Спецпроєкти

Найпопулярніші українські стендапери


Гумор віддзеркалює життя та краще за все показує, що насправді цікавить людей. Українських коміків можна побачити на телебаченні («Ліга сміху», «Розсміши коміка», ну і звісно, «Квартал»), але значно більше різноманіття ви знайдете в альтернативних місцях – на відкритих мікрофонах, офлайн-виступах і, звісно, на YouTube. 

Київські стендапери вже сформували власний стиль і стали суттєво відрізнятися від коміків інших міст і країн. Тож bit.ua зібрав імена, які вже зарекомендували себе на сцені та зараз збирають найбільшу кількість переглядів у YouTube. 

Андрій Щегель

Щегель створив навколо себе образ нахабного та безкомпромісного стендапера, який може послати когось із авдиторії та не церемониться у своїх висловлюваннях. Його основні теми – політика, актуальні події у світі, побутові ситуації, міграція та стереотипи. Не орієнтується виключно на позитивні емоції слухачів та не боїться піднімати складні питання. Хоча про нього часто говорять як про «bad boy», насправді він показав себе як найгостріший та найсуперечливіший артист.

Минулого року переїхав жити до Мінська, однак періодично виступає в українських містах. 

 

Антон Тимошенко

Перед виступами Антона представляють як «інтелектуального стендапера»: раніше він навчався на філософському факультеті, і відголоски гуманітарної освіти часто з’являються у виступах Тимошенка. Після жарту про київське таксі ви цілком можете очікувати на тему «в чому сенс життя». 

Окрім цього, стендапер часто говорить про політику, побутові ситуації, інколи – про стосунки. Усе це з таким виглядом, що у вас не залишиться враження, ніби ви змарнували свій час. Можливо, ви навіть дізнаєтеся кілька цікавих фактів про економіку чи світові новини.

 

Наталія Гаріпова

Свій стиль стендаперка визначає як «експресивно-домінативний». Якщо з експресивним усе зрозуміло з манери виступу, то домінантність проявляється в темах, які підіймає комікиня. У її фокусі – аспекти стосунків із чоловіками, зокрема розмови про їхні недоліки. Також часто говорить на теми догляду за собою й сприйняття свого тіла. Однак феміністичні ракурси у виступах Гаріпової майже не з’являються.

Наталію часто називають єдиною жінкою-стендаперкою в Україні. Це, звісно, не так. Із початківців радимо звернути увагу також на Анну Кочегуру.

 

Дядя Женя

Євгену Гераскіну трохи більше 40 років, однак на стендап-сценах за ним закріпилося кліше «найстаріший комік України». Це звання він виправдовує постійним зверненням до тем лікарень, хвороб і чотирьох власних шлюбів. Проте інколи ви можете почути й про ейджизм у пошуках роботи та дізнатися про залаштунки шоу-бізнесу. Наявність більшого життєвого досвіду має відрізняти жарти Євгена від загалу та відкривати коміку нових слухачів з інших вікових категорій. 

 

Сергій Липко

Найчастіше жартує на побутові теми, які близькі якомога ширшому колу: таксі й громадський транспорт, стосунки з родиною та дівчиною, сусіди та колеги. Один із найбільш легких і універсальних артистів у цьому жанрі. 

Якраз таких стендаперів зараз найбільше на сценах і відкритих мікрофонах. До них можна віднести й Кирила Богдана, Макса Вишинського та Юрія Коломійця. 

 

Майже всі українські коміки, які бажають виступати не лише на телешоу, але й перед живою авдиторією, зараз задіяні в проєкті «Підпільний стендап». Хоча ця платформа позиціонує себе як андеграунд, однак вона є найбільш життєздатною та популярною в Україні. «Підпільний стендап» дає виступи в різних містах, опікується своїми учасниками та шукає нові імена. Фактично сьогодні саме цей проєкт є альтернативою гумору на телебаченні. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь