Спецпроєкти

Нульовий пацієнт, відкриття кінотеатрів, допомога. Перемоги дня у боротьбі з коронавірусом


1. Станом на 24 березня у світі 103 334 осіб одужало від коронавірусу.

2.В Італії від коронавірусу одужав «нульовий пацієнт» — перший хворий, з якого почалося поширення інфікування в країні. 23 березня 38-річного чоловіка, який родом з міста Кодоньо, виписали з лікарні в Павії.

3. У Китаї одужало понад 90% заражених коронавірусом COVID-19. За даними Національної комісії з охорони здоровʼя КНР, з 81 171 заражених осіб одужало 71 159.

Як повідомляє видання Variety, у п’яти провінціях вже почали відкривати кінотеатри. Поки відкрито близько 507 кінотеатрів.

4. В Україні зареєстровано три вітчизняні виробники тест-систем ПЛЦ-діагностики коронавірусної інфекції. Продукція двох із них уже випробовується вірусологічною лабораторією інституту Національної академії наук України.

5. З 24 березня Укрпошта запускає благодійну акцію #ДопоможемоЛікарям, під час якої кожен охочий зможе надіслати засоби індивідуального захисту для лікарів і пацієнтів до медичних закладів України, а Укрпошта доставить їх до дверей медзакладу безкоштовно.

Посилки з марлевими пов’язками, масками, респіраторами, одноразовими медичними халатами, одноразовими бахілами, захисними окулярами, захисними рукавицями та бинтами матимуть позначку «У лікарню», їх доставлятимуть до одного з медичних закладів, який місцева влада спеціально виділила на боротьбу з епідемією.

6. Український бренд одягу Bevza буде безкоштовно виготовляти захисні комбінезони для лікарів. Виготовлення безкоштовне, оскільки, як зазначає дизайнерка, допомагати боротися з вірусом — суспілтний обов’язок.

7. Засновник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск закупив у Китаї 1 255 апаратів штучної вентиляції легень і передасть їх Каліфорнії.

8. Італійський бренд Prada на своїх виробництвах в Монтоне розпочинає пошиття медичного спецодягу та масок для лікарів італійського регіону Тоскана. Prada планує передати лікарням 80 тис. захисних комбінезонів і 110 тис. медичних масок. Бренд вже розпочав виробництво 18 березня, яке триватиме до 6 квітня. Раніше компанія подарувала трьом лікарням у Мілані обладнання для відділень інтенсивної терапії.

9. Водночас у французьких майстернях брендів Balenciaga та Yves Saint Laurent запустять виробництво медичних масок. Корпорація також надасть органам охорони здоровʼя Франції 3 млн медичних масок, які закупили та імпортують з Китаю.

10. Дизайнер Джорджо Армані викупив шпальти в понад 60 італійських щоденних газетах, аби подякувати усім медикам за тяжку та наполегливу боротьбу з коронавірусом COVID-19.

Серед газет, які опублікували лист Армані, були основні національні щоденні видання: Corriere della Sera, La Repubblica, La Stampa, Il Giornale і Il Sole 24 Ore. Також спортивні газети — Tutto Sport і Corriere dello Sport, і регіональні видання — Gazzetta del Sud, La Sicilia, Corriere Adriatico, Messaggero Veneto, La Nuova Venezia, Il Tirreno, Brescia oggi та інші.

Дизайнер написав листа медичним працівникам, який газети розмістили на всю шпальту.

«Дуже зворушливо бачити, як глибоко ви зайняті своєї справою, попри труднощі, і які зусилля докладаєте — тепер про них знає весь світ. І особливо [зворушливо] бачити, як ви плачете. Я думаю, що мої почуття також повʼязані з моїм власним бажанням стати лікарем, коли я був молодим і шукав свій шлях. Уся компанія Giorgio Armani хоче підтримати всіх вас, усіх фахівців цієї сфери. Я особисто хочу висловити вам підтримку», — написав у листі Армані.

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь