Спецпроєкти

Wi-Fi, тиша та натхнення. 5 бібліотек, які можна використовувати як коворкінг


Коли тільки переходиш на фріланс або дистанційну роботу, починається ейфорія: здається, цілий світ із кав’ярнями, коворкінгами чи зимівкою на Балі відкритий перед тобою. Однак часто доводиться зіткнутися з іншою реальністю: у кав’ярнях баристи осудливо дивляться на філіжанку кави, яку ти розтягуєш на годину, нормальний коворкінг не за всі гроші світу знайти важче, ніж сенс життя, а зимівка в теплих країнах з’являється тільки в інстаграмі знайомих. 

У цих випадках корисно згадати про одні з небагатьох публічних і доступних просторів міста – бібліотеки. Деякі з них не поступаються умовами коворкінгам і офісам, але всі мають головне для роботи – простір і тишу.

bit.ua зібрав 5 бібліотек Києва, куди можна прийти з ноутбуком і безкоштовно (або за дуже низьку ціну) працювати та навчатися впродовж дня.

Бібліотека «Світло»

вул. Дегтярна, 29 (Воздвиженка)

«Світло» відкрилася влітку минулого року та поєднує бібліотеку, майданчик для заходів і онлайн-лекторій. Попередником «Світла» був простір «Botan», який працював неподалік протягом чотирьох років і закрився через продаж будівлі. До нової бібліотеки перевезли всі книжки з «Botan» і поповнюють колекцію новим нонфікшном. Читати літературу можна тільки в залі, брати додому можливости немає.

«Світло» відкрита для відвідування з 10:00 до 20:00, однак потрібно уточнювати, чи не проводяться в конкретні години лекції. Вхід і користування бібліотекою безкоштовні, є вільний Wi-Fi, а в просторі можна придбати каву та чай. 

Бібліотека Goethe-Institut

вул. Волоська, 12/4 (Контрактова площа)

Окрім великого фонду німецькомовних книжок і фільмів, бібліотека має зони для навчання, роботи та спілкування. Працювати з доступом до інтернету та читати книжки в залі можна безкоштовно, але для оренди потрібно оформити абонемент. Він коштуватиме 100 грн на рік за повною вартістю та 50 грн – для студентів і пенсіонерів, а якщо ви – слухач курсів Інституту, то зможете отримати його безкоштовно.

Бібліотека працює з 9:00 до 19:00 усі дні, крім неділі та понеділка. У просторі ви також зможете пограти в настільні ігри або відвідати освітні заходи. 

Бібліотека «Оціум 51»

вул. Ентузіастів, 51/24 (Русанівка)

Із 2015 року стара бібліотека отримала нове життя – команда активістів перетворила її на сучасний і привітний простір. Сьогодні в «Оціумі» можна безкоштовно працювати, навчатися та читати книжки. Бібліотека має зонування на тихі та гучні зони, а також обладнана безкоштовним інтернетом, пандусами та м’якими меблями. До простору можна приходити із собаками, є місце для велосипедів і самокатів. Також доступна окрема дитяча кімната. 

«Оціум» працює по буднях із 10:00 до 19:00, а в суботу до 18:00. Неділя – вихідний. 

Публічна бібліотека імені Лесі Українки

вул. Тургенівська, 83–85 (Лук’янівка)

Ця трохи ностальгійна бібліотека може здатися не надто просунутою, однак точно забезпечить тишею та спокоєм. Відвідування читальних зал безкоштовне, є вільний Wi-Fi і антураж, який перенесе вас на кілька десятиліть назад. Під час першого відвідування доведеться зареєструватися – ця послуга нічого не коштує, однак не забудьте взяти документ. Простір працює з понеділка по четвер із 10:00 до 19:00, у суботу й неділю з 10:00 до 18:00. П’ятниця – вихідний. 

Такі самі умови пропонують й підрозділи публічної бібліотеки: мистецький відділ розташований на Великій Житомирській, 4, а відділ іноземної літератури – на бульварі Ігоря Шамо, 2/7 (Русанівка). 

Медіатека Французького інституту

Вул. Гончара 84 (район Цирку)

Просторі світлі зали, велика кількість літератури та фільмів французькою мовою та зручне обладнання – медіатека Французького інституту дуже привітна на вигляд. Щоб користуватися всіма послугами та вільно працювати, вам потрібно зареєструватися: для цього знадобляться паспорт і дві фотокартки. Вартість абонементу складає 250 грн на рік, а для пільгових категорій передбачена ціна 150 грн. 

Із вівторка по четвер бібліотека працює з 12:00 до 19:00, у п’ятницю робота продовжується до 20:00, у суботу – короткий день із 11:00 до 15:00. Неділя та понеділок – вихідні. 

Звісно, кожна із цих бібліотек має численні книжки у своїх фондах, тож відвідати їх варто й для натхнення та нового читання. Спробувати попрацювати ви завжди можете й у найближчій публічній бібліотеці від вашого будинку. Більшість із них уже обладнані вільним інтернетом, тож залишиться тільки дізнатися умови реєстрації та налагодити стосунки з персоналом.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь