Спецпроєкти

Секс під час вагітности. Розвіювання мітів та рекомендації акушера-гінеколога


Вагітність – особливий стан жінки, коли вона усвідомлює, що скоро стане мамою, і починає переживати, щоб не нашкодити дитині. Саме тому вагітність обростає купою мітів – про те, що не можна стригти волосся, гуляти проти ночі чи робити манікюр. Втім, певно, найбільшу кількістю пересторог і забобонів – довкола теми сексу під час вагітности. Щоб з’ясувати, чи справді такий страшний секс «при надії», як його малюють, ми звернулися до лікаря-акушера-гінеколога Полєнцової Тетяни Олексіївни. І розібрали найбільш розповсюджені міти щодо «вагітного сексу».

Якщо я завагітніла, краще з перших днів перестати займатися сексом, щоб нічого не зіпсувати?

Найрадикальніше налаштовані мами вирішують, що сексом взагалі займатися не треба, щоб вагітність проходила вдало, інші бояться сексу в першому триместрі. Втім, кохатися під час вагітности – можна.

«Вагітність – це фізіологічний стан, тому сексом займатися можна. А от про те, як, коли і чи можна саме вам мати інтимні стосунки, звісно, краще дізнатися у вашого лікаря. Якщо ви маєте будь-які сумніви, то без поради спеціаліста, який вас “веде”, точно не обійтися. Ніяких загальновизначених правил не існує – можна займатися сексом і в першому триместрі, і у всіх інших, якщо немає протипоказань. У цьому питанні все дуже індивідуально, тому раджу слухати себе і свого лікаря», – коментує Тетяна Олексіївна.

Якщо я відчуваю дискомфорт під час статевого акту…

Отже, сексом під час вагітности займатися можна, адже це природно. Щоправда, є протипоказання, які можуть бути неочевидними і які потрібно визначати разом зі спеціалістом.

«Протипоказанням для сексу є загроза зриву вагітности. Якщо у вас бували викидні або ваш лікар має підозру, що така загроза може виникнути – від сексу потрібно утриматися. Дискомфорт, кров’янисті виділення після сексу, біль – не обов’язково причина припиняти статеве життя, але показання для того, щоб, знову ж таки, звернутися до спеціаліста», – зауважує лікарка.

Це нормально, що під час вагітности мені хочеться сексу більше/менше, ніж раніше?

Майбутні мами часто зауважують, що в них змінюються харчові вподобання – хочеться поєднань солодкого із солоним і навіть крейди. Може змінюватися настрій, режим дня, а також ставлення до сексу. Комусь хочеться більше, у когось, навпаки, зникає таке бажання.

«По-перше, якщо ви здорові і лікар каже, що з вами все добре, то все, що ви відчуваєте, – нормально. По-друге, обидва стани цілком природні. Зниження статевого потягу можна пояснити тим, що організм перелаштовується на продовження роду, зміщуються акценти. Також на ранніх термінах виробляється певна кількість прогестерону, який може знижувати бажання. Якщо ж сексу хочеться більше, ніж звичайно, це можна пояснити і зміною гормонів, і психологічним станом. У будь-якому випадку якщо ви маєте бажання і немає протипоказань, то сексом займатися можна», – додає Тетяна Полєнцова.

Оргазм під час вагітности – шкідливий?

Здавалося б, кому може зашкодити задоволення? Проте існує думка, що відчувати оргазм – погано, адже можна зашкодити майбутній дитині або вплинути на перебіг вагітности.

«Оргазм не впливає на виношування фізіологічної вагітности! Якщо ми з вами вже визначилися, що ви здорові, для сексу немає протипоказань, то отримувати задоволення від статевого акту не тільки можна, а й потрібно. Для когось це навіть може стати своєрідним антистресом», – пояснює пані Тетяна.

Боїмося з чоловіком травмувати дитину…

У найдивнішому міті, пов’язаному з «вагітним сексом», йдеться про те, що під час інтимних стосунків можна травмувати дитину статевим органом або ще якось. Втім, анатомія говорить протилежне. Тому якщо ви хвилюєтеся з цього приводу, заспокойтесь, а якщо хвилюється ваш партнер – просто покажіть йому коментар експерта і картинку для наочности.

«Це найдивніший страх, пов’язаний із сексом під час вагітности. Але тут відповідь дуже проста і фізіологічна: дитині нашкодити не можна! Секс відбувається у піхві, а дитина перебуває в матці. А от справді можна замислитися щодо використання презервативів. Адже якщо партнер має венеричні захворювання під час вагітности або є інші ризики, то потрібно застосовувати цей засіб контрацепції», – застерігає Тетяна Олексіївна.

Які пози краще обирати?

Тіло жінки при надії сильно змінюється, тому не всі пози підійдуть для інтимної близькости. Але вибір є.

«Тут, знову ж таки, все індивідуально. Можна обрати позу “на боку”, яка не передбачає значної активности й психологічно сприймається як безпечна. Якщо жінка хоче контролювати глибину й інтенсивність і не відчуває дискомфорту – підійде поза “згори”. Також вдалою може бути колінно-ліктьова позиція. Головне, щоб не було дотику до шийки матки», – розповідає Тетяна Полєнцова.

Чи можна використовувати сексіграшки?

Краще уникати використання сексуальних іграшок та будь-яких сторонніх предметів.

«Це не фізіологічно. Потрібно утримуватися як від “грубого” сексу, так і від використання сексіграшок», – додає експертка.

Підсумовуючи, можна сказати, що новини хороші: сексу під час вагітности бути! Не варто боятися того, що можна нашкодити дитині, або хвилюватися з приводу зміни настрою, сили бажання і правильности процесу. Головне – консультуватися з лікарем, щоб на 100% бути впевненим у своєму здоров’ї і здоров’ї майбутньої дитини.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь