Спецпроєкти

Дискотека в арці та вінтажний маркет. Куди піти в перший тиждень весни?


Цього року весну за погодою визначити складно, а от за збільшенням культурних подій – цілком реально. Попереду відкриття виставок, яскраві вечірки та довгі вихідні (а Марш жінок триватиме лише кілька годин). Щоб перший тиждень березня пройшов якомога цікавіше й різноманітніше, bit.ua зібрав головні культурні події Києва на найближчі сім днів. 

Виставки

(Ре)контексти. Фрагменти

Мала Галерея Мистецького Арсеналу

вул. Лаврська, 10-12

04.03 – 12.04

На базі Малої Галереї Мистецького арсенала діє Лабораторія сучасного мистецтва. Ця програма дозволяє молодим художникам подавати свої проєкти для експонування в галереї. Минулого року пропозицій було так багато, що їх довелося розділити на дві виставки – «(Ре)контексти. Історії» (відбулася минулої осені) та «(Ре)контексти. Фрагменти», що розпочнеться 4 березня. 

Понад десять учасників виставки покажуть роботи на теми плинности часу: як він змінюється, стає крихким або прив’язаним до конкретних локацій. Для цього митці звертаються до власного чи колективного досвіду. Наприклад, до проблеми постправди, осмислення історії чи урбаністики.

Вхід на виставку вільний. Відкриття розпочнеться о 18:30. Надалі експозиція відкрита з 12:00 до 20:00 щодня, крім понеділка.

Аудіоперформанс номінанта премії PinchukArtCentre 2020 Тимофія Максименка

Арка на вул. Басейна, 5А

05.03 о 13:30

Міське життя може втомлювати через шалений ритм і велику кількість людей навколо. Для того щоб ви могли подивитися на Київ як на живий організм, відчути його ритм і напругу, а також сприйняти місто як простір взаємодії, Тимофій Максименко проводить серію аудіоперформансів «Під напругою». Вони відбуваються в різних двориках і арках Києва. Учасникам видають бездротові навушники silent disc, у яких буде чути саунд-імпровізації електронних музикантів зі звуками шумів електричних щитків, витяжок і каналізації.

5 березня відбудеться вже третій такий перформанс, де за звуковий супровід відповідатиме музикант Андрій Кириченко. Участь у перформансі безкоштовна, але потрібно завчасно зареєструватися: surl.li/auig.

У самому ж PinchukArtCentre до травня триває виставка 20-ти номінантів премії. Подивитися та проголосувати за свого фаворита ви можете в усі дні, крім понеділка, з 12:00 до 21:00. Вхід вільний.

Міша Букша «Primitive People»

Dymchuk Gallery

вул. Ярославська, 21

06.03 – 05.04

Міша Букша – молодий київський художник, який у проєкті «Primitive People» використовує тілесність для дослідження соціальних обмежень і людських потреб. Образи первісної, або ж «примітивної» людини дозволяють звернутися до тем історії та етики. Наприклад, як працювала наша свідомість до появи релігії, моралі, табу та інших суспільних норм?

На виставці можна буде побачити серію монотипій (графічних відбитків), скульптуру, відео та артбуки. 

Вхід вільний. На відкриття можна приходити з 19:00. Потім галерея працює з 11:00 до 19:00 щодня, крім понеділка.

Міша Букша. Зламана 3, 2018, монотипія. Зображення з сайту галереї

Тусовки

Kyiv Dance Festival

Різні локації

05.03 – 09.03

Якщо ви захоплюєтеся соціальними танцями, бажаєте покращити свої навички чи просто незабутньо провести час – ця подія для вас. Цілий тиждень майстер-класів, вечірок, концертів, танців і музики – непоганий план від організаторів Kyiv Dance Festival.

Вхід на одну вечірку коштуватиме від 100 до 450 грн. А вартість абонементів на майстер-класи варіюється від 1000 до 3000 грн – залежно від напрямів, які ви оберете.

Дизайн-вечірка в Довженко-Центрі

Довженко-хол, 1 поверх

Вул. Васильківська, 1

04.03 о 19:00

Це типова вечірка «буднього дня»: без відриву, але з користю. Команда Довженко-Центру спочатку презентує нову айдентику, яка краще передаватиме цінності й прагнення інституції: критичне осмислення історії засобами кіно й відкритість до нового. А потім продовжить вечір музичним перформансом української музикантки Sirakusy і VJ YNG.

Вхід на подію вільний. 

Електронна вечірка Worn Pop: Easter + Polje

Otel’

Вул. Нижньоюрківська, 31

07.03 о 20:00

У перші вихідні весни можна потанцювати під музику берлінського дуету «Easter» і одеського музиканта Polje. 

Easter грають концептуальний електронний поп, а їхня фішка – у подовжених мелодіях, жорсткому ритмі та дивакуватому норвезькому акценті співачки Стін Омар. Polje характеризує свій стиль як джаз-хаус і постгетто.

Квитки на вечірку коштують 400 грн.

Весняний Kyivness вікенд

Український дім

Вул. Хрещатик, 2

07–08.03

Вінтажний проєкт Kyivness розширюється та цього разу об’єднає традиційний курований маркет, виставковий простір, лекції, перформанси й бістро. Організатори влаштують нову секцію Kyivness Gallery, де будуть представлені українські дизайнери, митці та найкращі культурні проєкти.

Серед лекцій також будуть розмови про культуру: про формування цін на твори сучасного мистецтва або ж про створення відео.

Обидва дні Kyivness працюватиме з 11:00 до 20:00. Квиток на один день коштуватиме від 100 до 150 грн (залежно від того, до чи після 13:00 ви прийдете), на два дні – 200 грн.

Послухати та подивитися

Показ фільму «Шелест кроків»

Будинок Кіно

вул. Саксаганського, 6

07.03 о 17:00

Ця документальна українська стрічка була створена у 2019 році. Її головні герої – художники Володимир Мельниченко й Ада Рибарук, їхня любовна історія та спільна творчість. АРВМ (так завжди підписувалася мистецька пара) понад десятиліття працювали над створенням Стіни Пам’яті на Байковому кладовищі, однак вона була знищена радянською владою. 

На показі має бути Володимир Мельниченко, з яким потім можна буде поспілкуватися й поставити йому запитання. 

Подивитися документалку можна буде безкоштовно. 

Презентація книжки Влади Ралко «Зона тиші»

Shcherbenko Art Centre

вул. Михайлівська, 22В

07.03 о 16:00

Зараз триває виставка Влади Ралко «Зона тиші», в якій художниця досліджує, чим є гуманістичні цінності людства та як вони змінилися з часів тоталітарного – радянського – режиму. Назва була взята з таблички, яка стоїть на Чернечій горі в Каневі – місця поховання Тараса Шевченка. Цей страх говорити та дискутувати й став однією з тем, які транслюються в останній серії робіт Ралко.

На презентації книжки художниця розкриє проблематику своєї творчости. На сьогодні Влада Ралко – одна з найвідоміших українських мисткинь. 

Вхід на подію вільний, але потрібна попередня реєстрація.  

Синя казка

Дикий театр

вул. Васильківська, 1

08.03 о 12:00

Дикий театр вперше запустив спеціальну виставу для дітей. Тож тепер сучасну, гостру та яскраву постановку можна подивитися не лише дорослим (хоча їм також має бути цікаво).

Головний злодій у виставі – Синя Борода. Він наганяє страх на все місто, тож після темряви батьки не відпускають своїх доньок гуляти – Синя Борода може викрасти їх, щоб одружитися. Але одна маленька дівчинка вирішує покласти край цій паніці й самотужки вирішити проблему зі страходієм. 

Квитки коштують від 100 до 300 грн. 

P.S. Любий читачу, ми хочемо познайомитися з тобою ближче. Можешь, будь ласка, відповісти на кілька питань? А ще там знайдеш інфо, як долучитися до секретного клубу із подарунками від наших партнерів ;) Let’s talk!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь