також відзначити, що, крім вейперів, в реанімацію з аналогічними симптомами потрапили молоді люди, які вживали наркотичні речовини.

Зараз медики вважають, що причиною описуваних випадків може бути не нікотин, а речовини, які додають в саморобні суміші.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь