Спецпроєкти
«Годинничок-то тікає»:

5 гендерних стереотипів, про які тобі варто забути

8 березня – це день боротьби за жіночі права (офіційно) і день спонтанного прояву сексизму (неофіційно). Бо як інакше назвати ці вайберівські розсилки, в яких дівчатам бажають Справжнього Жіночого Щастя, яке зводиться до вдалого заміжжя, дітонародження й відсутности зморшок на обличчі.

Тим часом жінки – сюрприз! – надзвичайно різні, як і їхні бажання: одна вважає за щастя створити фінтех-стартап, інша – об'їздити всі українські обласні центри, третя – знайти партнера, з яким хотілося б створити родину, народити дітей і побудувати будиночок із рівно підстриженими газонами. Тому вірити привітальним копіпастам не радимо, як і гендерним стереотипам, про які розповідаємо сьогодні в проєкті з glo™. Гайда до руйнування кліше!

glo™ призначений для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину.
«Призначення жінки – народжувати»
Жінка повинна народити. Бажано до тридцяти років, у шлюбі з гарним, що не дорівнює коханому, чоловіком, і обов'язково «сама», без всяких там кесаревих розтинів. А потім ще раз народити, щоб перша дитина не виросла егоїстом, людство не вимерло, та й щоб зросли шанси на склянку води чи просекко в старості. Бла-бла-бла. Насправді такої повинності в нашому законодавстві не зафіксовано (ми перевіряли на сайті ВРУ – можете перепровірити самі), а отже, народжувати чи ні – не обов'язок, а вибір.
«Гарні дівчатка таким не займаються»
Визначати «якість» та «хорошість» жінки за її звичками – ще одне хобі сексистів. Правильна жінка в їхньому розумінні – така, що не вживає нічого міцнішого за квас, і про рейви знає тільки зі сторіз подружок. Ми всією редакцією шукали в Google Академії підтвердження цієї тези, себто шкалу, за якою визначають «якість» жінки, та нічого не знайшли. Тож, здається, жінкам можна практикувати будь-які звички? Це можна зробити в компанії спільниці, як система нагрівання тютюну glo™ nano. Як надійна напарниця, вона ніколи не зрадить... тобто не розрядиться у незручний момент. Батареї пристрою вистачає до 8 сесій*, і нагрівається він лише 40 секунд. А ще девайс можна «підігнати» під свій настрій – допоможе в цьому розмаїття кольорів пристроїв glo™nano та смаків стіків neo**.
Про інші ознаки «правильної жінки» нещодавно розповіла Сінтія Ніксон у проєкті журналу Girls Girls Girls. Політикиня й акторка іронічно зазначила, як же складно жінці стати трушною для суспільства: їй наче й ініціативною треба бути, але не надто активною, і губи підкачувати, і «натуральною» залишатися.
«Жінки і логіка – як Грета Тунберг і поліетиленові пакети»
Доморощені нейробіологи, вони ж автори пабліків «Свіжі приколи 2020 ржач до сліз», стверджують: є логіка «чоловіча» – правильна і раціональна, а є «жіноча» – сумбурна і кумедна. І будують на цьому стереотипні жартики про жінок, які люблять накручуватися, ображатися, паркуватися на трамвайних шляхах та іншими способами виявляти свою специфічну логіку. Хоча наукового підтвердження, що «якість» логіки залежить від статі власника чи власниці, немає. Вчені лише стверджують: так, мозок жінки і чоловіка відрізняється, та на здібностях це жодним чином не відображається.
«Пурхай, як метелик, жали, як бджола, їж, як Дюймовочка»
Жінка, звичайно, повинна і борщ зготувати, і холодець наколотити, і «мурашник» запекти, і компот зварити, але смакувати цим – зась. Начебто від калорійної їжі може погладшати, що, за сексистськими переконаннями, зробить її менш привабливою у канонічному розумінні. Ну і нехай – дарувати комусь естетичне задоволення ми не зобов'язані, не музейні експонати-бо. А ось бути ситими і щасливими та з'їсти улюблену рожевеньку шаурму / тарілку хінкалі / миску хумусу чи плитку шоколаду (потрібне підкреслити) – дуже навіть!
«Не бабська то справа»
Аналізувати останній бій Мак-Грегора, обговорювати найкращих бомбардирів Ліги Чемпіонів, тягати «залізо» в залі, рубитися в Dota – ці активності, за стародавніми сексистськими повір'ями, не пасують жінці. Хоча досліджень, що підтверджували б, що чоловічі руки анатомічно заточені під тримання ігрової миші, а чоловічий мозок має додатковий відділ, що відповідає за футболорозуміння, немає. Натомість жінки досягають крутезних результатів у начебто «чоловічих» сферах. Згадаймо тільки 60-річну кіберспортсменку Тетяну Силенко, дворазову чемпіонку зі світу з дзюдо Дар'ю Білодід й альпіністку Тетяну Яловчак, яка підкорила сім найвищих вершин світу.
А тепер – гайда святкувати нашу різноманітність. Гайда поважати права жінок та чоловіків бути такими, як вони хочуть. Гайда разом їсти масні хінкалі, дегустувати вина, тягати «залізо» в залі чи плакати над фіналом фільму «Винні зірки». І бути рівними гайда.
А ще – гайда проходити наш тест, аби визначити, із яким сексистським подарунком в тебе більше спільного. Чи маєш ти залізний, мов та чавунна каструля, характер? Або м'яке, мов той плюшевий ведмедик, нутро? Дізнайся відповідь у нашому тесті.
Система нагрівання тютюну glo™ nano – гаджет-альтернатива звичайним сигаретам:
  • найлегша модель із лінійки – важить лише 61 грам

  • працює до 8 сесій* на одному заряді

  • пропонується у 8 яскравих кольорах: червоному, блакитному, синьому, білому, помаранчевому, бузковому, зеленому та кольору фуксії

  • використовується зі стіками neo**, що забезпечують цілу палітру смаків: від традиційного тютюнового до карамельно-фруктових варіацій
І бонус: з 2 по 8 березня glo™ nano можна придбати за весняною ціною 499 грн. Спеціальна ціна діє при купівлі пристрою в офіційному магазині glo™ Studio та при замовленні на сайті.
*При повністю зарядженій батареї і може відрізнятися в залежності від поведінки користувача.
**Тютюновмісні вироби для нагрівання не є повністю безпечними і викликають звикання.